Консультант з розвитку кооперативів у програму USAID DOBRE/ Consultant on Agrarian Cooperatives for USAID DOBRE program

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
GC_UkraineHR

вакансія vacancy job
Консультант з розвитку кооперативів у програму USAID DOBRE/ Consultant on Agrarian Cooperatives for USAID DOBRE program

Глобал Комьюнітіз (Global Communities) шукає кваліфікованих консультантів на короткий термін в проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE):

Посада:                                                    КОНСУЛЬТАНТ З РОЗВИТКУ КООПЕРАТИВІВ (1-2 посади) для здійснення правових та/або технічних консультацій стосовно процесу створення та розвитку місцевих сталих кооперативів для покращення місцевого економічного розвитку у громадах програми DOBRE.

Період роботи:                                       До 18 місяців

Місце роботи:                                         Київ і об’єднані територіальні громади Дніпропетровської, Миколаївської, Харківської, Херсонської, Кіровоградської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Робоче навантаження:                         максимум 148 робочих днів, включаючи дослідження інформації, написання звітів, візити у громади та презентації протягом заходів DOBRE. Точна кількість днів буде визначена індивідуально в залежності від запиту кожної громади.

КОЛО ПОВНОВАЖЕНЬ

ПЕРЕДУМОВИ

Глобал Комьюнітіз (Global Communities) виконує проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Україні. Цей п’ятирічний проект стартував у 2016 році і надає допомогу лідерам нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) для кращого управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та підвищення залученості громадян. DOBRE допомагає зацікавленим громадам шляхом участі в процесі стратегічного планування із залученням громадян, виявлення проблем та розподілу ресурсів. На основі отриманого стратегічного плану розвитку DOBRE допомагає лідерам громад створювати та реалізовувати програми та проекти, що відповідають пріоритетним потребам громад.

 II. Опис Проекту DOBRE

DOBRE працює з 75 об’єднаними територіальними громадами 7 областях України і надає підтримку за декількома напрямками, зокрема Місцевий Економічний Розвиток (МЕР), і саме за цим напрямком працюватиме(уть) консультант(и). Ці 75 громад поділені на три когорти.

Команда DOBRE надає допомогу громадам через семінари, конференції, зустрічі з експертами та консультантами з питань МЕР. DOBRE сприяла створенню Координаційних комітетів з питань МЕР, розробці програм і планів дій з питань МЕР, економічних профілів громади та проектів для реалізації програм МЕР. DOBRE планує співфінансувати деякі проекти для підтримки місцевого економічного розвитку в цільових громадах.

В рамках цієї сфери діяльності DOBRE шукає консультанта (ів), який надаватиме технічну підтримку сільськогосподарським кооперативам, які були визначені як потенційні проекти економічного розвитку в громадах.

III.       ОБСЯГ РОБІТ ТА ЗАВДАННЯ

Деякі громади DOBRE визначили створення або розвиток існуючих кооперативів одним із пріоритетних напрямів з місцевого економічного розвитку (МЕР). Водночас, представникам громад на місцях часто бракує професійної підготовки, щоб повністю зрозуміти свої можливості щодо досягнення успішних та сталих цілей розвитку економіки у даній сфері.

Консультант з розвитку кооперативів повинен вміти:

Проводити юридичний/регуляторний аналіз. Партнерські громади програми DOBRE часто звертаються за порадами щодо того, як правильно зареєструвати кооперативи, а також який вид кооперації вигідніше обрати у їхній ситуації. Консультант повинен підтримувати новостворені кооперативи професійними порадами щодо того, як правильно реєструватись відповідно до українського законодавства для впевненості, що усі заплановані економічні активності є дозволеними у рамках обраного виду реєстрації. Також важливо, щоб члени кооперативів мали законний доступ та право використовувати обладнання, надане громадам програмою DOBRE. Відповідно, консультант повинен надавати поради щодо процедур передачі чи оренди обладнання до кооперативів.

Надавати допомогу з розробки бізнес плану для кожної громади DOBRE, яка планує створити кооператив. Під цим завданням розуміється, що консультант вивчить попередню інформацію про громаду та потенційний ринок для кооперативу. Зустрінеться з Робочою Групою МЕР та допомагатиме їй із розробкою реалістичного бізнес плану, у якому братимуться до уваги стартові витрати, прогноз потенційного прибутку, майбутні видатки та інше

Проводити потенційне оцінювання ризиків та розробляти план з управління ризиками. Будь-яка економічна діяльність має різні внутрішні та зовнішні фактори, які перешкоджають досягненню початкових фінансових цілей. Консультант повинен надавати поради щодо оцінювання ризиків та пропонувати план з управління ризиками для кооперативів.

