Через неякісну роботу Міністерства юстиції України заблокована реєстрація громадських організацій

З 1 січня 2016 року фактично заблокована можливість офіційно зареєструвати громадську організацію. Це пов'язано з тим, що Міністерство юстиції не змогло вчасно виконати всі вимоги закону №835: ...

121
Через неякісну роботу Міністерства юстиції України заблокована реєстрація громадських організацій

З 1 січня 2016 року фактично заблокована можливість офіційно зареєструвати громадську організацію. Це пов’язано з тим, що Міністерство юстиції не змогло вчасно виконати всі вимоги закону №835:

– підготувати всі необхідні підзаконні акти.
– організувати роботу державних реєстраторів.

Відповідно до нового законодавства: громадська організація має бути зареєстрована протягом 3 днів після подачі документів, пакет документів повинен бути простішим та включати 4 документи, повинен працювати портал для реєстрації громадської організації он-лайн, а також повинне бути «єдине вікно» для подачі документів на включення в Реєстр неприбуткових установ та організації.Проте через халатність Міністерства юстиції нічого з цього не відбувається.

“Громадяни в дії” фіксують непоодинокі випадки коли реєстратори взагалі відмовляються приймати документи до розгляду через неможливість виконати свою роботу.

“Така ситуація є неприпустимою. Через недбалість Міністерства юстиції відбувся колапс в реєстрації громадських організацій. Ми вимагаємо негайно створити робочу групу по імплементації нового закону, куди включити громадські організації, та терміново ухвалити порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із врахуванням пропозицій громадськості”. – зазначив керівник проекту “Громадяни в дії” Максим Лациба.

Світлина від Громадяни в дії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

До складу яких міжфракційних об’єднань входять депутати-мажоритарники Львівщини

Фінансування програм міських громад Харківщини з місцевих бюджетів на 2021 рік

На онлайн-практикумі громадам Миколаївщини роз’яснили, як збільшити власні ресурси на місцевий економічний розвиток

Понад 100 громад візьмуть участь у пілотному проєкті моніторингу та оцінки якості послуг

Inspiring Історії: перше в Українi приватне пiдприємство з легального видобутку бурштину

19 організацій запускають платформу, щоб просувати реформи у громадському секторі