Консультант із створення оновленого посібника з реконструкції та благоустрою зелених зон в програму USAID DOBRE

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
GC_UkraineHR

вакансія
Консультант із створення оновленого посібника з реконструкції та благоустрою зелених зон в програму USAID DOBRE

Глобал Комьюнітіз (Global Communities) шукає кваліфікованих консультантів на короткий термін для фінансованого USAID проекту «Децентралізація Приносить Кращі Результати та Ефективність (DOBRE)”

 ПОСАДА:                                               Консультант(ка) (одна посада або команда, що можуть разом розділити робоче навантаження) зі створення оновленого посібника з реконструкції та благоустрою зелених зон для покращення місцевого економічного розвитку у об’єднаних територіальних громадах, спираючись на досвід роботи у громадах-партнерах програми DOBRE. Цільова аудиторія: органи місцевої влади, громадські організації та активісти, соціально відповідальні підприємці.

ПЕРІОД ВИКОНАННЯ:                     До 6 місяців.

МІСЦЕ ВИКОНАННЯ:                       Дистанційно через засоби онлайн комунікації

 РОБОЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ:           максимум 16 днів для написання текстової частини, верстки та дизайну. Точна кількість днів буде визначена індивідуально під час процесу контрактування.

КОЛО ПОВНОВАЖЕНЬ

ПЕРЕДУМОВИ

Глобал Комьюнітіз (Global Communities) виконує проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Україні. Цей п’ятирічний проект стартував у 2016 році і надає допомогу лідерам нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) для кращого управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та підвищення залученості громадян. DOBRE допомагає зацікавленим громадам шляхом участі в процесі стратегічного планування із залученням громадян, виявлення проблем та розподілу ресурсів. На основі створеного стратегічного плану розвитку громади, DOBRE допомагає лідерам громад створювати та реалізовувати програми та проекти, що відповідають пріоритетним потребам громад.

ОПИС ПРОГРАМИ
DOBRE

Програма DOBRE працює у 7 областях України: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Починаючи з червня 2020 року, програма DOBRE почала працювати у трьох додаткових областях: Запорізькій, Чернівецькій та Чернігівській. DOBRE працює з об’єднаними громадами у кількох компонентах, включаючи Місцевий Економічний Розвиток (МЕР), частиною якого стане консультант(ка).

Команда DOBRE надає допомогу громадам у грантовій формі, а також через практичні семінари, конференції, зустрічі з експертами та консультантами з питань МЕР та розвитку громад. DOBRE сприяє створенню диверсифікованих робочих груп з питань МЕР у громадах, розробці програм з питань МЕР, створенні економічних профілів громад та проектів для реалізації програм МЕР. DOBRE планує співфінансувати деякі проекти для підтримки місцевого економічного розвитку в цільових громадах.

Обсяг роботи та завдання

На запит від громад-партнерів програма DOBRE планує передати отриманий досвід широкій аудиторії і найняти консультанта(ку), чий основний фокус зосереджуватиметься на створенні оновленого посібника з дизайну громадських просторів, а саме: благоустрою зелених зон.

Робоча назва посібника: Реконструкція та благоустрій зелених зон: з чого почати і як успішно втілити проєкт? Цільова аудиторія: органи місцевого самоврядування, громадські організації та активісти, соціально відповідальні підприємці.

Орієнтовний зміст:

Вступ

Представлено мету посібника та цільову аудиторію. Наведено стислу інформацію про громади, які обрали розвиток парків або інших зелених зон у рамках програм місцевого економічного розвитку та кількість проєктів, які було підтримано програмою DOBRE.

  1. Значення зелених зон для розвитку громади

1.1.      Екологічні функції зелених зон

Коротко представлено інформацію про найважливіші та найбільш релевантні екологічні функції для місцевих спільнот, такі як покращення мікроклімату, адаптація до зміни клімату, сприяння очищенню повітря, збереження біорізноманіття. У вставці наведено додаткову інформацію, чому слід відмовлятися від згубної практики спалювання листя та сухостою.

1.2.      Соціальні функції зелених зон

Представлено інформацію, які саме соціальні функції можуть виконувати парки та будь-які зелені зони на основі українських та міжнародних прикладів та  з досвіду співпраці з громадами програми DOBRE.

1.3.      Можливості для місцевого економічного розвитку громади

У розділі наведено приклади можливостей для економічного розвитку, які може бути створено у парках чи інших зелених зонах та надано аргументи громад, які вирішили обрати парки чи інші зелені зони як проєкти для стимулювання місцевого економічного розвитку.

  1. Розробка проєкту благоустрою зеленої зони

2.1.      Основні етапи роботи над проєктом

Наведено схему та короткий огляд всіх основних етапів.

2.2.      Оцінка території із залученням фахівців

У розділі наведено підходи для оцінки теперішнього стану локації за допомогою SWOT-аналізу та приклади із практичних зустрічей з активом громад. Наголошується на потребі у залученні в окремих випадках спеціалістів (дендрологів) для оцінки стану насаджень та надання рекомендацій щодо їх оновлення.

2.3.      Напрацювання бачення проєкту та функціональне зонування території

Наведено короткий опис етапу та методів для максимального залучення всіх потенційно зацікавлених сторін для напрацювання бачення проєкту та функціонального зонування території.

2.4.      Розробка проєкту

Огляд етапу з розробки проєкту із залученням фахівців, приклади розроблених проєктів для громад програми DOBRE.

2.5.      Партисипація: обговорення проєкту зі всіма зацікавленими сторонами громади

Огляд етапу з обговорення напрацьованого проєкту у широкому колі громади, визначення пріоритетів та етапів втілення проєкту.