Проводити дослідження ринку та знайомити представників громад DOBRE з їхніми потенційними партнерами. DOBRE очікує від консультантів бути добре обізнаними у наявній ситуації та трендах щодо кооперативів в Україні і, бажано, в західних країнах. Консультант повинен тримати громади в курсі щодо ринкових трендів, конкуренції та інновацій у обраній сфері та знайомити представників кооперативів із потенційними партнерами у інших частинах країни або за кордоном.

Проводити презентації на заходах DOBRE та стимулювати обмін досвідом. DOBRE часто проводить семінари та конференції для представлення кращих практик з місцевого економічного розвитку. Консультанта буде запрошено виступати та залучати додаткових спікерів до теми кооперативів. Також, консультант повинен бути відкритий для того, аби пропонувати власне бачення, як ще можна допомагати громадам DOBRE розвивати успішні кооперативи.

DOBRE очікує від консультанта(ів) наступних результатів діяльності:

 • Юридична пам’ятка – письмовий аналіз, який включатиме покрокові інструкції (включаючи зразки документів, розпорядження, акти та інші необхідні матеріали) щодо того, як місцева влада повинна забезпечити доступ членам кооперативів до використання та обслуговування обладання, яке буде надано у комунальну власніть місцевих громад програмою DOBRE (максимум 5 робочих днів);
 • Посібник для стврення кооперативів – інструкція обсягом у 10-15 сторінок (українською) для громад щодо утворення, реєстрації та розвитку популярних видів кооперативів. Посібник також міститиме ключову інформацію з юридичної пам’ятки, вказаної пунктом вище (максимум 5 робочих днів);
 • Проведення презентацій та фасилітація на семінарах та заходах DOBRE (максимум 18 робочих днів);
 • Візити у громади (максимум 118 робочих днів) включаючи:
  - Візити у громади для здійснення консультацій з розвитку кооперативів на місцях;
  - Попередня підготовка до візитів та письмові звіти опісля;
  - Організація навчальних поїздок для громад (розробка програми, супровід, звіт). Логістична підтримка буде організована окремо командою DOBRE. Після кожної поїздки від консультанта вимагається письмовий звіт.
 • Фінальний звіт щодо впроваджених заходів, який повинен бути затверджений технічним представником DOBRE (максимум 2 робочих дні).

 Кваліфікація та досвід роботи консультанта(ів)

 • Успішний практичний досвід зі створення та підтримки сільськогосподарських кооперативів;
 • Обізнаність у національному законодавстві та юридичних практиках стосовно реєстрації та управління кооперативами;
 • Досвід з розробки бізнес планів для сталих кооперативів та проведення оцінки ризиків;
 • Досвід допомоги місцевій владі та розуміння принципів роботи громад;
 • Ефективні презентаційні та ораторські навички;
 • Уміння проведення юридичного аналізу;
 • Готовність подорожувати в межах України;
 • Досвід з менторства, надання консультацій та фасилітації заходів.

Увага! Заявник може подаватись на усі згадані вище завдання, або тільки на ті, в яких вони мають найбільший досвід та експертизу. Наприклад, кількість робочих днів буде розподілено між двома консультантами відповідно.

Координація та звітування

Консультант буде координувати свою роботу з командою DOBRE з місцевого економічного розвитку та звітуватиме Фахівцю з місцевого економічного розвитку. Кожне завдання, передбачене у контракті, повинно бути сплановане та попередньо затверджене.

Процедура подання заявок

Заявки повинні бути написані англійською мовою та надіслані до 15:00 за київським часом 28 лютого 2019 р. в електронному вигляді на адресу: [email protected], зазначаючи в темі листа «Консультант з розвитку кооперативів».

До всіх заявок потрібно додавати:

 1. Короткий опис (не більше ніж 2 сторінки) експертних знань і досвіду заявника, виділяючи ті аспекти, що є особливо важливі для цього завдання.
 2. Резюме (максимум 3 сторінки).
 3. Очікувана щоденна плата за консультаційні послуги (у доларах США, з підтвердженням заповненої форми від USAID «Біографічні дані для працівників-підрядників – USAID biodata»), яка буде надіслана на запит заявника.
 4. Приклади раніше складених звітів та публікацій.


Останні публікації цього розділу:

Community Development Assistant​, Краматорськ

Короткостроковий консультант з супроводу комунікаційної стратегії проекту (SMM-менеджер; Експерт з питань комунікації)

Асистент з інформаційно-комунікаційних технологій (IT)

Спеціаліст з юридичних питань (відділ інформування, консультування та правової допомоги)

Молодший експерт в Проекті ЄС "Право-Justice"

IFES шукає Консультанта/консультантку з досліджень