Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації уникає відповіді щодо проблем онкологічних хворих

Проблеми онкологічних хворих продовжують бути проблемами саме цих хворих. Статистичні показники по онкологічним захворюванням просто вражають. Натомість, місцеві чиновники продовжують ігнорувати ...

Додано:
socium.pl

Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації уникає відповіді по незручним питанням
Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації уникає відповіді щодо проблем онкологічних хворих

Проблеми онкологічних хворих продовжують бути проблемами саме цих хворих. Статистичні показники по онкологічним захворюванням просто вражають. Натомість, місцеві чиновники продовжують ігнорувати проблему відсутності в місті Полтава хоспісного стаціонару, повідомив керівник інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» Андрій Олєйніков.

На численні прохання полтавців, я зробив запит (фото), в якому поставив ряд запитань з цієї проблеми, а також, запитав, на якій такій підставі відповідальні «експерти» з питань паліативної та хоспісної допомоги ДОЗ Полтавської ОДА стають номінантами на таку нагороду, як Орден «Святого Пантелеймона» – Людмила Самолеліс, яка має багато посад, що пів сторінки потрібно буде тільки їх перелічити, навіщо ій ще, досить з «пошаною» провести на пенсію буде гідна нагорода!

32661378_2047065155617096_2906508118433202176_n

Нахабності немає меж, коли такі подання вони самі собі «оформлюють». В місті немає хоспісного стаціонару, відсутня служба з надання хоспісної та паліативної допомоги вдома, є великі проблеми щодо забезпечення населення якісними знеболювальними препаратами, а як медичні працівники «дбають», коли приходять з плановим візитом до пацієнта додому, то це взагалі жах. Робота ця незадовільна, це тому що і «експертом» від ДОЗ Полтавської ОДА з питань паліативної та хоспісної допомоги» виступає людина, яка взагалі не є лікарем за освітою, яка з невідомо яких причин стала так званим «експертом».

Мало того, що вони відповіді надсилають з запізненням, або взагалі роблять вигляд, що надсилають, так і змістовність цих відповідей просто вражає, не на одне запитання відповіді немає. Якщо їм дати можливість, то вони б собі декілька Зірок Героя виписали, опанували державні премії та почесні звання і не відмовились би звичайно, щоб вулицю чи сквер їхнім їм’ям ще при житті назвали із бронзовим бюстом на батьківщині героя.

Ось таке, вони надсилають мені на електронну адресу в форматі WORD, без підпису керівника звичайно, попередній їх лист (до запитання) так до мене і не надійшов, на електронну адресу надали відскановану відповідь після нагадувань. Соромляться вони про геройські подвиги номінанта розповісти у відповіді, як то кажуть «справжній герой про свої «подвиги» нікому не розповідає, так може і подвигу і не було, точніше тільки на папері. І це дуже добре, що до моїх слів прислухались у Києві і швидко пригальмували це питання.

Відповідь ДОЗ: «Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації розглянуто звернення, щодо надання паліативної допомоги в м. Полтава.

Повідомляємо, притягнути до відповідальності керівництво Управління охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому та профільного заступника міського голови не маємо повноважень відповідно до Положення Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації від 12.03.2018р. №195 затвердженого Головою Полтавської обласної державної адміністрації.

Присудження Відзнаки проводиться згідно з Положенням про відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» затвердженого Правлінням ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» протокол №5 від 26.10.2017р. за підписом голови правління В.М. Князевича.

При проведенні запланованих Урядом України структурних реформ галузі охорони здоров’я, буде розглянуте питання створення у м. Полтаві відділення паліативної допомоги, як окремого підрозділу.»

З кожним днем, все більше і більше по телебаченню, в соціальних мережах, газетах, інтернет-виданнях збільшується кількість оголошень про потреби в операції, а грошей в родині немає. Більше того, спробуй наприклад в себе вдома утримувати невиліковного онкологічного пацієнта, завдяки таким «професіоналам», які роботу даного напрямку завалили, але нагороди їм подавай. Нагадаємо, що й досі по дорученнях департаменту ДОЗ Полтавської ОДА не створено в місті такого стаціонару, на відміну від міста Кременчук, де таке відділення функціонує з 2017 року, їм не завадили «медичні реформи» та «формування Госпітальних округів», на що спираються місцеві нероби, зазначив Андрій Володимирович. Вони самі дають доручення і самі його ж не контролюють! За таке звільняти по статті треба! Так справи не робляться!

 ДОЗ ПОДА(1)

Попередній матеріал з цього питання: Влада Полтави ухиляється від надання відповіді про надання допомоги невиліковним онкологічним хворим, посилання.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу