Модель фінансового менеджменту у територіальній громаді. Посібник для органів місцевого самоврядування

Середньострокове бюджетування – це новий підхід і нові правила. Аби не допустити підміну цілісного використання середньострокового бюджетування формальною заміною часових рамок (з одного року на ...

cq5dam.web.699.470 (1)

Громадський Простір

Середньострокове бюджетування – це новий підхід і нові правила. Аби не допустити підміну цілісного використання середньострокового бюджетування формальною заміною часових рамок (з одного року на три), органам місцевого самоврядування потрібен час, щоб сформувати нові підходи управління власними фінансами та напрацювати досвід їхнього розвитку. Це потребуватиме глибокого розуміння сутності процесів багаторічного планування від місцевої влади та неабияких експертних здібностей і досвіду від персоналу.

Запровадження системних змін в діяльності всіх учасників бюджетного процесу може відбутися значно легше та якісніше, якщо розробка та заснування конкретних власних правил та напрацювання основних інструментів з підвищення бюджетної дисципліни для всіх учасників бюджетного процесу розпочнеться вже зараз у перехідному періоді до ССБП.

Саме тому, в допомогу громадам у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу презентовано новий посібник «Модель фінансового менеджменту в умовах переходу до середньострокового бюджетного планування у територіальній громаді». Актуальність тематики посібника обумовлена об’єктивною необхідністю запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування (ССБП), яке є частиною системної бюджетної реформи.

У моделі застосовано елементи гендерно орієнтованого підходу, що дозволяє підвищити результативність й прозорість використання бюджетних коштів завдяки врахуванню різних потреб чоловіків та жінок, людей різних вікових категорій та соціальних груп.

Модель у цьому випадку – це покрокова, обґрунтована методика, змодельована на основі дослідження крізь стратегічне цілепокладання, комплексність та інтегрування гендерних підходів, підкріплена практичними рекомендаціями, шаблонами рішень та документів і містить просту та зручну для користування методику самооцінювання, використання якої дозволяє самостійно знайти прогалини та виявити недоліки. Крім того, матеріал посібника підказує, які кроки необхідно здійснити для їхнього усунення в процесі побудови бази для переходу до цілісного середньострокового планування в громаді.

Розроблені матеріали стануть у пригоді:

  • посадовим особам органів місцевого самоврядування, виконавчих органів місцевих рад, місцевих фінансових органів;
  • головним розпорядникам коштів бюджетів місцевого самоврядування;
  • депутатам місцевих рад;
  • громадським організаціям;
  • представникам бізнесу та громадськості.

Оскільки описують і пропонують послідовно, за підходами стратегічного самоменеджменту з максимальним використанням теперішнього потенціалу та інтегруванням гендерних підходів розбудувати власну, притаманну конкретній громаді, модель фінансового менеджменту, яка забезпечить швидкий та ефективний перехід до ССБП.

 

Завантажити

 

Джерело: decentralization.gov.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Видання "Молодь з інвалідністю і соціальні медіа: державна політика, проєктна діяльність, інклюзія"

Видання для людей поважного віку «Інформаційна гігієна, або як розпізнати неправдиві новини в інтернеті»

Алгоритм впровадження корекційних програм для кривдників

Методичні рекомендації для реалізації корекційної програми для кривдників

Трудова міграція з України: нотатки до проблеми належного управління

Посібник з європейського права у сфері захисту персональних даних (2018 р.) перекладено українською