Діалог із Дніпропетровськими судами про покращення доступу до правосуддя людей з інвалідністю

08 лютого 2019 року Громадською організацією «Дніпропетровський регіональний центр прав людини» в рамках проекту «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з ...

Додано:
dneprcenter1

100_0729
Діалог із Дніпропетровськими судами про покращення доступу до правосуддя людей з інвалідністю

08 лютого 2019 року Громадською організацією «Дніпропетровський регіональний центр прав людини» в рамках проекту «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з інвалідністю в Дніпропетровській області» в приміщенні Апеляційного Дніпровського суду було проведено круглий стіл “Спільні кроки для покращення доступного середовища в твоєму місті”, учасниками якого стали співробітники суду, представники НУО та громадськості.

Під час заходу були обговорені питання комунікативно-психологічних  особливостей взаємодії із людьми з інвалідністю та фізична доступність будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Експерт проекту Наталія Богомолова, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції Запорізької області, методист Регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» ЗОІППО розповіла про можливості впровадження навчальної програми з підвищення навичок комунікації працівників суду у роботі з людьми з інвалідністю.

Також були презентовані результати дослідження «Правові та соціальні проблеми людей з інвалідністю в містах Дніпропетровської області», за яким громадськістю розроблено рекомендації для державних та місцевих органів влади.

Актуальними серед яких є: внесення змiн до нормативно-правових актiв, забезпечивши відповідність нацiонального законодавства нормам Конвенцiї про права осiб з інвалідністю стосовно включення питання інвалідності ветеранiв АТО до регiональних програм соцiально-економiчного розвитку в Дніпропетровській області, налагодження збору даних для вивчення потреб людей з iнвалiднiстю i застосування «ведення випадку» для забезпечення індивідуального пiдходу при вирiшеннi їх проблем, удосконалення порядку доступу до квалiфiкованої безоплатної психологiчної та юридичної допомоги, розроблення заходів iз заохочення роботодавцiв державного та приватного секторiв,  вiдкритого ринку працi для зайнятостi людей з iнвалiднiстю, здійснення професiйної перепiдготовки та підвищення квалiфiкацiї людей з інвалідністю iз урахуванням потреб мiсцевого ринку працi, приведення програми соцiального захисту та реабiлiтацiї у відповідність iз положеннями та практикою Конвенцiї про права осiб з iнвалiднiстю, сприяння організації заходiв, якi мають на метi навчання толерантностi, навичкам конфлiктологiї, адаптацiї, підвищення мiжкультурної компетенції особистостi, зниження агресивностi, навичкам подолання стереотипiв та налагодження дiалогу. 

100_0818

Представники Дніпровського апеляційного суду поділилися своїм досвідом роботи та впровадженими змінами для покращення фізичного та психологічного доступу людей з інвалідністю. Наприклад, будівля суду наразі переобладнана, встановлено пандуси для зручного переміщення людей в інвалідних візках та маломобільних груп населення, таблички на кабінетах доповнені написами шрифтом Брайля для людей з вадами зору.

«Можна багато говорити про те, що немає коштів у бюджеті навпровадження змін тапереобладнання, немає можливостей виділити людей для такої роботи, але ж головне бажання кожної конкретної людини змінювати простір навколо себе, будь то робоче місце, навички спілкування, толерантність у відношенні, тощо.Саме бажання щось змінити є тією рушійною силою з якої починаються пошуки можливостей, спрямовані рішення та дієві справи. І може не все вийде одразу, але ж поступово все зміниться на краще», –  поділилась своїми роздумами Наталія Богомолова.

Проект «Громадянська кампанія з підвищення громадської активності та захисту прав людей з інвалідністю в Дніпропетровській області» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Україна скористається досвідом ЄС у захисті здоров'я дітей від куріння

Робота закладів освіти у межах правового режиму воєнного стану

Психологічна підтримка населення: безкоштовна гаряча лінія

Як повномасштабна війна РФ проти України змінила життя кримчан — думки влади та правозахисників

Діти-переселенці можуть отримати допомогу від держави

У Запоріжжі волонтери запустили “гарячу лінію” допомоги людям під час війни