Фільм про Нарімана Джеляла стане його голосом для світу – КримSOS підтримує зйомки стрічки

Команда КримSOS долучилась до створення документального фільму про долю кримськотатарського політв’язня, активіста та журналіста Нарімана Джеляла. Ідея фільму належить журналістці Наталі Гуменюк та ...

microsoftteams-image-25
Фільм про Нарімана Джеляла стане його голосом для світу – КримSOS підтримує зйомки стрічки

Команда КримSOS долучилась до створення документального фільму про долю кримськотатарського політв’язня, активіста та журналіста Нарімана Джеляла. Ідея фільму належить журналістці Наталі Гуменюк та режисерці Анні Цигимі з Лабораторії журналістики суспільного інтересу. Зараз триває збір відеоматеріалу – зйомки інтерв’ю з різними людьми, які були близькі чи особисто знали Нарімана. 

«Ми не вперше підтримуємо мистецькі проєкти – раніше команда КримSOS зняла документальний фільм про Мустафу Джемілєва, національного лідера кримськотатарського народу, народного депутата України. Вважаємо постать Нарімана Джеляла не менш значущою. Фільм про його долю – хороший привід нагадати про долю політв’язнів сьогодні та показати ціну свободи слова в окупованому Криму», – розповідає Денис Савченко, голова правління КримSOS. 

Арешт Нарімана – одна з ключових подій в Криму останнього року, вважає продюсерка фільму Наталя Гуменюк. За допомогою кіно вона хоче показати наскільки його голос був важливим для кримчан там, для кримськотатарської громади тут.  

«Єдиний спосіб достукатися до людей, звернути їхню увагу – це розказувати історії. Не плакатні, а такі, де глядачі могли б побувати на місці героя, відчути те, що відчуває його родина, зрозуміти мотивацію, – зазначає Наталя, – Треба зрозуміти, що по суті, після того, як Меджліс окупаційна влада визнала екстремістською організацією, керівництво не пускають в Крим. Саме на плечі цієї доволі молодої людини впала ця відповідальність – лишитися одним чи не єдиним публічним кримськотатарським політиком в окупації, тим самим зв’язковим».

Втілювати ідею фільму “Голос з Криму. Наріман Джелял” допомагає режисерка Анна Цигима. Вона спільно з Наталею Гуменюк вже працювала над трьома кінострічками, що були присвячені життю в умовах окупації, долі політв’язнів Сенцова/Кольченка, а також поверненню кримських татар з депортації.

«Останніми роками ми маємо зовсім мало інформації з Криму. Саме історій, не новинних заголовків зі списками затриманих чи заарештованих, а саме розуміння, як вони живуть, чого потребують. І одним з голосів, який нам та світу розповідав про Крим та  тиск на кримських татар є Наріман Джелял. Після його арешту, як мені здається, утворився якийсь інформаційний вакуум», – зазначає Анна.  

Режисерка хоче, аби фільм став голосом Нарімана для українців та світу. В такий спосіб ми можемо й надалі тримати зв’язок з окупованим Кримом.  

Нагадаємо, Наріман Джелял – один з лідерів кримськотатарського національного руху, історик, політолог та журналіст. У вересні 2021 року після саміту “Кримської платформи” Нарімана затримала ФСБ РФ – він став одним з понад 100 кримських політв’язнів. Його обвинувачують у начебто «вчинення диверсії у складі організованої групи».


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”