Результати моніторингу ефективності реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні

Чи виконується Указ Президента про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні? Чи ефективно в регіонах функціонують дорадчі органи з питань сприяння розвитку громадянського суспільства ...

Безымянный

Катерина Златіна

Чи виконується Указ Президента про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні? Чи ефективно в регіонах функціонують дорадчі органи з питань сприяння розвитку громадянського суспільства (координаційні ради)? Яка з областей України стала лідером рейтингу щодо впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки (Стратегії)?

Відповіді на ці та багато інших питань обговорили в Києві регіональні експерти зі всіх областей України на круглому столі, де було представлено результати проекту щодо механізмів ефективної реалізації  Стратегії.

В рамках проекту експерти ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в коаліції з 25 регіональними експертами провели комплексну оцінку: регіональних програм розвитку, планів заходів, діяльності координаційних рад, підрозділів по комунікаціях ОДА, КМДА, аналіз сайтів облрад, ОДА, КМДА, експертних думок та надали рекомендації органам влади всіх рівнів.

Експертами було проаналізовано 25 регіональних Програм сприяння розвитку громадянського суспільства. Загальна сума їх фінансування склала 321 млн. 825 тисяч гривень, однак результати аналізу цих програм свідчать про те, що в них відображено лише 53% від всіх завдань Стратегії. Лише 15 з 25 областей виконали ці регіональні програми більше ніж на 50%.

Найбільші суми фінансування передбачені в Київській міській програмі  –  86 514,4 тис. грн та у Харківській обласній програмі ‒ 68 910 тис. грн, найменші обсяги фінансування – у Тернопільській (612,0 тис. грн) та Кіровоградській (594,4 тис. грн) обласних програмах. В середньому на кожну регіональну програму приходиться по 12 713,8 тис. грн.

Vidobrazhennya-zavdan-natsionalnoyi-strategiyi-u-regionalnih-planah-zahodiv

Оцінювання виконання регіональних Програм у 2017 році здійснювалось регіональними експертами Коаліції на основі інформації, отриманої від ОДА, КМДА, облрад та Київради у відповідь на запити на публічну інформацію, а також на основі даних, отриманих з офіційних джерел (сайти, ЗМІ та інші).

Ekspertna-otsinka-vikonannya-program

Експертами було проаналізовано 25 регіональних Планів заходів щодо розвитку громадянського суспільства. Він показав, що найбільше відображення у цих планах знайшли такі завдання (за її основними напрямками):

  • Створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку ОГС;
  • Забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики;
  • Стимулювання участі ОГС в соціально-економічному розвитку;
  • Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

 Vidobrazhennya-zavdan-natsionalnoyi-strategiyi-u-regionalnih-planah-zahodiv (1)

Відповідно до указу Президента України від 26.02.2016 № 68/2016, в усіх областях України та в місті Києві обласними адміністраціями та Київською міською адміністрацією мали бути створені координаційні ради. Експерти оцінили наскільки ефективно вони функціонують.

YAkist-koordrad

За результатами оцінки всіх критеріїв, експерти створили підсумковий рейтинг регіонів.

Pidsumkoviy-reyting

Бріф результатів дослідження.

Захід проведено ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в межах проекту «Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки на регіональному рівні», який реалізується за підтримки ПРООН в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Конфлікти в ОТГ: типи, причини, форми, наслідки

Формування об'єднаних територіальних громад у Київській області

ТОП-10 від проблем до виконання

«Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за листопад 2018 року

Правила укладання договорів і різниця між ними

Як визначити освітні потреби у своїй громаді. Поради експертки