Громадські активісти виявили ключові проблеми безпеки в Лиманській, Черкаській та Миколаївській громадах
Протягом листопада - грудня 2017 року на території Лиманської, Черкаської та Миколаївської ОТГ Донецької області за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” було проведено опитування ...
Додано:
agencydonetsk08
Протягом листопада – грудня 2017 року на території Лиманської, Черкаської та Миколаївської ОТГ Донецької області за ініціативи ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” було проведено опитування щодо ключових проблем безпеки в даних громадах та їх думки щодо взаємодії з поліцією в якому взяли участь 300 респондентів з трьох ОТГ: 124 респондента з Лиманської об’єднаної територіальної громади, 85 респондентів з Черкаської об’єднаної територіальної громади, 91 респондент з Миколаївської об’єднаної територіальної громади.
Метою дослідження було з’ясування основних проблем безпеки, з якими доводиться стикатися мешканцям в Лиманській, Черкаській та Миколаївській ОТГ Донецької області, формування пріоритетів охорони громадського порядку мешканцями громад, визначення ефективності діяльності місцевої поліції, а також рівня довіри до неї, виявлення зацікавленості місцевих мешканців щодо участі та співпраці з поліцією у сфері забезпечення громадського порядку та можливих форм такої взаємодії.
За результатами опитування основною проблемою, про яку заявили жителі, була відсутність освітлення вулиць (Лиманська ОТГ – 60%, Черкаська ОТГ – 40%, Миколаївська ОТГ – 43%). Наступна проблема, що була виявлена під час опитування, стосувалася небезпеки на дорогах, що стосується також стану доріг, відсутності світлофорів та відповідних дорожніх знаків, порушення правил дорожнього руху та ін. (Лиманська ОТГ – 56%, Черкаська ОТГ – 30%, Миколаївська ОТГ – 62%).
Стосовно питання довіри місцевій поліції, процентне співвідношення розподілилось наступним чином: Лиманська ОТГ – 65%, Черкаська ОТГ – 82%, Миколаївська ОТГ – 71% опитаних. Недовіру висловили відповідно: Лиманська ОТГ – 35%, Черкаська ОТГ – 18%, Миколаївська ОТГ – 29% опитаних.
Серед факторів, що впливають на рівень недовіри, респонденти вказали низьку поінформованість громадян про діяльність поліції, зокрема, про розкриті злочини або успіхи у їх попередженні. 40% серед усіх опитаних висловили впевненість, що у разі потреби їм допоможуть. Опитування засвідчило пріоритети, яким надають першочергового значення респонденти щодо поліпшення діяльності місцевої поліції. Це, насамперед: підвищення розкриття злочинів (33% опитаних); посилення патрулювання (23%); проведення профілактичних заходів (21%); залучення громади до співпраці (23%). Більшість респондентів (64%) переконані, що громада має допомагати поліцейським у забезпеченні громадського порядку в місті. Серед можливих форм такої співпраці мешканці громад обрали спільне патрулювання (58%), спільне проведення просвітницьких заходів (41%), зустрічі з громадянами за місцем проживання (38%).
Як підсумок, необхідно зауважити, що опитування мешканців ОТГ для виявлення проблем безпеки в громадах та їх думки щодо взаємодії з поліцією здійснюється не лише задля моніторингу динаміки та напрямків змін, які можуть стати основою для запровадження ефективних моделей діяльності поліції, орієнтованої на громади. Але також для підвищення рівня довіри громадян до поліції, залучення до співпраці і розуміння, що вони також мають діяти задля поліпшення ситуації з безпекою у своїй громаді.
З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.
Опитування мешканців в Лиманській, Черкаській та Миколаївській ОТГ для виявлення проблем безпеки в громадах та їх думки щодо взаємодії з поліцією здійснювалось ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» в рамках проекту «Сусідська варта: налагодження співпраці поліції та громадян в ОТГ Слов’янського та Лиманського районів» за підтримки за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».