Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС за жовтень 2017 року

Шановні друзі! Ресурсно-аналітичний центр "Суспільство і довкілля" пропонує Вашій увазі черговий випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ...

Додано:
Olga Khomyakova

EUpdate

Olga Khomyakova

Шановні друзі! Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля” пропонує Вашій увазі черговий випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за жовтень 2017 року.

У жовтні європейські інституції активно готувались до міжнародних заходів в екологічній та кліматичній сферах, які відбудуться наприкінці 2017 року. Зокрема, до третьої Асамблеї ООН з навколишнього середовища, цьогорічним девізом якої є вільна від забруднення планета. Рада ЄС ухвалила висновки щодо цього заходу, підтвердивши надзвичайну важливість спільних й амбітних дій і зусиль у боротьбі із забрудненням довкілля.

На європейському рівні вкотре порушено питання про безпечність гліфосату та його подальше використання. Забруднення повітря надалі залишається викликом для ЄС.

Європейські інституції працювали над питаннями зростання екологічної сталості та безпечності різних галузей економіки, а також осучасненням екологічного законодавства. Європарламент прозвітував про зменшення свого впливу на довкілля.

Зміна клімату надалі залишається у центрі діяльності ЄС. Цього разу піднімалися питання кліматичного фінансування, змін кліматичної та енергетичної політик до 2030 р., регулювання викидів парникових газів від авіаційної промисловості та посилення двосторонньої співпраці у досягненні кліматичних завдань.

ЄС має якісне законодавство у водній сфері, проте на практиці його цілі не завжди досягаються, зокрема щодо забезпечення доброго стану вод. Для усунення причин цього ЄС має спеціальний План захисту водних ресурсів Європи (Blueprint). Йому присвячена рубрика «Тема місяця».

Завершуємо огляд двома цеглинками у розбудові поінформованості про інституції та джерела ЄС — Європейський Суд Правосуддя та міжнародні договори ЄС.

Завантажити огляд можна за посиланням.

 

Цей огляд було підготовлено в рамках проекту “Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні” за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія»  (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/ ). Його зміст є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Річний звіт Полтавської обласної молодіжної громадської організації "Твій Світ"

Новий номер інформаційного бюлетеню “НДО-Інформ” №1(54), 2018

Леандро Ехт: щоб залишатись впливовими, аналітичним центрам потрібно стати креативними і віднайти нові стратегії, не руйнуючи при цьому те, що відрізняє їх від стейкхолдерів

Фінансовий менеджмент неурядових організацій – алгоритм від експертів ІРРП

Річний звіт Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за 2017 рік

Матеріали конференції «Реформа децентралізації: досвід, перспективи і значення для сталого розвитку територіальних громад»