Близько 800 мешканок Східних областей дізналися про права жінок, які потерпіли від насильства

Близько 800 учасників з Луганської, Донецької та Запорізької областей, долучилися до серії онлайн-вебінарів для жінок на тему: «Права жінок, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ...

Додано:
healthrightorgua

28102020-02-02
Близько 800 мешканок Східних областей дізналися про права жінок, які потерпіли від насильства

Близько 800 учасників з Луганської, Донецької та Запорізької областей, долучилися до серії онлайн-вебінарів для жінок на тему: «Права жінок, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі та доступність послуг із запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі», що завершилася у жовтні 2020 року.

Заходи у 29 громадах організував МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки Україна.

Метою було створення діалогового майданчика між представниками поліції, місцевими надавачами послуг у сфері протидії домашньому насильству та жінками, активістками в громадах Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Вебінари проводилися індивідуально з врахуванням особливостей кожної громади та наявності у них соціальних послуг і служб з протидії та попередження гендерно зумовленого насильства, зокрема, домашнього.

До діалогу з жінками, які проживають на території громад та обговоренні гендерних проблем власних регіонів долучилися представники поліції, влади та підрозділів з соціальної роботи.

За даними ООН, під час карантину у зв’язку з пандемією COVID-19 значно зросли випадки домашнього насильства. Карантинні заходи підвищують рівень фізичного, психологічного та економічного навантаження на жінок.

Крім того, у всьому світі жінки становлять 70 % працівників сфери охорони здоров’я та сектору соціальних послуг. Вони виконують утричі більше неоплачуваної домашньої роботи та роботи з догляду за похилими родичами й дітьми, ніж чоловіки.

Усе це, включаючи економічні наслідки карантину, збільшує ризики проявів гендерно зумовленого та домашнього насильства.

Учасники та учасників заходів дізналися від експертів МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» про те, як впливають карантинні обмеження на ситуацію з домашнім насильством в окремих областях України. Вони ознайомилися з переліком та формами роботи спеціалізованих надавачів допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства в Луганській, Донецькій та Запорізькій областях.

Учасниці мали змогу запитати експертів та локальних представників соціальних служб і поліції про схеми перенаправлення постраждалої особи, про види допомоги, соціальних, психологічних, медичних, юридичних послуг, які можна отримати у громадах.

Також жінки отримали змістовну юридичну консультацію експертки з правових питань МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», адвокатеси Анни Саєнко. Вона розповіла про алгоритм дій у випадках гендерно зумовленого, в т.ч. домашнього, насильства.

Учасниці вебінарів погодилися, що велику роль відіграють гендерні стереотипи та установки, які заважають жінкам звертатися по допомогу у випадку домашнього насильства.

«Не виносити «сміття» з сім’ї», — установка, що керує жінками та стримує їх від розголосу проблеми, і як наслідок — від її вирішення.

Враховуючи це, необхідно регулярно проводити комплексну роботу щодо формування нульової толерантності до випадків гендерно зумовленого, в т.ч. домашнього, насильства та його проявів.

Для громад надзвичайно важливо налагодити зв’язок між поліцією, надавачами послуг, владою та правозахисними організаціями, щоб забезпечити чітку та швидку взаємодію задля допомоги потерпілим від домашнього насильства.

Готовність навчатися, обговорювати нагальні питання з професійної сфери, взаємодіяти, вибудовувати найкращий алгоритм співпраці, давати відповіді на запитання та бути відкритими — це найбільший крок до успіху в подоланні гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства. 

Заходи відбувалися в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

«Дніпро не болото», або дискусія після «фільму «зонґ»

19 порушень свободи слова зафіксовано в Україні в листопаді – Барометр ІМІ

Навіщо нам бюджетні слухання?

Лестер Соломон, Кен Філіпс, Ярослав Грицак – хто ще зі спікерів на Форумі?

У Баранівці запрацювала сонячна електростанція 10 кВт та центр енергоефективності

Юрист правової допомоги допоміг клієнту скасувати рішення про накладення штрафних санкцій