Акцію для привернення уваги керівництва Мін’юсту до проблем пенітенціарної системи провели у Києві

У понеділок 9 вересня біля приміщення Міністерства юстиції України за адресою: пров. Рильського, 10, відбулася вулична акція «Досить садистів при владі!», яку провели правозахисники разом із ...

права людини
Акцію для привернення уваги керівництва Мін’юсту до проблем пенітенціарної системи провели у Києві

У понеділок 9 вересня біля приміщення Міністерства юстиції України за адресою: пров. Рильського, 10, відбулася вулична акція «Досить садистів при владі!», яку провели правозахисники разом із колишніми працівниками пенітенціарної системи, жертвами катувань в установах виконання покарань та родичами засуджених.

В акції взяли участь представники Харківської правозахисної групи, Української Гельсінкської спілки з прав людини, ГО «Альянс Української Єдності» та інших організацій.

Метою акції є привернення уваги керівництва Мін’юсту до проблем пенітенціарної системи, до брутальних порушень прав людини в місцях позбавлення волі та застерегти від помилки призначення старих кадрів на керівні посади адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) України.

Змінюються керівники тюремного відомства, при цьому не змінюється парадигма ставлення до в’язнів. Досі, на 29-му році незалежності України, пенітенціарна система діє з використанням радянських каральних методів. З радянських часів працюють династії тюремників на керівних посадах, які блокують реформування системи хоча б відповідно до мінімальних міжнародних стандартів.

Команда Президента України Володимира Зеленського задекларувала у своїй програмі якісно нові перетворення у країні – команду професіоналів в усіх галузях, в тому числі і в пенітенціарній сфері. Молодих професіоналів без старих корумпованих облич.

Пенітенціарна сфера є однією з ключових галузей державної політики і має ключове значення. Як кажуть, «Хто володіє ключами від в’язниці, той має ключи від держави».

Система виконання покарань є, напевно, єдиною державною структурою, яка не була реформована за часів незалежності України попри декларації кожного без винятку керівника відомства. Всі вони без винятку, заступаючи на посаду керманича галузі, публічно обіцяли реформу відповідно до міжнародних стандартів. Проте усе залишалося, як і було.

Учасники акції продемонстрували факти брутальних порушень прав людини, які покривалися керівниками ДКВС і залишені без належного державного реагування, такі як вбивство Андрія Данилюка у Хмельницькому СІЗО, брутальні порушення прав людини в Ізяславській виправній колонії № 58 (Монастир страждань), систематичні жахливі порушення прав людини в Бердянській виправній колонії № 77 (звіряче побиття Миколи Молокова, катування, приниження честі і гідності, вимагання коштів від родичів), систематичні порушення прав людини в колоніях Харкова та Харківської області та інше.

Усі ці порушення мають системний характер і цілеспрямовано покривалися керівництвом ДКВС України.

Учасники акції закликали новообраного Міністра юстиції України Малюську Дениса Леонідовича дослухатися до вимог громадськості та усунути з керівних посад в Адміністрації ДКВСУ осіб, причетних до порушень прав людини – Олександра Крикушенка та Володимира Мелюхова, та не допустити повернення на службу Сергія Старенького.

Закликають Міністра призначити на керівні посади відомства молодих, незаангажованих і незаплямованих у корупційних схемах і брутальних порушеннях прав людини досвідчених фахівців, які впроваджуватимуть пенітенціарну політику на засадах дотримання прав людини відповідно до міжнародних стандартів.

 

Джерело: ХПГ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як мають бути побудовані процеси управління персоналом

Гурт "YUKO": через пісні ми показуємо, що про домашнє насилля варто говорити

Фото для виставки "Освіта дорослих у переломні часи: німецько-український досвід"

Координаційний офіс безпеки в м. Татарбунари посилює співпрацю з поліцією

4 райони замість 13: експерти презентували новий варіант районного поділу Закарпатської області

100 років Українській Революції. Як відзначаємо? Волинь.