«Дерево-зарядне», «Туалети-вазони»? Які ще оригінальні ідеї подали французи на Бюджет участі.

З 24 серпня в Києві розпочнеться голосування за проекти Громадського бюджету. За два роки існування цієї ініціативи вже зрозумілі загальна тенденція та тематика ідей, які висувають кияни. Виходячи з ...

Додано:
centrrozvitku

Центр_Розвитку_Міста
«Дерево-зарядне», «Туалети-вазони»? Які ще оригінальні ідеї подали французи на Бюджет участі.

З 24 серпня в Києві розпочнеться голосування за проекти Громадського бюджету. За два роки існування цієї ініціативи вже зрозумілі загальна тенденція та тематика ідей, які висувають кияни. Виходячи з великої кількості запропанованих майданчиків різних видів, найпопулярнішою э сфера спорт. Приблизно в цей час відбуваються голосування за проекти в інших містах європейських країн. Цікаво, що могли запропонувати мешканці, наприклад, колоритного Парижа. ГО “Центр розвитку міста” вирішила розглянути список проектів-переможців за 2017 рік та проектів-номінантів за 2018 рік в місті, про яке ми багато чули.

Довідка про Бюджет Участі в Парижі

До 5% міського бюджету (100 млн Євро в 2016 р) розподіляється за допомогою громадян міста. Голосування проходить в електронному та друкованому вигляді. Кожен автор зустрічається з авторами інших проектів на схожу тематику, проводяться публічні слухання.

 

Проекти-лауреати 2017

Сфера: Чистота

  • Назва проекту: #Більшчистемісто
  • Кількість голосів: 21 357

Загальна тенденція проектів, представлених до бюджету цього року, показують інтерес мешканців до питання чистоти в місті. Це і не дивно, виходячи лише з того, що за рік кількість відвідувачів Парижа збільшилась до 33,8 млн, а по всій Франції до 83 млн (Forbes). Для контрасту, якщо порівнювати з Києвом, то туристів за 2017 рік налічувало близько 1,6 млн (Interfax). Це свідчить про те, що містянам потрібні більш сучасні та екологічні технології для прибирання.

Сфера: Навколишнє середовище

statttya_2

  • Назва проекту: #квітипідбруківкою
  • Кількість голосів: 20 717
  • Мета проекту: Зробити Париж більш зеленим. Проект спрямований на збільшення в місті зон із зеленими насадженнями.

Проект передбачає:

- посадити рослини уздовж кільцевої дороги;

- вегетаційні тротуари;

- посадити по місту якомога більше дерев;

- зробити «притулки» для паризької фауни;

- інформування парижан про важливість природи в місті.

 

Сфера: Солідарність та згуртованість (Solidarite et cohesion)

  • Назва проекту: #соціальнемісто
  • Кількість голосів: 19 482
  • Проект спрямований на підвищення рівня соціального захисту вразливих верств населення, розвиток соціального житла, сприяння вивченню французької мови серед іммігрантів задля отримання роботи з гідною зарплатнею. Кращий доступ до житла та продовольчої допомоги.

 

Сфера: Екологія

  • Назва проекту: #переробка (утилізація)
  • Кількість голосів: 18 159
  • Протягом 40 років кількість відходів зросла вдвічі, чим парижани занепокоєні. Проект створений для того, щоб дати нове життя старим речам. Наприклад, використовувати при будівництві або реконструкції вторсировину.

 stattya_3

Назва проекту: #послухайдетиє

Кількість майданчиків: 7

 

Парижани вважають, що шумове забруднення вливає на здоров’я людини так само, як і сміття. Цей проект спрямований на пошук інноваційних рішень для подальшого зменшення шумового забруднення шляхом:

- реконструкції існуючих медіаторів (стіни, фонтани), що впливають на акустику площ;

- зменшення шумового забруднення за допомогою спеціального покриття, рослинності для зменшення шумів транспортних засобів тощо.

Освіта та юнацтво

  • Назва проекту: #школамрії
  • Кількість голосів: 15 062
  • Мета: модернізація шкіл по всьому Парижу – благоустрій, реконструкція туалетів, встановлення інноваційних технологій, створення місць для паркування велосипедів (скутерів), оснащення наукових лабораторій.

 

Бюджет участі 2018

В цьому році подавали багато потрібних та оригінальних ідей від муралів, кулінарних майстерень, столів для пінг-понгу до нових екологічних пристроїв для прибирання та безпечних стоянок для велосипедів …

Наша добірка найоригінальніших ідей за 2018 рік:

«Урітротуари»

stattya_4

Так-так, вам не здалося! Це туалети-вазони прямо на вулиці. Подала таку ідею мешканка міста Пантін, що знаходиться в адміністративного регіоні Ile-de-France. Головна ідея проекту: мотивувати чоловіків (згодні, повна дискримінація) ходити до туалету в ось такі жардиньєрки зі спеціальною стружкою для того, щоб позбутися неприємного запаху сечі, та, водночас, удобрювати квіти. Ідея неординарна та практична, особливо, зважаючи на нещодавні масові футбольні події у містах Франції. Проект оцінено в 20 000 євро.

 

«Дерево-зарядка»

stattya_5

Тут є все: Wi-Fi, мікрохвильова піч, зарядний пристрій для смартфонів, дефібрилятор, веб-камера … Це інноваційне дерево, на 40 000 євро, буде встановлене Place de la Pointe, в “часто відвідуваних” місцях. Погодьтесь, всі фунції потрібні. Хм…треба взяти на замітку на наступний рік.

 

«Майданчики для барбекю»

Коли гарна на дворі погода у вихідні, чому б не влаштувати пікнік. Щоб залишитися в рамках закону,  автор пропонує створити «майданчики для барбекю» з бюджетом близько 6 000 євро.

 

«Проголосуй недопалком»

stattya_6

Французи знають, як змотивувати курців не смітити. В цьому році запропонували встановити бокси з написами в стилі «Хто найкращий футбольний гравець в світі?» з двома варіантами відповідей. Було б цікаво встановити щось подібне в Києві. Проект оцінено в 35 000 євро.

 

Підсумовуючи, хочеться відмітити, що проекти парижан направлені на покращення всього міста. В нас з цим є проблема – в минулі роки переважно були ідеї більш місцевого характеру (ремонт шкіл, майданчики), можна перелічити на пальцях проекти, які б могли бути корисними всім мешканцям Києва. Нам є куди прагнути.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах