Директорка благодійного фонду “Таблеточки”: паліативна допомога — це про якісне та гідне життя до останньої хвилини

Виконавча директорка благодійного фонду "Таблеточки" Світлана Пугач в ефірі Українського радіо в програмі "Активізація з Людмилою Тягнирядно" розповіла про те, як фонд допомагає онкохворим дітям, як ...

fond-tabletochky-e1565267855853-620x420
Директорка благодійного фонду “Таблеточки”: паліативна допомога — це про якісне та гідне життя до останньої хвилини

Виконавча директорка благодійного фонду “Таблеточки” Світлана Пугач в ефірі Українського радіо в програмі “Активізація з Людмилою Тягнирядно” розповіла про те, як фонд допомагає онкохворим дітям, як не піддатися на провокації шахраїв у сфері благодійності, а також про важливість розвитку паліативної допомоги.

“Коли я зараз дивлюсь на онкохворих дітей, я бачу маленьких, але дуже сильних особистостей. Я бачу сильних та радісних воїнів, які кожного дня приймають виклик та кожен день проживають так, аби перемогти дуже важку хворобу. Ці діти мене надихають”, — зазначила Світлана Пугач.

Виконавча директорка благодійного фонду “Таблеточки” під час прямого ефіру перелічила, які послуги надає фонд.

“У лікарнях та відділеннях, де фонд “Таблеточки” системно надає допомогу, від ліків та витратних матеріалів до психологічної підтримки від онкопсихологів, для всіх новачків, які потрапляють туди, є інформаційні стенди про те, чим займається фонд, про підтримку, яку він надає. Ви також може на стендах знайти наші контактні телефони і звернутися до наших фахівців по консультацію. На сьогодні, фонд допомагає дітям до 18 років та сім’ям, де у дітей є будь-який онкологічний діагноз. Ми не маємо якоїсь специфіки чи преференції. Це не тільки ліки, витратні матеріали та проєкти підтримки психологічного та соціального напряму. Наприклад, коли сім’ї приїжджають з регіонів, ми надаємо амбулаторні квартири поруч з лікарнею. Також ми надаємо допомогу із закордонним лікуванням”, — зазначила виконавча директорка фонду “Таблеточки” Світлана Пугач.

Крім того, вона підкреслила, як не повестися на шахрайство в благодійності: “Я хочу застерегти всіх від того, щоб давати гроші комусь у транспорті, в метро, на вулиці. 99,9% усіх людей, які збирають кошти на вулиці, є шахраями. Люди, які справді потребують допомоги, вони не будуть збирати гроші у транспорті. По-перше, максимум часу вони будуть проводити поруч зі своїм хворим родичами. А, по-друге, вони спілкуватимуться з лікарями і шукати інформацію про те, хто може їх підтримати: фінансово та психологічно”, — пояснила Світлана Пугач.

Активістка у розмові також зауважила, наскільки важливою є паліативна допомога для онкохворих дітей.

“Паліативна допомога — це допомога тим, хто не може одужати. Це про життя до останньої хвилинки життя. Це про якість життя. Має бути усвідомлення та суспільний запит на наявність такої допомоги, на наявність спеціалізованих центрів, відповідних спеціалістів, які зможуть консультувати сім’ї, пацієнтів, про те, як саме проживати цей період. Який має бути догляд та активності у цей період, аби зберігалась якість та гідність життя”, — сказала Світлана Пугач.

Виконавча директорка благодійного фонду “Таблеточки” також додала, що “у фонді працюють психологи, які допомагають пережити цю інформацію, прийняти свій стан, реальність життя та сфокусуватися на найкращому та найсвітлішому. У цій програмі також є проєкт від різних благодійників, які допомагають онкохворим дітям здійснити найзаповітнішу мрію їхнього життя”.

Джерело: Українське радіо 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Доступ до правосуддя» за методологією Місцевого індексу прав людини

«Фонд розвитку міста Миколаєва» та Миколаївська міська рада співпрацюватимуть у сфері туризму

У Києві презентовано напрацювання проекту з впровадження антикорупційних еко-систем в громадах

В Україні випустили онлайн курс з діджиталізації громадських організацій

Docudays UA відкрив очі житомирянам: відбувся 17 Мандрівний міжнародний фестиваль

«Сусідська варта» на Одещині сприяє вирішенню безпекових проблем у громадах