37 тонн ПЕТ, паперу і тетра-паку: в Миколаєві обрали «ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019»

Переможцем в рейтингу «ЕКО ШКОЛА РОКУ 2019» став середній навчальний заклад № 32 ім. С.С.Кривоносова, що був найактивнішою школою Миколаєва під час реалізації всеукраїнського освітнього проекту ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019 Миколаїв
37 тонн ПЕТ, паперу і тетра-паку: в Миколаєві обрали «ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019»

Переможцем в рейтингу «ЕКО ШКОЛА РОКУ 2019» став середній навчальний заклад № 32 ім. С.С.Кривоносова, що був найактивнішою школою Миколаєва під час реалізації всеукраїнського освітнього проекту  School Recycling, марафон роздільного збору відходів.

Нагородження учасників та фіналістів проекту відбулося 19 квітня, у дворі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Проект проводиться з метою підвищення рівня екологічно-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів загальноосвітніх навчальних закладів.

Організаторами конкурсу є міжнародний молодіжний рух School Recycling World спільно з громадською організацією «Всеукраїнський молодіжний рух «ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН» (Let’s do it, Ukraine) та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки генерального партнера проекту компанії PepsiCo Україна, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Миколаївської міської ради.

ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019 Миколаїв

На думку Анни Ганжул, керівника проектів КУ «Агенція розвитку Миколаєва», співавтора проекту «School Recycling» у м. Миколаєві, переможцями можна назвати всіх учасників конкурсу.

«Завдяки вам наше місто поступово змінюється, воно стає кращим. Дякую за велику справу, до якої долучився кожен із вас! – звернулася вона до школярів. – Пишаюся вашою роботою!».

Учасників та переможців конкурсу привітав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

«Ви молодці, адже працюєте, щоб змінювати свідомість українців! Це непросто. Дуже важливо, щоб ви це робили не показово, а воно стало вашим стилем життя! – звернувся він до юних учасників. - Все, що відбувається більше, ніж 21 день, переростає у звичку. Робіть так, щоб ця звичка сортувати і слідкувати за сміттям з’явилась в кожного з нас, в наших з вами родичів та друзів. Не бійтеся показатися «білими воронами», бо потім, через деякий час, ви вже будете новаторами, яких будуть згадувати, як перших, хто долучився до цього процесу».

ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019 Миколаїв

Менеджер з комунікацій з органами влади та громадськістю компанії PepsiCo Ukraine Наталія Фесюн зазначила, що у скандинавських країнах сортують 99% відходів, у європейських – 67%, в Україні – лише 5% всіх побутових відходів.

«Мені дуже приємно знати, що саме миколаївці входять до 5 % свідомих громадян, які сортують відходи. Ви з дитинства зростаєте відповідальними, а завдяки вам ми будуємо культуру сортування відходів та робимо наше життя більш екологічним, чесним та відповідальним. PepsiCo Ukraine підтримує проект з 2016 року, і всі ми бачимо чудові результати та позитивні зміни. Сподіваюся, за рік досягнемо ще більшого! – привітала школярів пані Наталія. – Бажаю талановитій молоді успіхів та натхнення!»

Першопрохідцями екопроекту назвала миколаївську молодь президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine» Людмила Осипчук.

«За вами спостерігають та надихаються вашим прикладом багато інших міст. Тож, пам’ятайте, Україна рівняється саме на вас!», – зазначила вона.

До привітань також долучилася президент міжнародного молодіжного руху School Recycling World Юлія Мархель.

«Наша мета показати, що відходи – це ресурс, з якого можна і потрібно отримувати вигоду шляхом повторної переробки. – сказала пані Юлія. – Завдяки таким проектам українські діти усвідомлюють свою участь в турботі про довкілля, в них формується персональна відповідальність за свою діяльність та її наслідки. Попереду нас чекає ще багато активностей і спільної праці».

Всього проект School Recycling в Миколаївській області охопив 73 навчальні заклади, до півфіналу потрапили заявки з 27 шкіл. Команди та учні шкіл протягом 200 днів працювали над покращенням своїх результатів: створювали «еко патрулі», проводили інформаційно-просвітницькі кампанії в школі щодо запровадження системи правильного поводження з відходами, вели роботу зі шкільним персоналом та батьками, читали лекції, влаштовували тематичні виставки та флеш моби, знімали соціальну рекламу та малювали екологічні плакати, збирали та здавали вторинну сировину на переробку тощо.

Найкращі результати показала ЗОШ № 32. Друге місце посіла ЗОШ №45, третє – Миколаївська гімназія №4. Всі вони отримали дипломи, кубки та грошові сертифікати для реалізації екологічного проекту в школі до кінця року.

ЕКО ШКОЛУ РОКУ 2019 Миколаїв

Окрім цього, почесні нагороди отримали шкільні команди за різними номінаціями:

Еко герой року – ментор School Recycling Валентина Тіора;

Лідер впливу на еко середовище в школі та локальній громаді – ЗОШ №3;

Лідер сортування вторинної сировини. Найбільша кількість зібраної вторсировини – Tetra Pak – Миколаївський муніципальний колегіум імені В. Д. Чайки;

Лідер сортування вторинної сировини. Найбільша кількість зібраної вторсировини – Макулатура – Миколаївський муніципальний колегіум імені В. Д. Чайки;

Лідер сортування вторинної сировини. Найбільша кількість зібраної вторсировини – Пластик – Миколаївська гімназія №4;

Найкраща команда «ЕКО ПАТРУЛЬ» – ЗОШ №56;

Найкраще відео «Моя школа – еко школа» – ЗОШ №54.

За 200 днів навчального року школи-учасниці рейтингу «ЕКО ШКОЛА РОКУ 2019» зібрали понад 37 тонн пластику, макулатури і упаковки від тетра-паку. Отримані ресурси лідери учнівського самоврядування використали на користь своїх навчальних закладів.

Відзначимо, що Миколаїв – перше місто обласного значення, де всі школи перейшли на роздільний збір відходів. Пілотний проект стартував восени 2016 року і сьогодні продовжує набирати все більших обертів – до проекту долучилися комунальні медичні заклади та дитячі садочки.

Більше інформації дізнавайтесь на сторінці.


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації