П’ять років формування нового базового рівня АТУ: успіхи та проблеми реформи в Україні

Розвиток ОТГ в умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні тісно пов’язаний з удосконаленням організації життя та діяльності населення, досягненням сталого ...

5 років формування нового базового рівня АТУ

Віталій Ніщименко

Розвиток ОТГ в умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні тісно пов’язаний з удосконаленням організації життя та діяльності населення, досягненням сталого розвитку території. Хоча децентралізація знаходиться у фокусі уваги вчених, практиків, міжнародних донорських програм та урядів, відсутня її універсальна модель. Реформа відрізняється в різних країнах залежно від політичних та адміністративних компромісів. Економічні та політичні передумови запровадження децентралізації в Україні склались після здобуття незалежності у 1991 р.

Реформа децентралізації з 2015 р. отримала значний розвиток. Її незворотність має бути означеною внесенням змін до Конституції, завершенням реформи АТУ та законодавчим забезпеченням фінансування повноважень територіальних громад. Обрана модель запровадження децентралізації в Україні не дозволила уникнути формування громад з низькою ресурсною та фінансовою спроможністю. Формування соціальної основи та просторова доцільність, досягнення випереджувальних темпів економічного розвитку та збереження сприятливого екологічного середовища залишаються основними завданнями для підвищення ефективності реформи децентралізації в Україні.

Автор аналітичної записки: Анатолій Мельничук, експерт-аналітик Асоціації ОТГ.

Переглянути чи скачати: П’ять років формування нового базового рівня АТУ: успіхи та проблеми реформи в Україні – Аналітична записка.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як покращити доступ МСП в Україні до фінансових ресурсів ЄС під час пандемічної кризи

Підводні камені модерації онлайн-заходів

Як протидіяти фейкам: три поради на щодень

Посібник Ради Європи «Демократичне врядування в школах»

Щодо спрямування коштів на організацію онлайн-навчання для закладів загальної середньої освіти

Проект Закону України «Про освіту дорослих». Що він НЕ ДАЄ закладам післядипломної педагогічної освіти?