65 пропозицій із 12 країн подано на конкурс проектів Музею Майдану та меморіалу

Завершилося приймання заявок для участі в архітектурному конкурсі на найкращу проектну пропозицію щодо об’єкта “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції ...

Photo by Bohdan Poshyvailo
65 пропозицій із 12 країн подано на конкурс проектів Музею Майдану та меморіалу

Завершилося приймання заявок для участі в архітектурному конкурсі на найкращу проектну пропозицію щодо об’єкта “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”.

Усього на конкурс подали 65 проектів із 12 країн. Половина робіт – з України. Відбір проектів щодо меморіалу та щодо музею відбувається роздільно. Свій проект музею надіслали 40 учасників із 10 країн, власне бачення меморіалу – 25 учасників із 6 країн.

Зараз у Києві перебуває Бенджамін Госсбах – керівний партнер берлінської компанії “Рhase eins”, якій доручено проведення міжнародного конкурсу.

Ми працювали в сімнадцяти країнах. Мали різну роботу – від дитячих садків до великих урбаністичних проектів. Нещодавно ми реалізовували проект меморіалу Мартіна Лютера, й зазначу, що меморіали нам особливо до вподоби. Коли на презентації відбувається ціле дійство, на якому священик та багато інших людей виголошують промови, це бере за душу”, – каже пан Госсбах.

Він повідомив, що активна робота журі вже почалася. “Поміж іншого, члени журі мають обговорити багато подробиць: на що варто очікувати у процесі конкурсу, які його межі та ліміти, якими словами описувати суть подій, щоб забезпечити повноцінне розуміння процесу для тих архітекторів, котрі ніколи не бували в Україні. За результатами засідання членів журі тих учасників, шо пройдуть далі, ми через тиждень запросимо до Києва для ознайомлення з місцевістю. Пан Пошивайло розкаже про контекст. Далі почнуться різдвяні канікули, які, ми сподіваємося, конкурсанти проведуть за роботою. У січні відбудеться презентація їхніх ідей”, – пояснив Бенджамін Госсбах.

Конкурс анонімний. Пропозиції названо “Робота 1”, “Робота 2”… На певному етапі організатори публічно представлять проекти громаді на огляд та  отримають перші відгуки.

Бенджамін Хоссбах, Євген Нищук, Ігор Пошивайло та перекладачка на прес-конференції в Укрінформі 17 листопада 2017 року

Два вектори конкурсу, хоч вони й схожі, потребують різного підходу й різного темпу роботи. Сподіваємося в лютому вже презентувати проект-переможець щодо меморіалу. Може, встигнемо показати його до річниці подій. А музей має свою специфіку. Це функціональна будівля з набагато більшим бюджетом і чималим переліком вимог до неї. Конкурс на проект музею передбачає два рівні. У межах першого, коли вже буде визначено проект-переможець щодо меморіалу, ми оберемо шість найкращих пропозицій стосовно музею та запропонуємо їхнім авторам урахувати вирішення меморіалу в проектах музею, щоб забезпечити дотичність цих двох проектів та цілісність композиції. І в червні сподіваємося одержати фінальну пропозицію щодо Музею Майдану. А в 2019 році хочеться побачити реальні меморіал і музей”, – зазначив берлінець.

Спілкуючись із журналістами, гендиректор музейно-меморіального комплексу Ігор Пошивайло відповів на питання, чи враховуватимуться при проектуванні думки людей, чиїх рідних буде увічнено в меморіалі. “У травні  2014 року Міністерство культури ініціювало робочу групу для створення концепції з меморіалізації та музеєфікації подій Майдану. Уже тоді гарячі голови говорили про побудову пам’ятників нашвидкуруч. Одним із консультантів була американський експерт Елейн Ґуріан. Найперше вона вела мову не про архітектурне вирішення. Попереджала, що найважчим буде не пошук коштів, не втілення, а переговорний процес, досягнення порозуміння сторін. Приємно, що досвідчена пані Елейн погодилася бути членом журі конкурсу. Забігаючи наперед, скажу, що неможливо створити проект, який задовольнив би всіх. Але представники родин є в журі конкурсу та в оргкомітеті. Співпрацюємо з ними й поза конкурсом. Результати точно буде узгоджено з ними. Процедура прийняття рішень журі – проста й виважена. Попри те, ваше запитання слушне, ми про це постійно пам’ятаємо”, – запевнив гендиректор.

Повністю прес-конференцію можна подивитися на нашому каналі YouTube.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ – Прес-служба Національного Музею Революції Гідності:

тел.: +380 99 717 59 95; +38 093 503 72 88, +38 067 508 26 39 або [email protected]

maidanmuseum.org  Twitter  Facebook  Іnstagram  YouTube  Soundcloud


Тематика публікації:                                                                               

Останні публікації цього розділу:

​Жіноче підприємництво на Кіровоградщині: нові можливості

Очільниця ГО «Сучасний Формат» представила економічні профілі громад Житомирщини

Ми боремося не тільки за території, а й за все українське

Психологічні тренінги для 60+ пройшли в соціально-культурному центрі "Подвір'я"

«Сили відновлення» — на Суспільному про відбудову деокупованих громад

Об’єднані заради майбутнього: Х Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку залучив 500 спікерів/ок по всій Україні