2.6.      Розробка технічної документації та розпланування етапів

Короткий огляд технічної документації, як правило, необхідної для проведення закупівель матеріалів та виконання окремих видів робіт.

  1. Технічні рекомендації для втілення проєкту

3.1.      Огляд матеріалів та етапи роботи з будівництва паркових доріжок

Наведено огляд принципів планування паркових доріжок, варіантів покриття, способів укладки та оцінки витрат матеріалів.

3.2.      Підбір та встановлення паркових меблів та споруд

Огляд найбільш поширених паркових меблів та споруд. Надання рекомендацій щодо вибору моделей, матеріалів, та монтажу.

3.3.      Облаштування освітлення

Огляд особливостей садово-паркового освітлення та технічних аспектів його облаштування.

3.4.      Фокусні точки

Роз’яснення функції фокусних точок та огляд прикладів.

3.5.      Дитячі ігрові зони

Огляд сучасних ігрових конструкцій, наведення прикладів робіт вітчизняних виробників.

3.4. Насадження

    4.1. Основні принципи підбору та висадження рослин

Огляд основних підходів та принципів підбору посадкового матеріалу, надання  рекомендацій щодо висаджування та догляду за рослинами

  4.2. Приклади рослин для збагачення флори парку

Короткий огляд рослин (характеристики та умови вирощування) з фото

  4.2.1. Дерева

  4.2.2. Кущі

  4.2.3. Грунтопокривні рослини та багаторічники

  1. Корисні матеріали

Формат: А4

Орієнтовна кількість сторінок: 90

Джерела інформації потрібно позначити по тексту в примітках.

Консультант повинен вміти (або залучити фахівців з відповідними вміннями):

  • Проаналізувати 30 реалізованих дизайнів громадських просторів у громадах-партнерах програми DOBRE і визначити у них найбільш корисні рекомендації та рішення, які можна використати у інших громадах в Україні.
  • Фахово викласти матеріал у текстовій формі відповідно до представленого орієнтованого змісту посібника в межах рекомендованого об’єму.
  • Виконати або додати візуалізації та верстку посібника відповідно до стилю першої версії цього посібника та з урахуванням базовох рекомендацій, стилю та дисклеймерів програми DOBRE, які будуть надані технічними спеціалістами.
  • Координувати та враховувати поради від технічних спеціалістів програми DOBRE, що координуватимуть цю роботу.
  • Презентувати створений посібник на заході спільно з командою DOBRE та запрошеними зацікавленими сторонами, в т.ч. експертами, представниками органів влади.

    Програма DOBRE очікує від консультанта наступних результатів її (його) діяльності:

  • Зверстана та погоджена технічними спеціалістами текстова версія посібника обсягом до 90 сторінок з додаванням візуалізації та прикладами дизайну зелених зон у громадах-партнерах програми DOBRE та з урахуванням базовох рекомендацій та дисклеймерів програми DOBRE, які будуть надані технічними спеціалістами (максимум 14 робочих днів).
  • PowerPoint та усна публічна презентація посібника (можливо у режимі онлайн за погодженням з DOBRE) з детальним поясненням його змісту та формату (максимум 2 робочі дні). 

 КВАЛІФІКАІЯ ТА ДОСВІД КОНСУЛЬТАНТА(КИ)

Консультант повинен мати наступні кваліфікації:

  • Успішний практичний досвід роботи з партисипативного проектування громадських просторів у об’єднаних територіальних громадах або невеличких населених пунктах.
  • Глибоке розуміння принципів біорізноманіття
  • Розуміння принципів місцевого самоврядування та місцевого економічного розвитку на рівні громади в Україні
  • Успішний досвід створення методичних посібників в т.ч. написання їх текстової частини, участі у створенні дизайну та верстки.
  • Навички ефективної презентації та донесення своєї думки.
  • Здатність аналізувати попередньо розроблені документи з дизайну громадських просторів.

КООРДИНАЦІЯ ТА ЗВІТУВАННЯ

Консультант(ка) буде координувати свою роботу з командою місцевого економічного розвитку програми DOBRE та звітуватиме Фахівцю та/або Спеціалісту з місцевого економічного розвитку. Кожне завдання, передбачене у контракті, повинно бути сплановане та попередньо затверджене.

ПРОЦЕДУРА ПОДАННЯ ЗАЯВОК

 Заявки повинні бути підготовлені та надіслані до 9:00 за київським часом до 21 вересня 2020 року в електронному вигляді на адресу: [email protected], зазначаючи в темі листа “Консультант(ка) зі створення оновленого посібника з реконструкції та благоустрою зелених зон”.

 До всіх заявок потрібно додавати:x

  1. Короткий опис (не більше ніж 2 сторінки) експертних знань і досвіду заявника, виділяючи ті аспекти, що є особливо важливі для цього завдання (українською);
  2. Резюме (максимум 3 сторінки);
  3. Приклади раніше розроблених матеріалів, пов’язаних із даним завданням (українською);
  4. Очікувана щоденна плата за консультаційні послуги (у доларах США).


Останні публікації цього розділу:

Фахівець/чиня для роботи з персоналом

Спеціаліст/ка з проектів та фінансів / Project and Finance Officer

Operations/ Logistics Assistant (national position in Ukraine) / Асистентка/ка з операційної діяльності та логістики

Асистент/ка Проєкту (Адміністрація) / Project Assistant (Administration)

Operations/ Logistics Coordinator (national position in Ukraine) / Координатор/ка з операційної діяльності та логістики

Асистенти/-ки проєктів