Розпочато прийом заявок на участь у програмі з розвитку критичного мислення “Звичка думати”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Zvychka
Розпочато прийом заявок на участь у програмі з розвитку критичного мислення “Звичка думати”

Стартував прийом заявок на участь у другому році українсько-російської програми неформальної освіти “Звичка думати / Привычка думать”. У її фокусі – тема розвитку критичного мислення. Заявки приймаються до 10 лютого 2017 року.

Програма “Звичка думати / Привычка думать” підтримує молодих професіоналок та професіоналів у сфері освіти, які бажають розвивати навички критичного мислення в себе та в різних груп населення.

Завдяки участі у програмі ті, хто практикують та починають діяти у сфері освіти з України та Росії, зможуть поглибити свої знання у сфері критичного мислення, навчаться грамотно працювати із інформацією, зможуть налагодити живий діалог і професійну співпрацю одні з одними.

Ми запрошуємо до участі людей

  • віком від 20 років;
  • з усієї території України, включно з тимчасово окупованими АР Крим і районами Донецької та Луганської областей (для участі в першому етапі програми);
  • зацікавлених у розвиткові критичного мислення, а також експертів та експерток у сфері освіти, студентів та студенток, громадських активістів, які працюють у сфері освіти;
  • відкритих до нового досвіду, неформальних підходів в освіті, різноманіття думок і досвіду в групі;
  • які готові активно створювати простір для розвитку критичного мислення й продуктивної взаємодії між собою;
  • з мотивацією розвивати свої освітні навички роботи з темою критичного мислення;
  • які працюють у сфері формальної чи неформальної освіти (з будь якою цільовою групою);
  • зацікавлених у професійній співпраці з учасниками з Росії, що працюють з темою розвитку критичного мислення у своїх спільнотах.

“Звичка думати / Привычка думать” – це серія майстерень, де разом із фасилітаторами з України та Росії учасники зможуть познайомитися з теорією та практикою розвитку критичного мислення, попрацювати з власними навичками критичного мислення, розробити/адаптувати та апробувати у своїй освітній діяльності методи розвитку критичного мислення.

Учасники матимуть змогу на особистому рівні включитися в контекст українсько-російських відносин, отримати досвід взаємодії в українсько-російській групі учасників, а також увійти до міжнародної педагогічної спільноти з можливостями розвитку професійної співпраці.

Програма складатиметься з кількох етапів. Перший етап – локальні майстерні. Ви можете взяти участь в одній з двох локальних майстерень (на ваш вибір): 3-7 березня 2017 року (Вінниця) або 10-14 березня 2017 року (Миргород).

У рамках локальних майстерень ви ознайомитеся з теорією та практикою розвитку критичного мислення, конкретними методиками, матимете змогу попрацювати над адаптацією чи розробкою методів роботи із критичним мисленням та необхідним базисом для їх апробації на практиці.

Наступний етап – апробація методик. У своєму професійному/навчальному середовищі ви матимете можливість апробувати розроблені або адаптовані вами методи розвитку критичного мислення. Цей етап – можливість застосувати отримані на першому етапі програми  досвід та знання.

Час на підготовку та апробацію методик: друга половина березня – 31 травня 2017 року.

Цей етап – це практична та надзвичайно важлива складова програмного року “Звички думати / Привычки думать”. Його проходження уможливлює участь у наступному етапі.

На цьому етапі ви матимете можливість отримати консультацію експерта і попрацювати в парі з іншим учаснико чи учасницею програми.

Нарешті, останній етап – міжнародна майстерня. Після локальних майстерень та практичного досвіду апробації методики ви зможете подати заявку на участь у міжнародній майстерні – просторі для відкритої взаємодії на тему критичного мислення, яка є актуальною та важливою для України й Росії.

Міжнародна майстерня відбудеться: 20-28 серпня 2017 року в м. Івано-Франківськ.

Заявки на участь у першому етапі програми – локальній майстерні – приймаються до 10 лютого (включно) 2017 року за посиланням.

Умови участі

  • участь у всіх днях обраної локальної майстерні – обов’язкова;
  • за умови участі у наступних етапах програми обов’язковою є участь у всіх програмних заходах;
  • участь у програмі передбачає організаційний внесок – 300 гривень. Сума вноситься за 2 тижні до початку обраної локальної майстерні на надісланий організаторами рахунок.
  • заїзд на локальні майстерні, проживання та харчування оплачуються програмою. Від’їзд із обраної локальної майстерні учасники та учасниці оплачують самостійно.

В особливих випадках (для не більше як 10% учасників чи учасниць) передбачена оплата дороги в обидва боки:

  • висока мотивація до участі у програмі;
  • чітке розуміння своєї цільової аудиторії для апробації методик із розвитку критичного мислення;
  • змога взяти участь у всіх етапах програми;
  • практична діяльність у сфері освіти.

* Проживання, харчування та дорожні витрати на міжнародну майстерню у Івано-Франківську забезпечуються програмою.

З питань участі звертайтеся:
[email protected]​ – Святослав Попов
[email protected]​ – Тарас Грицюк.

Про програму

“Звичка думати / Привычка думать” - це можливість для фахівців у сфері формальної та неформальної освіти підвищити свою кваліфікацію в темі розвитку критичного мислення й отримати підтримку в розробці, адаптації педагогічних технологій. Ми пропагуємо розвиток критичного мислення як одну з базових умов для розвитку здорового суспільства й можливості конструктивного діалогу та запрошуємо однодумців приєднуватися до нашої українсько-російської спільноти освітян.

2017 рік – це другий рік програми. У 2016 році учасниками й учасницями програми в Україні та Росії стали 65 молодих спеціалістів і спеціалісток та зацікавлених з царин педагогіки, журналістики, громадської діяльності. Вони пройшли освітні майстерні у “Звичці думати / Привычке думать” й реалізували авторські ініціативи з розвитку критичного мислення та медіграмотності серед мешканців своїх міст. Це були курс із розвитку критичного мислення в університеті й просто неба, серія інтерв’ю з жителями Краматорська, школа журналістики для учнів та учениць шкіл тощо.

Із результатами 2016 року та новинами програми ви можете ознайомитися на сторінках:

хештег #dumayrua_projects

Більше про програму на сторінці insha-osvita.org.

Програму «Звичка думати / Привычка думать» реалізує в Україні громадська організація «Інша Освіта» в партнерстві з MitOst e.V. (Берлін) та Красноярською регіональною громадською організацією «Интерра» за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог для змін».


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю інвентарю, сантехніки для облаштування спеціалізованих служб підтримки

Конкурс для організацій, які планують впровадження або розвиток контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней

Тендер щодо проведення офлайн тренінгів на тему «Підвищення особистої ефективності та ефективності команди» та/ або «Ефективний тайм менеджмент та управління ресурсами»

FREE ZONE шукає постачальника продуктових наборів

FREE ZONE шукає постачальника гігієнічних наборів

Тендер на закупівлю ІТ обладнання