Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат — це не мрія, а найближче майбутнє

Протягом 22-24 лютого МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки в Україні провели серію воркшопів на тему «Реалізація Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні ...

Додано:
healthrightorgua

1-1
Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат — це не мрія, а найближче майбутнє

Протягом 22-24 лютого МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ООН Жінки в Україні провели серію воркшопів на тему «Реалізація Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат».

До презентації долучилися активісти, жінки-лідерки, представники інститутів громадянського суспільства, місцева влада та представники поліції Великоновосілківської, Дружківської та Сєвєродонецької громад. 

Учасники заходів отримали вичерпну інформацію про Флагманську ініціативу, приклади її реалізації в інших країнах, а також перші результати імплементації в Україні.

За результатами проведених аудитів безпеки власні цільові програми вже розробили та прийняли в Рубіжному та Новоайдарі (Луганська область), Торецьку (Донецька область) та Комиш-Зорі (Запорізька область).

Також в межах Флагманської ініціативи провели аудити безпеки та опрацьовують результати в Золотому, Сватовому та Соледарі.

Представники трьох громад — учасників воркшопів також виявили бажання провести аудити безпеки та реалізувати Глобальну Флагманську ініціативу «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат» у власних містах та селищах. Тож сподіваємося, що перелік безпечних громад в Україні буде стрімко зростати.

«Не відкрию таємниці, якщо скажу, що вулиці та громадські місця нашого селища та сіл громади ще не є цілком безпечними для жителів, а особливо — для жінок та дівчат. Звісно, ми з групами самодопомоги готові підключитися до реалізації цієї ініціативи, до проведення аудиту безпеки, а в подальшому — і до визначення можливостей вирішення виявлених проблем. Тішить, що місцева влада бачить наявні проблеми, та готова спільними зусиллями їх вирішувати», — ділиться враженнями на власній сторінці у фейсбук Юлія Вязміна, мобілізаторка Великоновосілківської громади.

Ініціатива «Безпечні міста та безпечні громадські місця для жінок та дівчат» в Україні впроваджується в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Швеції, Швейцарії та Японії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях