14 з 44 зареєстрованих кандидати в президенти не мають жодної згадки про Крим та деокупацію півострову у своїх програмах – активісти

Активісти руху #LIBERATECRIMEA підвели підсумки першого етапу моніторингу в рамках кампанії «Кандидате, скажи: чий Крим?». Кампанія є аполітичною, а її метою є аналіз риторики та програм кандидатів у ...

ASS2980-825x400
14 з 44 зареєстрованих кандидати в президенти не мають жодної згадки про Крим та деокупацію півострову у своїх програмах – активісти

Активісти руху #LIBERATECRIMEA підвели підсумки першого етапу моніторингу в рамках кампанії «Кандидате, скажи: чий Крим?». Кампанія є аполітичною, а її метою є аналіз риторики та програм кандидатів у президенти щодо окупації Криму. Перший етап моніторингу полягав у тому, щоб проаналізувати програми всіх зареєстрованих кандидатів.  «Від того, наскільки ми бачимо у програмах у кандидатів те, як вони збираються вирішувати проблеми [пов’язані з окупацією Криму] залежить те, як вони після обрання будуть все реалізовувати, тому що ми плануємо і надалі моніторити те, як президент буде виконувати свої обіцянки в майбутньому», – відзначив Ескендер Барієв, активіст міжнародного руху за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру.

За словами активістів, програми можна умовно поділити на три категорії: немає жодної згадки про Крим, загальні заяви та лозунги без чіткого плану та наявні спроби описати план з деокупації. До першої категорії потрапило 14 кандидатів (Юрій Бойко, Віталій Купрій, Євген Мураєв, Андрій Садовий, Сергій Каплін, Олександр Вілкул, Дмитро Добродомов, Олег Ляшко, Олександр Данилюк, Віктор Бондар, Володимир Петров, Олександр Мороз, Юрій Кармазін, Олександр Соловйов), програми ще 4 містять риторику щодо загального звільнення окупованих територій без конкретизації щодо Криму (Володимр Зеленський, Юрій Дерев’янко, Андрій Новак, Сергій Кривоніс). Ескендер Барієв наголосив, що у 14 наведених кандидатів є час до 26 лютого висловити свою позицію щодо окупації Криму, інакше їх чекатимуть візити активістів, які будуть особисто питати про їх позицію. Якщо кандидат не відповість на питання, він отримає так звану «чорну мітку» від активістів.

«У більшості кандидатів, і це позитивний момент, Крим згадується, хоча і немає конкретного плану деокупації», – сказав Сергій Пархоменко, активіст міжнародного руху за звільнення Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, директор Центру зовнішньополітичних досліджень. Він також розповів, що тільки один кандидат (Віктор Кривенко) згадав у своїй програмі про кримських татар як корінний народ півострову. Часткові або повні плани щодо деокупації півострову були у програмах 10 кандидатів (Валентин Наливайченко, Аркадій Карнадський, Юлія Тимошенко, Микола Габер, Віктор Кривенко, Петро Порошенко, Юлія Литвиненко, Олександр Ващенко, Ігор Смішко, Сергій Носенко) та носили економічний, дипломатичний або гібридний (економічний, дипломатичний та військовий) характер.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Тернопіль об’єднає молодь зі всієї України

До 140-річчя Симона Петлюри Інститут інститут національної пам’яті презентував відеоролик

Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»

«Напівпрозорі» ради»: чому механізми, закріплені в НПА, не працюють на практиці

  • Иван Селезнёв

    Та ладно вам…говорил Бондарь про Крым. И уверен, что ещё скажет..программа ведь не до конца изложена!

  • Гордий Мухин

    Бондаря вычеркните..у него было про Крым. Там даже уточнялось что при должном экономическом росте его не потребуется возвращать военным путём!

  • Елисей Денисов

    Бондар на цих виборах виглядає єдиною нормальную альтернативою для корупованої і злочинної влади. І годі вже його топити. Було в нього про Крим, і про Донбасс було, і навіть про економічний розвиток! Читайте програму перш ніж статті строчити!