Регіональні координатори/ки проєкту REAct

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Катерина

лого Альянс
Регіональні координатори/ки проєкту REAct

вул. Бульварно-Кудрявська, 24,
01601, м. Київ, Україна
Тел.: 044 490 5485
Факс: 044 490 5489
[email protected] | www.aph.org.ua

Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» оголошує конкурс для надання консультаційних послуг регіональних координаторів в рамках впровадження проєкту «Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct»

МБФ «Альянс громадського здоров’я» (далі Альянс) – провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з низкою епідемій, у т.ч. ВІЛ/СНІД і ТБ в Україні, керує профілактичними програмами та надає якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях.

Місією Альянсу є зниження поширення інфекцій та смертності і зменшення негативного впливу епідемій шляхом підтримки громадської протидії ним в Україні, а також шляхом поширення ефективних підходів до профілактики й лікування у Східній Європі та Центральній Азії. Закупівля консультаційних послуг виконується у рамках програми «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу, розширення доказово обґрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ- інфекції, створення життєздатних та стабільних систем охорони здоров’я», що фінансується Глобальним фондом для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією.

Інформація про проєкт, в рамках якого оголошується конкурс

У 2014 році організацією Frontline AIDS (м. Хоув, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії) було розроблено платформу Rights-Evidence-Action (REAct) для здійснення моніторингу порушень прав представників/представниць ключових вразливих груп та забезпечення системи реагування на такі порушення. Платформа REAct дає змогу громадським організаціям вчасно реагувати на наявні порушення та попереджувати подібні випадки в майбутньому. REAct призначений для різних груп населення, але, в першу чергу, спрямований на моніторинг порушень прав маргіналізованих та криміналізованих групи, як-от людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ), людей, що вживають наркотики ін’єкційно (ЛВНІ), секс-працівників/працівниць, людей із числа ЛГБТ. Вказані групи живуть у ситуації вищого ризику порушення їх прав, отримання неякісних послуг, дискримінаційного ставлення або насильницьких дій.

REAct – це система, здатна документувати широкий спектр проблем, пов’язаних із правами людини, бар’єрами доступу до ВІЛ-профілактичних або медичних послуг. Така інформація є стратегічно важливою для запровадження та забезпечення адекватного реагування на порушення прав на індивідуальному рівні (насамперед, перенаправлення до отримання юридичних, медичних, психосоціальних та інших послуг) та для якісної програмної відповіді та покращення політики й адвокації на національному, регіональному та глобальному рівнях. Метою є реалізація проєкту «Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct» (далі – REAct) та забезпечення її ефективного функціонування.

Основні завдання проєкту:

- Побудова ефективної системи виявлення бар’єрів щодо реалізації прав ключових груп в Україні в контексті ВІЛ та ТБ.

- Документування бар’єрів на шляху реалізації прав ключових груп в Україні, наприклад, доступу до профілактичних та медичних послуг в контексті ВІЛ та ТБ, випадків насильства або дискримінаційного ставлення, тощо;

- Налагодження та координація процесу реагування на виявленні бар’єри, відстеження ефективності наданої допомоги щодо кожного виявленого випадку.

В рамках цього конкурсу Альянс шукає консультантів:

1. Регіональний координатор для реалізації проєкту в м. Ужгород.
2. Регіональний координатор для реалізації проєкту в м. Хмельницький.
3. Регіональний координатор для реалізації проєкту в м. Чернівці.
4. Регіональний координатор для реалізації проєкту в м. Кропивницький.
5. Регіональний координатор для реалізації проєкту в Донецькій та Луганській областях (на підконтрольних територіях).
6. Регіональний координатор для реалізації проєкту в м. Суми.

