Члени Нацплатформи ФГС СхП закликали Уряд прийняти Національно визначений внесок зі скорочення викидів парникових газів

Члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) та Робочої групи 5 Української сторони Платформи громадянського ...

Screenshot_15
Члени Нацплатформи ФГС СхП закликали Уряд прийняти Національно визначений внесок зі скорочення викидів парникових газів

Члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) та Робочої групи 5 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) звернулися до Уряду із рекомендацією прийняти Національно визначений внесок зі скорочення викидів парникових газів на 65% у порівнянні з 1990 роком, який буде вести до скорочення викидів та підтримуватиме вже розпочаті ініціативи в містах.

У зверненні йдеться, що відповідно до затвердженої Національної економічної стратегії на період до 2030 року Україна обрала для себе ціль досягнення вуглецевої нейтральності не пізніше 2060 року. Розроблений проект другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, який передбачає фактичне скорочення викидів парникових газів на 65 % від рівня викидів 1990 року до 2030 року, буде відповідати затвердженим цілям.

Станом на 2019 рік викиди скоротились на 63% від рівня 1990 року, тож ціль у 65% є цілком досяжною для 2030 року.

Члени УНП ФГС СхП звертають увагу, що сьогодні вже 259 підписантів Угоди мерів в Україні добровільно взяли на себе зобов’язання з реалізації кліматичних та енергетичних цілей у відповідності до цілей ЄС. З них вже 100 населених пунктів розробили чи зараз в процесі розробки Планів дій з енергетики та клімату, які передбачають скорочення викидів парникових газів на 30% від поточного рівня до 2030 року.

Україна стала першою країною на пострадянському просторі та у Східній Європі, де міста проголосили курс на перехід до відновлюваних джерел енергії. Житомир, Чортків, Львів, Кам’янець-Подільський, Полтава, Баранівська ОТГ та Тростянець зобов’язались перейти на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Місцева влада вже докладає зусилля для реалізації національних цілей та фінансують власні програми підтримки енергоефективності.

Проте, ці зусилля поки ніяк не враховуються у національних політиках та не мають інституалізованої підтримки з національного бюджету. Більше того, навіть існуючі інструменти – Державний фонд енергетичної ефективності та Теплі кредити – фінансуються у вкрай недостатній кількості. У той же час міжнародні фонди голосно заявляють про неспроможність українських партнерів використовувати доступні кошти та закривають інвестиційні програми. З нашої точки зору, так відбувається через відсутність відповідних національних цілей та планів дій, а також через слабку інституційну спроможність відповідних урядових органів.

Тому Україні потрібно прийняти таку кліматичну ціль, яка вимагатиме скорочення викидів порівняно з теперішнім рівнем. Такий документ надаватиме чіткий сигнал всім зацікавленим сторонам та закладе підвалину до розбудови національної кліматичної політики за участі громад.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності