У Вознесенській громаді коментують зміни до Конституції

Заступник Вознесенського міського голови Денис Хімій поділився враженнями щодо проведення регіональних обговорень змін до Конституції України в частині децентралізації та ...

Додано:
at

rvm_632
У Вознесенській громаді коментують зміни до Конституції

Заступник Вознесенського міського голови Денис Хімій поділився враженнями щодо проведення регіональних обговорень змін до Конституції України в частині децентралізації та адміністративно-територіального устрою, що проходили минулого тижня.

“У графіку проведення круглих столів, наша Миколаївська область була однією з перших – разом з Херсонською та Одеською. І, напевно, через це процес був трохи неорганізований з боку ініціаторів такого формату обговорень. Звісно, коли нас розділили по групах відповідно до областей, ми між собою обговорювали вибіркові тези і позиції, які нас цікавили чи бентежили. Безперечно, певний конструктив був і нам вдалося сформувати спільну позицію з багатьох питань, окрім майбутньої моделі адміністративно-територіального устрою.

Так, голова громади має бути і одночасно керівником виконкому, він же має вести засідання виконкому і сесії. Але при цьому він не має представляти громаду в обласній раді — чи то як депутат, чи то як делегат. Фізично це мають бути різні люди, щоб запобігати конфлікту інтересів і конструктивно вирішувати проблем громад.

Також ми дійшли згоди у розумінні того, що рада субрегіонального рівня (будь то округ, повіт, чи субрегіон), яке “стоїть” над громадою але нижче обласного рівня, є недоцільною. Адже по суті така рада не матиме ні фінансового ресурсу для себе, ні повноважень. Для ефективної роботи має бути дворівневий формат місцевого самоврядування.

Але, що стосується подальшого адміністративно-територіального устрою, країни, то можу озвучити конкретне бачення нашої Вознесенської громади, адже ми це питання обговорювали у себе неодноразово. Ми не бачимо необхідності у функціонуванні ще одного виконавчого органу окрім виконкому громади та ОДА. Будь-яка проміжна ланка між рівнем громади та рівнем обласним є абсолютно необґрунтованою, адже функції і повноваження все одно будуть обмежені. Навіть враховуючи досвід Польщі, де я був з навчальним візитом, вбачаючи майбутнє міста Вознесенська, Вознесенської громади, вважаю що субрегіональний рівень недоцільний. І його не потрібно залишати у концепції адміністративно-територіального устрою.

Що стосується префекта, то він має бути, але виконувати суто наглядові функції, не блокуючи при цьому своїми повноваженнями рішення місцевих рад. Так, він може передивлятись акти органів місцевого самоврядування, і якщо вбачає порушення, то питання вирішуватиметься зверненням до суду”, – підкреслює заступник мера Вознесенська.

Разом з іншими представниками Денис Хімій Миколаївської області захищатиме інтереси громад на загальній підсумковій нараді у Києві: “Думаю, ми повинні виступити зі спільним баченням, спільними акцентами стосовно усіх цих питань, піднятих на регіональних обговореннях”.  


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE