Громадський центр правосуддя пропонує правову допомогу щодо оскарження обмеження перетину КПВВ з Кримом

 Без жодного публічного обґрунтування 8 серпня 2020 року Кабінетом Міністрів України були відновлені обмеження щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму. ...

photo_2020-08-10_16-47-10
Громадський центр правосуддя пропонує правову допомогу щодо оскарження обмеження перетину КПВВ з Кримом
 

Без жодного публічного обґрунтування 8 серпня 2020 року Кабінетом Міністрів України були відновлені обмеження щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму. Громадський центр правосуддя пропонує постраждалим від цього рішення людям безоплатну правову адвокатську допомогу щодо оскарження обмеження перетину КПВВ з Кримом. Нагадаємо, що правова радниця центру, адвокатка Юлія Лісова оскаржила в суді попередню аналогічну заборону, чергове судове засідання з цього приводу заплановано в м. Києві на 13 серпня 2020 року.

На позачерговому засіданні уряду 8 серпня, без пояснення причин, було ухвалене розпорядження №979-р, яким на термін з 9 до 30 серпня включно фактично були відновлені попередні березневі обмеження щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму. Відповідно до інформації, вказаної на офіційному сайті Кабінету Міністрів України, таке рішення було ухвалене на виконання доручення Президента України. Згідно з рішенням Уряду, дозвіл чи заборона перетину адмінкордону надається відповідно до зареєстрованого місця проживання. Якщо коротко, то це означає, що люди не зможуть виїхати з Криму на материкову частину України, якщо у них кримська «прописка», тобто офіційно зареєстроване місце проживання. Теж саме правило працює і в зворотному напрямку: люди з материковою «пропискою» не зможуть заїхати в Крим. Виключення становлять ситуації, коли у людей для пересування гуманітарні підстави, які офіційно ніде не визначені. А це створює ризики для свавільного їх тлумачення та зловживань з боку осіб, відповідальних за прийняття рішення про пропуск. Обмеження були відновлені раптово та неочікувано, рівно через тиждень після того, які усі карантинні обмеження на перетин КПВВ з окупованим Кримом були зняті.  

Громадський центр правосуддя виступив ініціатором оскарження в суді попередньої аналогічної заборони, яка діяла відповідно до розпорядження КМУ №291-р. Чергове засідання з цього приводу заплановано на 13 серпня 2020 року в Окружному адміністративному суді м. Києва. Правники центру переконані, що незважаючи на скасування дії вказаної заборони, судова оцінка правомірності розпорядження КМУ 291-р дуже важлива, як для осіб, права яких цим рішенням були порушенні так і для врахування висновків суду у подальшій діяльності державними органами.

Наразі Громадський центр правосуддя пропонує постраждалим від рішення 8 серпня 2020 року людям безоплатну правову адвокатську допомогу щодо оскарження нового обмеження перетину КПВВ з Кримом. Адвокати центру готові юридично супроводити весь шлях оскарження: від консультування та підготовки матеріалів для подачі позову до суду до представництва позивачів в суді. Така допомога буде надана безкоштовно, але кожному позивачу необхідно буде самостійно сплатити судовий збір за розгляд позову у суді у розмірі 840,8 грн.

Охочих долучитися до оскарження розпорядження №979-р щодо відновлення обмежень щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму просимо звертатися за наступними контактами: [email protected] або https://www.facebook.com/YuliiaLisova. Звернення просимо надсилати впродовж тижня, до 17 серпня включно.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Трудове законодавство та ОГС: відбувся онлайн-семінар для представників громсектору

Школярі України зібрали 54 тонни сміття під час Всесвітнього дня прибирання

Запущено 4 telegram-канали "COVID-19: Україна-Захід", -Схід", -Південь" та -Центр"

Постраждалі та СЦГІ продовжують освітню програму з протидії сексуальному насильству в ході збройного конфлікту

Місцеві вибори-2020: проблеми Дніпра та виклики перед кандидатами

Королі хайпу та розвиток села: на Рожнятівщині Івано-Франківської області відбувся перший “ІнстаДень”