Більше 20 проектів представили учасники школи соціальних інновацій та соціального підприємництва

Літня школа Соціальних інновацій та соціального підприємництва з 29 липня по 2 серпня відбулась в рамках проекту «Зміцнення місцевої самоорганізації, та громадянської активності в Україні». На школу ...

IMG_1574
Більше 20 проектів представили учасники школи соціальних інновацій та соціального підприємництва

Літня школа Соціальних інновацій та соціального підприємництва з 29 липня по 2 серпня відбулась в рамках проекту «Зміцнення місцевої самоорганізації, та громадянської активності в Україні». На школу з’їхались 40 учасників, команди з 13 областей (Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Волинської, Івано-Франківської, Хмельницької, Закарпатської, Сумської, Харківської, Вінницької, Житомирської та Полтавської областей) з усіх семи дієцезій. На школу прихала навіть мама з немовлятком, то ж наймолодшій «учасниці» школи 7 було місяців.

01__IMG_0531

Зіновій Свереда, тренер Літньої школи, доктор соціальної економіки, екс-доцент Папського Григоріанського Університету, так прокоментував важливість цього навчання:

«Соціальна інновація, це найперше уміння побудувати продуктивні відносини між людьми. Це зуміти розкрити внутрішній потенціал громади, та вивести її із стану депресії, тобто неорганізованості. Одна з причин бідності – це соціальна ізоляція людей один від одного. А солідарність громад – є соціальною інновацією, найбільш затребуваною сьогодні. Соціальна інновація полягає в тому, щоб побудувати діалог між людьми різни професій, які створюють новий продукт з новою етикою та філософією. Для багатьох, навіть молитва перед навчанням теж є інновацією, тому що надає цінності знанням і сприяє пошуку свого покликання у житті» – розповідає Зиновій Свереда, – « Ця Літня школа допомагає усвідомити кілька базових моментів: найперше учасники навчаються робити особистий SWOT аналіз, визначати свої сильні і слабкі місця, ризики та можливості. Тому що успіх проекту – це успіх координаторів та ініціаторів даного проекту. Учасники навчаються працювати в групах і згодом цей досвід перенесуть в свої громади. Таким чином буде будуватись соціальна мережа громад, готових обмінюватись досвідом, експертами та ініціативами. Успіх кожного – це успіх всіх» – додав доктор Зиновій Свереда.

Соціальний підприємець – це людина, яка змогла розпізнати і зреалізувати своє покликання, створити з нього хобі, справу всього життя. Учасники Літньої школи за п’ять днів роботи познайомились не тільки з основами соціального менеджменту та підприємництва, а й запустили механізм мислення, налаштований на створення нового потрібного соціального продукту чи послуги і забезпечення життєдіяльності свого проекту.   

Учасниця Літньої школи Юлія Лех, на своїй сторінці у фейсбук написала калька цитат з навчання, які назвала  мотиваційними слоганами на щодень: «”один бачить можливості, а інший лише небезпеки”, “не бійтеся мати виклики серед людей”, “життя проекту, це продуктивність і творчість засновників проекту”, “система християнської економіки – зроби щось із нічого”».

В тісній співпраці з доктором Зиновієм Свередою, на Літній Школі працював тренер Ростислав Лукач, заступник директора Агенції індустріального розвитку, тренер Ротарійського дистрикту 2232 (Білорусь, Україна). Який на практиці показав важливість інструментів соціального менеджменту.

«Лідерам громадських організацій, ініціаторам соціальних інновацій важливо вміти донести свої цінності і наміри до своєї цільової аудиторії, залучити до співпраці органи місцевої влади, потенційних партнерів, в першу чергу – місцевий бізнес. В мене за роки консалтингу у сфері залучення фінансування та інвестицій, напрацювалася проста модель підготовки до зустрічі та проведення самої презентації свого проекту, яким я поділився з учасниками.  Важливо використовувати всі інструменти маркетингу, для ефективого служіння. Я бачу, в учасниках Літньої школи цих інноваторів, і впевнений, що підготовлені ними проекти будуть схвально сприйняті в громадах та підтримані донорами та місцевими партнерами» – зауважив тренер Ростислав Лукач.

Також тренери представили кейси успішного соціального підприємництва і на прикладі успішних проектів продемонстрували можливість змінити себе і свою ситуацію. Учасники працювали над трьома складовими соціального підприємництва: креативною ідеєю, меседжем та дотриматися норм та вимог законодавства, щоб бути чесним і прозорим підприємцем.

В кінці групи представили свої напрацювання, серед яких проекти міні-пекарень, школи краси, католицькі курси для молоді та інше.

Тренінг Літня школа соціальних інновацій та соціального підприємництва відбувся в рамках проекту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні», який реалізовує Релігійна Місія римсько-католицької церкви в Україні «Карітас-Спес», за фінансування фонду Німецьких католиків «Реновабіс» та Уряду Німеччини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий адмінтерустрій: тези за результатами відкритої дискусії

Місто-сад запустили навчальний курс про освітні простори

Вплив COVID-19 і брак фахівців паліативної та хоспісної медицини

Антикорупційний Лікбез пройшов в Менській громаді на Чернігівщині

Експерти обговорили необхідність закону, що б захищав соціальне підприємництво

Розпочався проєкт «Українці-рятівники. Марафон історій»