Основні обов’язки регіонального координатора проєкту:

- Загальний менеджмент проєкту REAct в регіоні, постійна супервізія та комунікація всіх активностей з відповідними представниками Альянсу громадського здоров’я, аналіз якості виконання та відповідність термінам реалізації.
- Налагодження співпраці із профілактичними проєктами, що надають послуги ключовим групам, та потенційно можуть стати точками входу для виявлення бар’єрів щодо реалізації прав ключових груп.
- Налагодження співпраці із проєктами, що надають юридичну та параюридичну допомогу ключовим групам, є обізнаними із специфікою бар’єрів в реалізації прав, з якими можуть стикатися ключові групи.
- Координація роботи документаторів проєкту у регіоні, контроль за дотриманням відповідних політик та інструкцій проєкту, навчання щодо ведення платформи REAct, її впровадження, виявлення помилок або складнощів при користуванні платформою, проблем в налагоджені системи реагування на виявлені порушення на індивідуальному рівні.
- Забезпечення процесу своєчасного та повного документування місцевими документаторами випадків порушення прав ключових груп, наприклад, доступу до профілактичних та медичних послуг в контексті ВІЛ та ТБ, випадків насильства або дискримінаційного ставлення, тощо.
- Надання технічної допомоги документаторам проєкту у регіоні щодо алгоритму реагування на випадки порушень прав.
- Налагодження системи переадресації виявлених правових порушень ключових груп до відповідних спеціалістів для отримання юридичної або параюридичної допомоги, відстеження ефективності даного перенаправлення, доповнення задокументованих випадків у разі отримання додаткової інформації.
- Здійснення верифікації задокументованих випадків, перевірка на предмет відповідності, повноти та змісту введеної інформації; проведення аналізу випадків, щодо яких не відбулось успішного вирішення ситуації з порушенням прав, або не було вжито жодних заходів.
– Проведення координаційних зустрічей із зацікавленими сторонами для представлення агрегованої інформації щодо виявлених випадків, вироблення стратегії щодо попередження виникнення даних випадків в майбутньому, проведення адвокаційних заходів.

Запланована зайнятість: неповна зайнятість у період лютий – грудень 2022, з можливим продовженням виконання обов’язків у 2023 році.

Загальні вимоги до координатора проєкту:

- Досвід менеджменту регіональних проєктів в сфері ВІЛ або ТБ буде значно перевагою;
- Досвід роботи в галузі ВІЛ/СНІД;
– Досвід роботи з представниками ключових груп;
– Обізнаність із нормативно-правовою базою в сфері ВІЛ/СНІД, особливостей нормативно-правової бази, що стосується ключових груп, дискримінаційного ставлення та проявів насильства (юридична освіта буде перевагою);
– Досвід роботи із неурядовими організаціями, державними установами, закладами охорони здоров‘я;
– Відповідна вища освіта (громадське здоров’я, право, соціальні науки, управління, медична освіта тощо);
– ФОП або готовність його відкрити у стислі терміни – обов’язково;
– Високий рівень комп’ютерної грамотності.

Процедура участі в конкурсі:

Усі учасники конкурсу повинні подати CV та мотиваційний лист. Документи необхідно надіслати на електронну адресу старшого фахівця з координації досліджень проєкту, Надії Семчук ([email protected]) до 18:00 24 січня 2022 р.

У темі повідомлення зазначте місто: «Регіональний координатор проєкту REAct_Суми», або «Регіональний координатор проєкту REAct_Ужгород».

На он-лайн співбесіду буде запрошено тільки тих кандидатів, яких буде відібрано за результатами попереднього розгляду резюме та мотиваційного листа.

Альянс громадського здоров’я працює відповідно до політики рівних можливостей, тому наймає на роботу кваліфікованих фахівців з різних секторів суспільства, незалежно від їх віку, гендерної приналежності, сексуальної орієнтації, ВІЛ-статусу та індивідуальних характеристик.


Останні публікації цього розділу:

Менеджер/ка з постачання і матеріально-технічного забезпечення

Офіс-менеджер(ка)

Помічник(ця) бухгалтера

Представник(ця) контактного центру

Керівник/-ця Команди Психологічного здоров’я та Психосоціальної Підтримки (Mental Health and Psychosocial Support (MHPSS) Team Leader) - Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні

SMM-менеджер/ка