218 рецептів корисного ланчу створили учні зі всієї України в межах програми «Healthy Schools»

Конкурс  «Мій здоровий ланч», який проводився серед учнів навчальних закладів, що долучились до програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», зібрав 218  рецептів корисних ...

Додано:
CSRUSER

photo5411141352936286818-1024x735
218 рецептів корисного ланчу створили учні зі всієї України в межах програми «Healthy Schools»

Конкурс  «Мій здоровий ланч», який проводився серед учнів навчальних закладів, що долучились до програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», зібрав 218  рецептів корисних перекусів.

Щоб взяти участь у конкурсі, школярам потрібно було розробити рецепт здорового ланчу, відзняти відеоролик та надіслати його організаторам програми. Страва повинна бути альтернативою  звичним перекусам, які учні їдять на перервах: снекам, калорійній випічці, йогуртам із наповнювачами тощо.

За час реалізації програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» діти дізнались чимало про раціональне харчування, тому конкурс – чудова можливість закріпити знання на практиці.

Головний критерій для оцінювання – користь ланчу та його відповідність нормам безпеки харчування. Також журі брали до уваги креативний підхід у розробці рецепту, цікавий зміст відеоролика та залучення інших осіб до приготування страви.

Оцінювали роботи учасників спеціальне журі: Ольга Донцова, керівниця відділу промоції здорового харчування та фізичної активності Центр громадського здоров’я МОЗ України, Тетяна Тарасова, експертка з питань ВІЛ/СНІД та здоров’я, UNICEF Ukraine, Юлія Фесенко-Бойцун, головний спеціаліст відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя Міністерства молоді та спорту України, Ірина Василашко та Лариса Булавська, представниці ДНУ «Інститут Модернізації Змісту Освіти» МОН України.

«Важливо, щоб діти розуміли, які продукти не варто вживати та як правильно зберігати їжу. Наприклад, використання для ланчу заздалегідь приготованих салатів або подрібнених фруктів  це критично без зберігання в холодильнику. Також не бажано їсти ковбасу, плавлений сир, консервовані продукти, як-от шпроти, кукурудза, оливки. Небезпечно для здоров’я класти гарячу страву у пластиковий ланч-бокс», – ділиться порадами Ольга Донцова, керівниця відділу промоції здорового харчування та фізичної активності Центр громадського здоров’я.

Переможці конкурсу були обрані у трьох вікових категоріях. Ними стали:
 Кирилова Евеліна, учениця 3 класу Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №15;

– Кондратенко Роман, учень 6 класу Чернеччинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Краснопільської селищної ради, Сумської області;

– Вахненко Ксенія, учениця 11 класу Запорозького колегіуму «Елінт».

Евеліна бере у школу ланч-бокс з такими продуктами:  яйце варене, сир твердий (за вашим смаком) – 20 г, м’ясо печене у фользі – 100 г, картопля варена і очищена – 50 г, зелень, листок капусти, банан, яблуко, мандарин, горіхи – 20 г, сухофрукти – 20 г, йогурт власного виробництва на кисломолочній заквасці – 80 г. Цей корисний перекус можна розділити на кілька прийомів.
Дивіться відео учасниці.

Рецепт від Романа – овочеві рулетики «Бадьорість». Для приготування знадобиться лаваш, огірок свіжий, куряче м’ясо відварене, перець свіжий, помідор чері, сир твердий та зелень. Овочі слід помити, витерти серветкою та нарізати довільно, м’ясо відварити, охолодити, нарізати скибочками, сир натерти або дрібно нарізати. Всі інгредієнти викласти на лаваш, загорнути.
Відео Романа. 

Ксенія самостійно готує гранолу у школу. Для цього учасниця бере: пластівці – 300гр, горіхи – 0.5ст, кориця –1ч.л, журавлина – 1ст.л., цукор – 2ст.л., олія –1ст.л., сіль – 1ч.л, мед – 6ст.л. Для приготування страви потрібно змішати в мисці всі сухі інгредієнти: пластівці, цукор, сіль і корицю, додати в цю суміш горіхи і журавлину, розмішати, залити масу олією та медом і перемішати, висипати суміш на деко і рівномірно розподілити. Далі –  поставити в розігріту духовку на 40 хвилин на 160 °, перемішувати кожні 10 хвилин, витягнути гранолу з духовки і дати охолонути.
Відеоролик Ксенії.

Найбільш активними були учні середніх класів. Учасники залучали до створення корисного ланчу членів сім’ї, друзів, вчителів та навіть шеф-поварів ресторанів. Найчастіше у своїх стравах учні використовували сир, овочі та куряці яйця.

Переможці конкурсу отримають подарунки від організатора – ланчбокси та ланчбеги для того, щоб корисний ланч завжди був під рукою.

Довідка про програму «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується  Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 500 школах, залучивши 17 500 дітей по всій Україні протягом трьох років. Програми Mondelēz International Foundation впроваджені цього року у 10 країнах світу.

*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи»

*Ланч (анг. lunch) — прийом їжі опівдні; інше значення – упаковка з паперу, пластиковий бокс,  які містять перекус (фрукти, печиво, горіхи тощо.)


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей