Асоціація «ЕнергоТранспарентність» запустила проєкт підтримки НУО, що впроваджують ІПВГ в Україні

У вересні 2020 року Асоціація розпочала реалізацію проєкту «Стимулювання інституційного розвитку членів Асоціації “ЕнергоТранспарентність”». В його рамках буде надаватися допомога для підтримки ...

Додано:
energytransparency

Ірина Куропась
Асоціація «ЕнергоТранспарентність» запустила проєкт підтримки НУО, що впроваджують ІПВГ в Україні

У вересні 2020 року Асоціація розпочала реалізацію проєкту «Стимулювання інституційного розвитку членів Асоціації “ЕнергоТранспарентність”». В його рамках буде надаватися допомога для підтримки членів коаліції. Отримати підтримку можуть усі організації-члени Асоціації на діяльність, пов’язану з ключовими цілями «ЕнергоТранспарентності». Проєкт реалізується в рамках підтримки руху «Publish What You Pay».

Усі члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність» з 2014 року входять до «Publish What You Pay» (українською «Публікуй, що ти платиш», скорочують до PWYP) — глобального руху за розкриття інформації у видобувній галузі, який працює у понад 50 країнах. Цей рух сприяє ефективному, прозорому та справедливому управлінню ресурсами — нафтою, газом та корисними копалинами. 

Координатор проєкту Асоціації «Стимулювання інституційного розвитку» Ірина Куропась пояснює:

— Участь в таких міжнародних рухах — дуже хороша можливість об’єднати зусилля для розв’язання складних проблем. Минулого року я взяла участь у щорічній Євразійській регіональній зустрічі PWYP. Там познайомилася з представниками інших коаліцій, що працюють у сфері підвищення прозорості видобувних галузей та імплементації ІПВГ. Це середовище однодумців, які докладають зусиль, щоб використання природних ресурсів у всьому світі стало прозорим, ефективним, підзвітним, приносило користь кожному жителю планети та не завдавало шкоди довкіллю.

PWYP прагне побудувати світ, де всі громадяни отримують вигоду від природних ресурсів і на сьогодні, й у перспективі. Учасники руху працюють над тим, щоб влада була підзвітною і відкритою, а видобувні компанії працювали в рамках законодавства і здорового ґлузду. Також поширюють у громадянському суспільстві необхідні знання, навички та можливості.

Один із напрямків роботи PWYP — подолання негативних наслідків «прокляття ресурсів»: країни, які мають значні запаси природних ресурсів, зосереджуються на видобутку сировини, не розвивають інші галузі економіки і стають сировинними придатками розвинених держав. 

Ірина Куропась розповідає, що проєкт Асоціації з підтримки її членів напряму пов’язаний з цілями міжнародного руху:

— Основна мета — інституційний розвиток членів Асоціації. Ми й об’єдналися, щоб підтримувати, розвивати та робити ефективнішими НУО, які працюють у сфері прозорої енергетики. Місія Асоціації — формувати мережу професійних та відповідальних організацій, що здатні імплементувати Ініціативу Прозорості Видобувних Галузей України. Чим сильніші наші члени, тим ефективніша і результативніша Асоціація. 

В рамках цього проєкту організації-члени Асоціації реалізовуватимуть свої ідеї і покращать навички проєктного менеджменту, вдосконалять політики з організації діяльності, управління кадрами та фінансами і виведуть організації на новий рівень.

Субгранти в рамках проєкту можна отримати на ключові напрямки діяльності Асоціації: підвищення обізнаності громадськості щодо прозорості видобувних галузей, моніторинг реформ енергетики, налагодження співпраці та діалогу між суспільством, владою та видобувними компанями в регіоні.

Перевага у виборі проєктів — практичним сфокусованим проектам, що матимуть чіткі, реальні і послідовні результати. Кожен проект має бути спрямований на втілення у життя практичної ідеї, що сприятиме підтримці видобувних регіонів та впровадженні принципів і стандартів Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ). Вони повинні мати чітку мету та детальний план реалізації, реальні, послідовні та чітко визначені очікувані результати, зважений та реалістичний бюджет і бути розраховані на один місяць.

Пресслужба Асоціації «ЕнергоТранспарентність»

Довідково. Асоціація «ЕнергоТранспарентність» зареєстрована 2019 року, щоб просувати міжнародний стандарт Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) в Україні на рівні громадськості та у видобувних регіонах. Основна мета діяльності Асоціації — об’єднання зусиль громадянського суспільства для співпраці з органами влади та видобувними компаніями задля ефективного управління природними ресурсами та збереження навколишнього середовища. До Асоціації на сьогодні входить дев’ять інститутів громадянського суспільства, що представляють шість видобувних регіонів України. Асоціацію утворено для сприяння участі громадськості у формуванні багатосторонньої групи зацікавлених осіб із питань впровадження ІПВГ в Україні.

Асоціація «ЕнергоТранспарентність» — член міжнародного руху організацій громадянського суспільства «Публікуй, що ти платиш» (Publish What You Pay), який працює у понад 50 країнах. Цей рух сприяє ефективному, прозорому та справедливому управлінню нафтою, газом та корисними копалинами.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сусідська варта» на Одещині сприяє вирішенню безпекових проблем у громадах

Забезпечення якісної освіти в громаді в умовах децентралізації

Оновлені умови дистанційного навчання у школах

Триває онлайн-курс про дистанційне навчання

Уряд виділив понад пів мільярда гривень на дезінфекційні засоби для шкіл

Гречка, концерти та дитячі майданчики: чому передвиборча «благодійність» шкодить благодійному сектору