Посібник з європейського права у сфері захисту персональних даних (2018 р.) перекладено українською

Українські правники тепер мають змогу ознайомитись із посібником з європейського права у сфері захисту персональних даних, видання 2018 року, українською мовою.Посібник створено Агентством ...

Додано:
oksana

6042021 posibnyk omb

oksana

Українські правники тепер мають змогу ознайомитись із посібником з європейського права у сфері захисту персональних даних, видання 2018 року, українською мовою.

Посібник створено Агентством Європейського Союзу з питань основоположних прав (FRA) та Радою Європи спільно з Секретаріатом Європейського суду з прав людини та Європейським інспектором із захисту даних. Переклад українською здійснив Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини».

Мета цього посібника – підвищення обізнаності та розширення знань щодо правил захисту персональних даних, особливо правників, що не є фахівцями в цій сфері, але мають справу з питаннями захисту персональних даних у своїй роботі. Посібник стане корисним для адвокатів, суддів, представників інших юридичних професій, а також працівників інших органів, в тому числі й громадських організацій, перед якими можуть постати правові питання, пов’язані із захистом персональних даних.

Посібник містить посилання на право ЄС і Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (ЄКПЛ), а також Конвенцію про захист фізичних осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних (Конвенція 108) та інші документи Ради Європи. Видання також містить короткий огляд права Організації Об’єднаних Націй.

На початку подається короткий огляд ролі двох правових систем, утворених ЄКПЛ та правовими документами ЄС (розділ 1).

У розділах 2–10 розглядаються такі питання:

  • термінологія у сфері захисту персональних даних;
  • основні принципи захисту персональних даних у європейському праві;
  • норми європейського права із захисту персональних даних;
  • незалежний контроль;
  • права суб’єктів персональних даних та їх реалізація;
  • транскордонний обмін персональними даними;
  • захист персональних даних у контексті діяльності поліції та системи кримінального судочинства;
  • інші спеціальні європейські правові акти із захисту персональних даних;
  • сучасні виклики у сфері захисту персональних даних.

Повний текст за посиланнями:

Довідково:

Спільний проєкт “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини” спрямований на підвищення рівня захисту прав людини в Україні та підсилення операційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема у забезпеченні захисту права на приватність та персональних даних. Проєкт фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Соціальна реклама: Анонімні Нікотинозалежні

Трудове законодавство України - зміни

Спадкування під час воєнного стану

Соціальна реклама "Вихід є"

Довідник «Травматичні події: психологічна підтримка та самодопомога»

«Центр культурних послуг в територіальній громаді»: практичний посібник