Юнацький конкурс творів про мандри та туристські цікавинки «Щоденник подорожнього»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


щоденник подорожнього
Юнацький конкурс творів про мандри та туристські цікавинки «Щоденник подорожнього»

Коли ми чуємо слово «туризм», що ми уявляємо? П’ятизіркові готелі в Дубаї, Ейфелеву вежу та нескінченні пляжі з сонними відпочиваючими? Та що важливіше: привезти з собою магнітик чи нові враження?

Хтось іде в гори, щоб побачити море з висоти пташиного польоту, радше ніж відлежуватися весь день під пекучим сонцем, хтось шукає концептуальну місцеву кав’ярню або приховане графіті, і радіє свої пригоді більше, ніж черговій прогулянці дорогими магазинами.

Як подорожуєте ви?

Організатори: Відділ туризму, краєзнавства та патріотичного виховання КПДЮ, Майстерня історій, Музей історії міста Києва.

Учасники: підлітки 12-18 років.

Умови участі: 

«Щоденник подорожнього» — це конкурс творчих робіт у жанрах репортажу або тревелогу* на одну або дві запропоновані теми українською, російською або англійською мовами:

1. «Моя власна подорож». Розкажіть про власну мандрівку Україною, про ваш досвід, враження та несподіванки на вашому шляху. Здивуйте вашою історією!
2. «Мій дім відкритий для гостей». Розкажіть про туристські принади міста або селища, де ви живете. Що унікального воно приховує? Що ви покажете гостям з інших міст і країн, коли вони завітають сюди?

Об’єм роботи – від трьох до десяти тисяч знаків. До тексту слід додати 5-10 фотографій, що ілюструють твір.

Твори та фотографії до них надсилати на електронну адресу traveldiary.contest@gmail.com до 31 березня 2016 року.  Разом з електронним листом просимо учасників заповнити анкету запосиланням.

Творчі роботи будуть оцінюватись за такими критеріями:

1. Натхненність викладу матеріалу: твір має викликати у читача бажання відвідати туриську дестинацію, про яку йде мова в роботі.
2. Інформативність матеріалу: у творі мають бути практичні вказівки щодо відвідання обраноі дестинаціі.
3. Оригінальність викладу: у творі мають звучати думки автора щодо туристськоі дестинаціі, власна оцінка туристських атракцій, стилю життя людей, клімату, інфраструктури тощо. Реферативні роботи розглядатися не будуть.
4. Художність, грамотність, цілісність та логічність викладу: твір повинен відповідати літературним нормам, бути зрозумілим та легким для сприйняття, логічно супроводжений фотоматеріалами.

Усі роботи, що відповідають вищезгаданим вимогам, будуть опубліковані в блозі https://uatraveldiary.blogspot.com.

Строки проведення конкурсу:  прийом творчих робіт з 15 до 31 березня 2016 року. 

Нагородження учасників конкурсу відбудеться на початку травня 2016 року під час офіційної церемонії.  Місце та час буде повідомлене додатково на сторінці конкурсу та у соціальних мережах.

Визначення та нагородження переможців: 
Журі Конкурсу розглядає подані учасниками творчі роботи та визначає переможця за номінаціями «Твір, що стимулює до подорожі», «Найкращий репортаж», «Найкращий тревелог»  за визначеними умовами конкурсу темами.

Організатори також заохочують авторів ділитися посиланнями на свої статті в блозі на власних сторінках соцмереж (ВКонтакті та Facebook), тож учасник із найбільшою кількість вподобань  отримає «Приз глядацьких симпатій».

Головний приз конкурсу — електронна книга Pocket Book. Фіналісти в номінаціяхотримують дипломи та подарунки від партнерів конкурсу –туристичної компанії «Kraina Ua», книгарні «Чулан», проекту «Київський КОД». 

Організатори залишають за собою право вводити додаткові номінації та заохочувальні призи.

Журі конкурсу:

  • Катерина Туранська, керівник «Майстерні історій» Київського Палацу дітей та юнацтва, співзасновник літературної майстерні Bartleby & Company, що є платформою для гри, співробітництва і експериментів письменників, видавців та читачів. https://www.facebook.com/maysternya.istoriy
  • Артем Чапай, блогер.  Почав писати після півторарічної подорожі Латинською Америкою автостопом. Тричі номінований на премію “Книга року Бі-Бі-Сі”, зокрема й за тревелог “Подорож із Мамайотою в пошуках України”.
  • Яся Загородня, мандрівниця, автор незвичайних маршрутів Україною, менеджер з розвитку туристичної компанії «Kraina Ua». http://kraina-ua.com/
  • Олексій Шимановський 
    Співзасновник проекту «Київський КОД» та «Секрети Києва», екскурсовод та організатор турів Києвом. http://kiev-code.com.ua
  • Юлія Ющенко, науковий співробітник Музею історії міста Києва, людина, що вмикаючи машину часу, мандрує з групами по історичних світах.

*Репортаж — один з основних жанрів журналістики, за допомогою якого автор може оперативно висвітлювати подію, учасником або очевидцем якої він став. Мета репортажу — дати аудиторії можливість побачити подію очима кореспондента, створюючи «ефект присутності».

Тревелог — це літературний жанр, назва якого походить від англійського слова Travelogue (подорож+блог). Це звіт про поїздку, але не просто її хронологія, а реакція на побачене, яка часто супроводжується ілюстраціями і географічними картами.

Контакти організаторів: 
Відділ туризму, краєзнавства та патріотичного виховання Київського Палацу дітей та юнацтва, м.Київ, вул. І.Мазепи, 13, каб. 324. Тел. (044) 280-14-20.
Сайт: http://www.palace.kiev.ua.

Джерело: Конкурс тревелогів «Щоденник подорожнього».


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)