Активісти калатають у дзвони, аби звернути увагу депутатів на виборчі права ВПО та трудових мігрантів

19 березня перед засіданням Погоджувальної Ради керівників фракцій та голів комітетів ВР зустрічали громадські активісти, калатаючи у дзвони. Так вони хотіли нагадати народним обранцям про ...

Додано:
Rcentre 2.0

001
Активісти калатають у дзвони, аби звернути увагу депутатів на виборчі права ВПО та трудових мігрантів

19 березня перед засіданням Погоджувальної Ради керівників фракцій та голів комітетів ВР зустрічали громадські активісти, калатаючи у дзвони. Так вони хотіли нагадати народним обранцям про необхідність визначитися, хто для них внутрішні переселенці та трудові мігранти – лише платники податків, чи все ж таки повноправні громадяни та виборці. Організаторами акції виступили Громадських холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» спільно з організаціями-партнерами.

Правозахисники, громадські активісти та переселенці провели акцію «НЕВИДИМІ ВИБОРЦІ», щоб нагадати народним депутата про законодавчу ініціативу №6240 щодо захисту виборчих прав ВПО та трудових мігрантів, яка вже рік лежить без розгляду в парламенті. Активісти калатали у дзвіночки та дарували їх народним обранцям із закликами «витягнути голову з піску» та розпочати діалог стосовно цього питання. До дзвіночків були прикріплені повідомлення: «Час побачити серед 1,6 млн переміщених осіб громадян України та виборців», «Час розпочати дискусію в парламенті про виборчі права мобільних категорій громадян», «Час провести комітетські слухання щодо виборчих прав ВПО» та інші.

Крім того, акція стала фінальним акордом у флеш-мобі «#12ДнівВистачить», який 8 березня в соціальних мережах запустила громадська організація «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ». Мета флеш-мобу – привернути увагу народних депутатів та громадськості до того факту, що зволікання із розглядом і ухваленням законопроекту №6240 позбавляє майже 1,6 мільйони ВПО і декількох мільйонів трудових мігрантів можливості брати активну участь у виборах, самоуправлінні на місцевому рівні й розвитку громад. До акції долучилися переселенці, чиї історії були представлені в рамках флеш-мобу.

«Ми залучили до флеш-мобу різних людей, які зараз позбавлені права голосу на місцевих виборах. Це освітяни, підприємці, військові, ветерани АТО, журналісти, волонтери, громадські активісти, правозахисники, депутати, релігійні лідери – представники різних професій та груп громадян, які виїхали з окупованих територій та наново облаштовують своє життя. Ці люди покращують громади, до яких вони переселилися, але при цьому стикаються з правовою несправедливістю та дискримінацією, – відзначила виконавча директорка Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва. – Ми вимагаємо від депутатів розпочати діалог та закликаємо Комітет ВРУ з питань правової політики і правосуддя нарешті зібратися і розглянути законопроект № 6240 або провести комітетські слухання на тему виборчих прав внутрішньо переміщених осіб!».

002Учасники акції підписали кілька звернень на ім’я депутатів та Голови ВР, аби це питання обговорили під час Погоджувальної Ради. “Невидимі виборці” зокрема передали звернення голові парламентського Комітету у закордонних справах Ганні Гопко й вона озвучила позицію мітингувальників під час засідання Погоджувальної Ради.

На вулиці Грушевського вздовж будинку, де відбуваються засідання Погоджувальної Ради, були встановлені банери з фото-історіями внутрішньо переміщених осіб, які навчають дітей, виступають зі сцен та екранів ТБ, захищають Україну від агресора, сплачують податки тощо, але не мають права голосувати на місцевих виборах та в одномандатних округах на парламентських виборах. «Для депутатів це – невивидимі виборці. Тому ми надрукували великі фотографії з історіями цих людей, сподіваючись, що по дорозі в парламент депутати нарешті помітять 1,5 млн своїх співгромадян», – пояснила Тетяна Дурнєва.

Як відзначив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, вирішенню проблеми внутрішньо переміщених осіб заважає певна радянська інерція в сприйнятті реєстраційних процедур – якщо людина немає формальної відмітки в паспорті, то вона втрачає свої права. «Наразі внутрішньо переміщені особи та трудові мігранти не є електоральною групою для депутатів-мажоритарників чи місцевих політиків, які балотуються в органи місцевого самоврядування. Натомість, законопроект №6240 є певним компромісом між тими, хто вважає, що необхідно сконцентруватись на далеких перспективах мирного врегулювання, та тими, хто посилається на об’єктивну необхідність повноцінної інтеграції громадян в громадах. Крім того, ця законодавча ініціатива враховує міжнародні стандарти в сфері переміщення та в сфері виборів, надає можливість для реалізації конституційних прав громадян та має низку запобіжників від маніпуляцій та фальсифікацій», – зазначив він.

Акцію також підтримали Громадянська мережа ОПОРА, Донбас SOS, Крим SOS, Восток SOS, БФ «Право на Захист», Благодійний фонд допомоги батальйону «Донбас», Центр інформації про права людини, Регіональний центр прав людини та Українська Гельсінська спілка з прав людини та інші організації.

Докладніше про хід й різні етапи флеш-мобу, про конкретних людей, позбавлених права голосу на місцевих виборах, можна дізнатися на фейсбук-сторінці Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ».

Захід організований громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії.  Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та урядом Великої Британії.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії