57 порушень РФ права людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я щодо політв’язнів в Криму

У 2018 році кількість порушень окупаційною владою в Криму права людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я щодо політв’язнів зросла до 57 випадків, порівняно з 38 у 2017 році. ...

ASS1738-825x400
57 порушень РФ права людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я щодо політв’язнів в Криму

У 2018 році кількість порушень окупаційною владою в Криму права людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я щодо політв’язнів зросла до 57 випадків, порівняно з 38 у 2017 році. 28 випадків з 57 є порушеннями щодо кримських татар. Про це повідомив Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Олександра Матвійчук, голова правління Центру Громадянських Свобод, розповіла, що такі дії порушують не тільки міжнародне право, зокрема статтю 25 Загальної декларації прав людини, статтю 11 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права та статтю 11 Європейської соціальної хартії, а й російське законодавство. «Це доволі дивно, тому що російське законодавство доволі репресивне. І те, що навіть доволі репресивне законодавство порушується, є показовим сигналом», – зазначила Олександра Матвійчук.

Одним з політв’язнів, чиї права систематично порушуються, є кримськотатарський активіст Едем Бекіров. За словами його доньки Елеонори Бекірової, Едем Бекіров має діабет та серцево-судинні хвороби, а також переніс ампутацію ноги.  Наразі його утримують в антисанітарних умовах в камері спецблоку у кримському СІЗО без належної медичної допомоги. Спершу після переведення його в цю камеру у нього відібрали милиці та протез, внаслідок чого він не міг пересуватися взагалі. Торік Едем Бекіров переніс складну операцію на серці і потребує постійного лікування, але йому не дають доступу до належних медикаментів.

Елеонора Бекірова пов’язує арешт свого батька з його активістською діяльністю, а також як спробу тиску на її матір, дружину Едема Бекірова – Гульнару Бекірову, яка є членом Меджлісу кримськотатарського народу та завідуючою голови районної адміністрації міста Генічеськ. «В сучасних реаліях Росії не обов’язково провадити політичну діяльність, а можна просто бути кримським татарином, щоб тебе затримали та приписали якусь статтю», – наголосила Елеонора Бекірова.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Богуславі акцією «Мова об’єднує» відзначили вступ у дію Закону про державну мову

Молоді підприємці презентували 21 бізнес-проект у програмі «Skills Lab: власна справа»

Український культурний фонд запустив відеокурс з культурного менеджменту

В Україні запрацювала Національна комісія з реабілітації

Працівників культури в Миколаєві навчали ефективним публічним комунікаціям

Міжнародна організація Пакт запрошує до співпраці жіночі правозахисні організації