Діалог заради майбутнього: сприяємо соціальній інтеграції молодих людей через розвиток навичок майбутнього та інструменти діалогу поколінь!

Пандемія COVID-19 загострила традиційну проблему конфлікту між різними поколіннями: вимушена ізоляція, посилений страх за  здоров’я та економічну безпеку спонукають людей у всьому світі шукати шляхи ...

photo_2021-09-12_21-57-30
Діалог заради майбутнього: сприяємо соціальній інтеграції молодих людей через розвиток навичок майбутнього та інструменти діалогу поколінь!

Пандемія COVID-19 загострила традиційну проблему конфлікту між різними поколіннями: вимушена ізоляція, посилений страх за  здоров’я та економічну безпеку спонукають людей у всьому світі шукати шляхи взаєморозуміння та адаптації до складних швидкоплинних умов навколишнього середовища. Молоді люди в умовах нестабільності та невизначеності також потребують додаткової підтримки, яку можна ефективно надавати  через сучасні інструменти молодіжної роботи.  Для подолання нових викликів молоді варто розвивати так звані «навички майбутнього», зокрема «м’які» навички комунікацій, які забезпечують толерантність та співпереживання у комунікаціях, ефективний діалог поколінь та міжособистісне спілкування на різних рівнях  соціалізації: у родині, професії, колективі, громаді. Для сучасної молодої людини надзвичайно важливо переосмислити свої цінності та знайти спільні цінності зі своєю родиною, однолітками, громадою, щоб допомогти один одному в кризовий час.

З метою сприяння соціальній інтеграції молодих людей через розвиток «навичок майбутнього» та інструменти діалогу поколінь у 2020 році розпочато реалізацію міжнародного проєкту «DFF: Dialogue for future: building communication bridges» (програма Еразмус+, Стратегічне партнерство у секторі «Молодь», проєкт №2020-2-PL01-KA205-082707), діяльність якого охоплює Польщу, Україну,  Північну Македонію та Мальту.  В Україні проєкт реалізує громадська організація “УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР МАЙБУТНЬОГО”, що виступила  автором ідеї даного проекту та сформувала міжнародне партнерство для його реалізації.

Проєкт передбачає низку активностей та інноваційних інтелектуальних результатів, серед яких навчальний курс «Я – людина майбутнього» для молодих людей з ризиком соціального виключення.  В Україні курс було пілотовано у м.Фастові на базі  КЗ ФМР “Фастівський міський молодіжний центр” за підтримки управління культури, молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради.  Молодь під час навчання із задоволенням опановувала такі ключові модулі курсу як: “Мій світ та світ інших людей”, “Я та мої однолітки”, “Я та  моя сім’я”, “Я і моя громада”, “Я та культури світу”.

Курс  у форматі серії тренінгових занять розвивав навички міжкультурного спілкування й діалогу поколінь, мотивував  молодих людей до співпраці й об’єднання навколо спільних цінностей, закликав молодь об’єднуватися заради впровадження реальних позитивних  змін у своїх громадах шляхом розробки й реалізації соціальних проєктів.

DFF триватиме до вересня 2022 року. Наступним його етапом стане аналіз та систематизація кращих практик/інструментів молодіжної роботи у сфері сприяння ефективного діалогу поколінь  та формування навичок майбутнього для сприяння соціальній інтеграції молоді у суспільстві в країнах реалізації проєкту.

Контакти для співпраці: [email protected]

 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Донати у краудфандингу - все що потрібно знати

Creative Spark Poltava успішно розпочинає третій рік роботи

У львівському парку “Залізна вода” продовжують облаштування публічного саду-городу

Аналіз проекту Закону України «Про місто Київ - столицю України»

Перемоги, виклики та рецепти формування ОСН як амбасадорів жителів

Як звітували депутати Дніпровської міськради за 2020 рік?