Євромайдан SOS нагадав Мін’юсту про ще 4-х ув’язнених у Росії за політичними мотивами

Нещодавно Міністерство юстиції України звернулось до РФ із запитом щодо повернення на територію України засуджених за політичними мотивами Олега Сенцова, Юрія Солошенка, Олександра Кольченка та ...

#‎LetMyPeopleGo‬
Євромайдан SOS нагадав Мін’юсту про ще 4-х ув’язнених у Росії за політичними мотивами

Нещодавно Міністерство юстиції України звернулось до РФ із запитом щодо повернення на територію України засуджених за політичними мотивами Олега Сенцова, Юрія Солошенка, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва на основі Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року.

Євромайдан SOS направив Міністерству юстиції України офіційний лист, у якому висловив підтримку його зусиллям, які спрямовані на повернення ув’язнених за політичними мотивами громадян на територію України. Водночас звернув увагу Міністра юстиції, що “на території Російської Федерації, окрім згаданих, у списку LetMyPeopleGo є й інші громадяни України, проти яких були порушені сфабриковані кримінальні справи та яким вже було оголошено вироки”.

У зв’язку із цим Євромайдан SOS запропонував розширити запропонований Міністерством юстиції України список та включити до вже перерахованих у запиті засуджених за політичними мотивами наступних людей, яким російськими судами були винесені обвинувальні вироки:

-          Олексія Чирнія 1981 р.н. засудженого до 7 років позбавлення волі,

-          Валентина Вигівського 1983 р.н. засудженого до 11 років позбавлення волі,

-          Олександра Костенка 1986 р.н. засудженого до 3 років і 6 місяців позбавлення волі,

-          Хайсера Джемілєва 1981 р.н. засудженого до 3 років і 6 місяців позбавлення волі.

“Якщо у Міністерства юстиції України відсутня інформація по цим справам, то ми радо її надамо – коментує ситуацію координаторка Євромайдану SOS Олександра Матвійчук. – Так само допоможемо сконтактувати із рідними, які чекають їх повернення на батьківщину.  Адже усі ув’язнені за політичними мотивами громадяни України в Росії та окупованому Криму потребують нашого захисту”.

#‎LetMyPeopleGo‬

За додатковою інформацією прохання звертатися до Марії Іваник: +380507058672, [email protected] 

Довідково:

Кампанія LetMyPeopleGo була ініційована Євромайдан SOS для захисту усіх ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму. Кампанія ставить за мету добитися звільнення усіх людей зі списку LetMyPeopleGo та контролює дотримання основоположних прав заручників Кремля, серед яких, свобода від тортур, право на вільний доступ адвоката, надання медичної допомоги тощо. Кампанію підтримали цілий ряд організацій в Україні та поза її межами: Центр Громадянських Свобод, People in Need, Фундація “Відкритий діалог”, Euromaidan Press, Євромайдан-Варшава, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, а також Міністерство закордонних справ України, Уповноважена з прав людини та інші.

На даний момент кампанія опікується долею 13 ув’язнених  на території Росії та 12 ув’язнених в окупованому Криму.

За перебігом кампанії можна слідкувати на її сторінці у Facebook.

Джерело: Євромайдан SOS


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Презентовано онлайн-курс із громадянської освіти

На скільки зростуть надходження від податків на тютюн у наступному році?

Сміття - це ресурс. Українські школи запроваджують систему сортування ТБО

Представниця Громадського центру правосуддя стала волонтеркою органів пробації

Проект WikiInvestigation став фіналістом Innovation in Politics Awards 2020

18% українських журналістів змушують писати джинсу – дослідження ІМІ