Громадські активісти Сходу України шукали шляхи, як через участь в місцевих ініціативах покращити громадську безпеку

Громадська безпека є важливою складовою успішної громади. Громадська безпека це комфорт, спокій за себе і свою родину, впевненість у завтрашньому дні. Різні держави по-різному підходять до формування ...

Додано:
doo.cvu

108013908_3168041879983041_365289332444961127_o
Громадські активісти Сходу України шукали шляхи, як через участь в місцевих ініціативах покращити громадську безпеку

Громадська безпека є важливою складовою успішної громади. Громадська безпека це комфорт, спокій за себе і свою родину, впевненість у завтрашньому дні. Різні держави по-різному підходять до формування громадської безпеки: одні встановлюють цілковитий поліцейський контроль, та всюдисущий відеонагляд, інші ж працюють на збільшенням довіри між людьми та спонукають мешканців взаємодіяти в рамках найрізноманітніших ініціатив.

Поділяючи цінності демократичних суспільств, Спілка Громадські ініціативи України у співпраці з регіональним партнером ГО “Точка доступу”, 7 та 9 липня в рамках проєкту «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах» провела дві міні-конференції в містах Краматорськ (Донецька обл.) та Сєвєродонецьк (Луганська обл.), учасниками яких стали активісти НГО, активні мешканці, представники робочих груп з безпеки, волонтери та працівники поліції. Під час конференцій, учасники шукали, такі ініціативи, які б збільшували взаємодію між мешканцями, формували довіру та спонукали до співпраці.

«Проєкт спрямований на підвищення ролі громадських організацій у житті громади. Основна мета – показати успішні приклади, надати учасникам можливість комунікації, обміну досвідом. Об’єднавши зусилля, досвід та знання, у плідній співпраці, можна вирішити ряд актуальних проблем громади!» – зазначив пан Ігор Добко – керівник проєкту, ГС «Громадські ініціативи України». Залучені партнери з числа громадських діячів Дружківської громади – Світлана Агаджанян та Сергій Пронкін – розповіли учасникам та учасницям про досвід виявлення проблем та пріоритезації потреб мешканців, що базується на підході профілювання громади. Цінність відповідного документу поєднує результати свот-аналізу сильних та слабких сторін громади разом із даними репрезентативного соціологічного дослідження, що відображає відчуття громадян щодо рівня громадської безпеки та соціальної згуртованості. Спираючись на результати Профілю, громадські діячі Дружківки вирішують нагальні та пріоритетні для людей проблеми, адвокатують важливість співфінансування проєктів та ініціатив, а також – роблять свою роботу максимально ефективною.

На міні-конференціях були присутні представники місцевих ініціатив та неурядових організацій. Спікери разом з учасниками обговорювали проблеми та потреби громадських організацій, ініціатив та громад в цілому, у спільній роботі шукали шляхи вирішення найбільш актуальних проблем у громадах. Одна з ключових тем на міні-конференції – реальні можливості та шляхи впливу громадських ініціатив на громадську безпеки, пошук та застосування практик, які вже сьогодні допоможуть покращити рівень комфорту та безпеки життя у громадах. Унікальним цей захід робить те, що відбувся він за сучасною методикою Open Space, яка застосовується більш ніж у 100 країнах і завжди виправдовував себе! Метод Open Space передбачає активне включення кожного всіх учасників у роботу конференції. Перед початком активної роботи учасники мали змогу самостійно обирати теми, виходячи з того, які саме питання наразі турбують громаду, а саме:

  • Розвиток патріотичної молоді. У чому вона повинна висловлюватись?
  • Створення безпечного простору для розвитку молоді.
  • Безпечний навчальний простір.
  • Активізація та розвиток громадського сектору.
  • Залучення молоді до змін в громаді та прийняття рішень.
  • Доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • Неформальна освіта у молодіжних хабах.

Результатом міні-конференції стала можливість формування команд та ініціативи, які надалі продовжують роботу у всіх наступних заходах проєкту, а саме – навчальних візитах, школах, дослідженнях тощо. Також передбачається визначення пріоритетних напрямків роботи у визначених громадах, які охоплюватиме даний проєкт.

Голова правління ГС «Громадські ініціативи України» Юрій Степанець зазначив: «Ми переконані, що одна організація – це добре, але працюючи спільно, громадські організації можуть досягнути кращих результатів. Будучи членми коаліції, мережі, неформальної спільноти, неурядові громадські організації перетворюють з конкурентів (за ресурси, волонтерів, увагу медіа) на партнерів, що у свою чергу дозволяє успішно реалізувати успішні ініціативи (як місцеві так і регіональні і навіть всеукраїнські). Таким чином місцеві організації, об’єднавшись можуть впливати на формування порядку денного розвитку окремих регіонів та країни в цілому. Спілка “Громадські ініціативи України” має більш ніж 15-річний досвід роботи, об’єднує понад 25 організацій з різних регіонів України і з різним, часто унікальним досвідом. Це дозволяє внести національний контекст у Донецькій та Луганській області. Своєю роботою тут, в Донецькій та Луганській області, ми хотіли б започаткувати партнерства між НГО як в межах Донецької та Луганської області, так і за участю НГО інших областей України. У партнерствах, звичайно йдеться не лише про географію, але й про обмін досвідом та генерування цілком нових, спільних ініціатив. В рамках цього проєкту плануємо працювати із 10 найбільш активними організаціями, яким буде надано персональний методологічний та фінансовий супровід. Наразі заплановано багато цікавих пізнавальних заходів, на яких учасники проєкту матимуть змогу детальніше ознайомитися з методами виявлення проблем, ефективними інструментами для їх вирішення, шляхами впливу громадських ініціатив на громадську безпеку. Сильна та та вмотивована громада – це можливо! Реалізація проєкту допоможе кожному учаснику прокачати skills, отримати знання, мотивуватися задля реальних змін на краще в кожній громаді в аспекті громадської безпеки, ініціативності громадян та їх впливу на прийняття реальних рішень.

Обидві конференції пройшли в дружній творчій атмосфері, було розглянуто багато нагальних питань та проблем, які наразі існують у громадах, у спільній командній роботі були намічені плани та перспективи подальшого розвитку.

Проєкт реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?