Чи роблять тестування на COVID-19 на КПВВ з Кримом – результати перевірки КримSOS (інфографіка)

Під час локдауну, з 8  січня на адмінмежі з Кримом мали розпочати робити безкоштовні експрес-тести на COVID-19. Тоді фактично таку послугу могли отримати лише ті українці, які мали підвищену ...

ДЖЕРЕЛО - IPS-Херсон
Чи роблять тестування на COVID-19 на КПВВ з Кримом – результати перевірки КримSOS (інфографіка)

Під час локдауну, з 8  січня на адмінмежі з Кримом мали розпочати робити безкоштовні експрес-тести на COVID-19. Тоді фактично таку послугу могли отримати лише ті українці, які мали підвищену температуру.  Працівники Херсонського офісу КримSOS відвідали КПВВ «Каланчак » та «Чонгар» та розповідають про ситуацію.

КПВВ « Каланчак»: тести усім, хто їде з окупованого Криму    

Для швидкого експрес-тестування на COVID-19 на цьому КПВВ облаштували пункт забору біоматеріалу. Він знаходиться в будівлі ЦНАПу у приміщенні де планували надавати банківські послуги. Проте на території режимної зони КПВВ інформації про тестування немає.   

«Місце для тестування знаходиться поруч із рецепцією ЦНАПу, де приймають людей. В результаті, існує суттєвий ризик контактування потенційно хворих на коронавірус з відвідувачами та співробітниками ЦНАПу», – зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS.   

На пункті тестування працює медичний персонал з Каланчацької центральної районної лікарні (ЦРЛ) та пункту первинної медичної допомоги. Графік роботи – будні дні з 9.00 до 13.00. Іноді пункт працює до 14.00.   

«Окремої штатної одиниці для проведення тестувань не передбачено. Медичний персонал вимушений працювати в ЦНАПі з додатковим навантаженням», – зазначає Олексій.

Тести безкоштовно роблять усім, хто їде з окупованого Криму на підконтрольну частину України. За два тижні роботи пункту послугою скористались 49 осіб. На кінець січня Каланчацька ЦРЛ мала 800 експрес-тестів для КПВВ Каланчак.   

«Потік громадян, які звертаються за проведенням тестів нерівномірний. Громадяни отримують інформацію щодо функціонування пункту тестування на COVID-19 в основному через інтернет ресурси, соціальні мережі», – зазначають працівники пункту тестування та опитані громадяни.   

Після тестування видають  довідку з  печаткою. Працівники пункту передають дані про результати для зняття з самоізоляції до Каланчацької ЦРЛ. Якщо у людини позитивний тест на COVID-19 –  її швидкою відвозять на обсервацію до Каланчацької ЦРЛ. Там потрібно знаходитись 14 днів. 

Зі слів медичного персоналу, пункт тестування забезпечено засобами індивідуального захисту, приміщення дезінфікують та проводять кварцування. Проте у медичної сестри не було захисних окулярів чи щитка. 

КПВВ «Чонгар»: тести тільки для тих, у кого підвищена температура  

Пункт тестування на COVID-19 облаштували у приміщенні автостанції. Вхід  у нього окремий. В приміщенні є дві кімнати: одна кімната – для прийому громадян, друга – для здійснення забору біологічного матеріалу.  Пункт тестування працює сім днів на тиждень, з 8 до 16 годин.  

«Швидке тестування на COVID-19 роблять фельдшери Товариства Червоного Хреста. Але таку можливість мають тільки ті українці, у яких підвищена температура тіла. Якщо при перетині адміністративного кордону у громадян виявлено підвищену температуру –  представники прикордонної служби направляють їх до пункту тестування в обов’язковому порядку», — зазначає Олексій Тільненко. 

За словами фельдшера, при негативному результаті на коронавірус людину одразу знімають з самоізоляції, у представників Червоного Хреста є відповідний додаток в смартфоні. В цю систему вносяться дані про громадян: ПІБ, контактні номера телефонів, дата та пункт перетину адміністративного кордону, відомості про стан здоров’я, результат тесту.  

Якщо з різних причин у людини не встановлено додаток «Вдома» – її  направляються на обсервацію в Новотроїцьку ЦРЛ. Також, якщо в людини виявлено позитивний результат – її каретою швидкої допомоги транспортують до лікарні, або направляють до сімейного лікаря у випадку легкої форми захворювання. Якщо у людини немає підписаної декларації з сімейним лікарем – фельдшери не допомагають його знайти.  

Проте, як повідомляли раніше у Представництві Президента в АР Крим, існує окрема гаряча лінія для кримчан для консультування з медичних питань, у тому числі щодо обрання сімейних лікарів: +38 099 3509728 (ViberTelegramWhatsApp).  

За час роботи пункту тестування – зробили лише 10 швидких тестів. Загалом, є 500 тестів. Їх видають за необхідності у  Центрі первинної медико-санітарної допомоги. На два дні – 50 штук. 

Пункт тестування забезпечили захисним обладнанням. Були у наявності халати, маски, медичні рукавички, захисні окуляри. В приміщенні є дезінфікуючі засоби для обробки всіх видів поверхонь.  

На вході до пункту тестування повісили довідкові матеріали, графік роботи та табличку Червоного Хреста Генічеського району.  

Порівняння роботи пунктів тестування на COVID-19 на КПВВ з Кримом  


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу