Конкурс заявок/ проєктних пропозицій «Зменшення шкоди цивільному населенню в Україні шляхом посилення захисту на рівні громад та ефективного цивільно-військового співробітництва»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
alex_civic

OFFICIAL CIVIC square logo
Конкурс заявок/ проєктних пропозицій «Зменшення шкоди цивільному населенню в Україні шляхом посилення захисту на рівні громад та ефективного цивільно-військового співробітництва»

ВСТУП 

Center for Civilians in Conflict (CIVIC) — це міжнародна неурядова некомерційна організація з офісами по всьому світу, яка працює над покращенням захисту цивільних осіб, які опинилися в зонах конфлікту/ воєнних дій. Наша місія полягає в підтримці спільнот, які постраждали від війни, у їх прагненні захисту та зміцненні рішучості та спроможності військових запобігати шкоді цивільному населенню та реагувати на неї. Ми віримо, що жодну цивільну особу, яка потрапила під вплив війни, не можна ігнорувати, і ми пропонуємо практичні рішення для запобігання та реагування на шкоду цивільному населенню. Дізнайтеся більше на civiliansinconflict.org.

Ми в CIVIC віримо що:

 • Цивільне населення не є «супутніми втратами», а цивільна шкода не є неминучим наслідком воєнних дій – цивільній шкоді можна і потрібно запобігти.
 • Цивільні особи є не просто жертвами воєнних дій, а й мають змогу впливати на забезпечення своїх потреб у захисті.
 • Цивільні особи по-різному переживають воєнні дій залежно від кількох аспектів своєї ідентичності, включаючи стать, сексуальну орієнтацію, інвалідність, вік, релігію, етнічну приналежність та мову, і тому мають різні потреби в захисті.
 • Військові несуть відповідальність за запобігання та усунення шкоди цивільному населенню.
 • Безпосередня взаємодія між військовими та цивільними необхідна для значного зменшення шкоди та покращення результатів захисту постраждалих від воєнних дій громад.
 • Співпраця з широким колом партнерів має вирішальне значення для прискорення глобальних дій щодо захисту цивільних осіб і зниження терпимості суспільства до шкоди цивільному населенню.

Щоб досягти цього, ми оцінюємо причини шкоди цивільному населенню від війни, розробляємо практичні рішення для усунення цієї шкоди та виступаємо за прийняття нових політик і практик, які працюють на покращення добробуту цивільних осіб, які потрапили в умови війни. Беручи до уваги важливість співпраці, ми працюємо в разом з цивільним населенням, організаціями громадянського суспільства, урядами, військовими та міжнародними та національними установами, щоб розробити та інституціоналізувати рішення для покращення захисту цивільного населення (ЗЦН) в умовах повномасштабного вторгнення РФ.

Діяльність CIVIC в Україні спрямована на зміцнення спроможності Уряду України запобігати шкоді цивільному населенню в постраждалих від війни районах України. Дізнайтесь більше на нашій веб-сторінці: https://civiliansinconflict.org/our-work/where-we-work/ukraine

МЕТА

CIVIC створив Фонд місцевих ініціатив для підтримки місцевих рішень для задоволення потреб цивільного населення у захисті за фінансової підтримки уряду Канади. Метою фонду є підтримка місцевих організацій громадянського суспільства у вирішенні нагальних потреб захисту цивільного населення на основі пріоритетів громади та у співпраці з місцевою владою та іншими інституціями/ установами/ організаціями, які відповідають за захист цивільного населення на рівні громад. Фонд спрямований на підтримку місцевих громадських організацій для задоволення потреб цивільного населення у захисті у громадах, які постраждали від війни. Даний конкурс буде проходити на території Полтавської області.

Підтримка надаватиметься за такими тематичними пріоритетами:

 • Посилення фізичного захисту цивільного населення (доступ до укриттів, оснащення укриттів необхідною інфраструктурою для цивільних осіб, поінформованість про мінну небезпеку, порядок дій під час обстрілів/застосування хімічної або ядерної зброї, надання першої домедичної допомоги та подолання стресу)
 • Забезпечення доступу цивільного населення до достовірної інформації що пов’язана з безпекою (доступ до інформації про укриття та евакуацію, протидія дезінформації)

У контексті сучасних війн координація, зв’язок та інформація, що впливає на рішення, які ухвалюють цивільні особи, є життєво важливим інструментом захисту. Усі постраждалі цивільні особи повинні знати, як отримати доступ до інформації, що стосується ЗЦН і вчасно її використовувати, не наражаючись на надмірний ризик. У результаті всі цивільні особи можуть відчувати меншу загрозу від шкоди, мати меншу вразливість до шкоди, а також отримати кращі можливості для задоволення своїх поточних потреб у захисті, включаючи доступ до базових послуг, допомоги та безпеки. 

Успішна проектна заявка буде спрямована на створення або зміцнення систем та інструментів захисту місцевого населення (як-от: евакуація, доступ до актуальної інформації для прийняття рішень пов’язаних з безпекою, цивільно-військове співробітництво, доступ до укриттів), з урахуванням потреб найбільш уразливих груп населення, включаючи дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю та/або з обмеженою мобільністю. Проєкти також можуть бути спрямовані на розбудову спроможності цивільного населення для ефективного самозахисту та розвиток спроможності цивільних та/або військових суб’єктів захисту цивільного населення (місцевої влади, військових, екстрених служб тощо) до визначення та задоволення потреб цивільного населення у захисті.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

CIVIC профінансує від дванадцяти (12) до вісімнадцяти (18) проектів загальною вартістю від 5 000 до 10 000 канадських доларів з очікуваною тривалістю проєктів від 2 до 4 місяців. Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації. Організації можуть пропонувати діяльність, яка відповідає тематичним пріоритетам Фонду Місцевих Ініціатив CIVIC у сферах посилення фізичного захисту цивільних осіб і забезпечення доступу цивільних осіб до достовірної інформації про загрози та ризики, пов’язані з безпекою. CIVIC надаватиме перевагу фінансуванню заходів, які впроваджують місцеві рішення для задоволення потреб захисту цивільного населення у громадах. Деякі заходи можуть включати, але не обмежуватися такими:

Тема 1: Посилення фізичного захисту цивільного населення

 • Проводити інформаційно-просвітницькі/навчальні заходи для лідерів громад щодо надання першої допомоги, мінної безпеки та дій у разі застосування хімічної зброї, у разі ядерної небезпеки, під час авіаударів та/або обстрілів, подолання стресу тощо, зосереджуючись на потребах уразливих груп населення (маломобільні та/або особи з інвалідністю, жінки з дітьми, люди похилого віку, ВПО).
 • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами цивільного захисту працювати над встановленням/покращенням систем оповіщення, наприклад, сирен повітряної тривоги. Підготовка альтернативних способів/шляхів інформування цивільного населення у випадку відключення електроенергії або втрати доступу до мережі Інтернет.
 • Сприяти обладнанню укриттів з метою створення умов перебування цивільного населення в укриттях протягом тривалого періоду та покращення доступності укриттів для осіб з обмеженою мобільністю, осіб з інвалідністю, жінок з дітьми.
 • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту залучати громади до визначення потреб вразливих груп, які потребують спеціальної допомоги для евакуації чи пошуку укриттів, і розробляти заходи для надання їм допомоги у разі потреби.
 • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту сприяти в розробці/вдосконаленні планування на випадок надзвичайних ситуацій, таких як ескалація військових дій, щоб допомогти цивільним особам, у тому числі вразливим групам, заздалегідь визначити, чи слід евакуюватися чи залишитися вдома, і відповідним чином підготуватися до потенційних потреб. 

Тема 2: Забезпечення доступу громадян до достовірної інформації про загрози та заходи з безпеки

 • Навчання лідерів місцевих громад та посадових осіб місцевих органів влади, відповідальних за ЗЦН, щодо дезінформації (розпізнавання моделей дезінформації) та виявлення й оцінки ризиків, пов’язаних із військовими діями, для інформування населення та допомоги цивільним особам у прийнятті своєчасних та найбільш обґрунтованих рішень щодо безпеки та евакуації.
 • Створення та підтримка каналу(ів) зв’язку (наприклад, каналів Telegram/Viber), які б публікували достовірну та вчасну інформацію (від відповідальної та навченої посадової особи) про ситуацію з безпекою, включаючи рекомендації щодо необхідності евакуації, безпечних маршрутів для евакуації, тощо.
 • Розробка просвітницьких/інформаційних кампаній щодо евакуації – коли, як та у кого просити допомоги, тощо, з фокусом на потреби вразливих груп (осіб з обмеженою мобільністю та/або з інвалідністю, жінок з дітьми, людей похилого віку, ВПО).
 • Забезпечення доступу до інформації що стосується безпеки та захист шляхом оснащення укриттів обладнанням для підключення до мережі Інтернет.
 • Створення мапи місцезнаходження бомбосховищ та публікація/розповсюдження відповідної інформації серед цивільного населення.
 • Складання та розповсюдження серед місцевого населення інструкцій щодо ефективних заходів облаштування укриття вдома, а також як найкраще захистити себе, якщо бомбардування застало вас назовні (щоб цивільним особам не доводилося витрачати надмірну кількість часу на збір інформації з різних джерел)

ЛОКАЦІЇ 

Запропоновані проєктні заходи можуть бути реалізовані в таких громадах (районах) Полтавської області: Нові Санжари, Пирятин, Опішня, Лубни.

ТЕРМІН ВПРОВАДЖЕННЯ

Проекти мають бути реалізовані в період з листопада 2022 року по лютий 2023 року

ВІДШКОДУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ВИТРАТ

CIVIC може профінансувати проєкт на основі початкових отриманих заявок без додаткових обговорень, тому кожна заявка повинна всю необхідну інформацію про заплановану діяльність та детальний бюджет. Однак CIVIC залишає за собою право запитувати додаткову інформацію, роз’яснення, деталі або пропонувати уточнення в описі діяльності проєкту чи бюджеті і т. д.

Власний внесок заявника не є вимогою даного конкурсу. Водночас CIVIC очікує, що проєкти, які передбачають закупівлю активів, наприклад, обладнання для укриттів чи встановлення систем оповіщення, будуть реалізовуватися у тісній співпраці та на підтримку зусиль місцевої влади в цій сфері, включаючи надання листів підтримки /зобов’язання місцевих органів влади офіційно прийняти на баланс та підтримувати будь-яке обладнання/меблі/інші товари, які будуть придбані в рамках гранту. Це означає, що організації громадянського суспільства, які отримають фінансування для такої діяльності, повинні будуть офіційно передати на баланс товари або активи, придбані в рамках гранту, відповідним органам місцевого самоврядування.

ВІДПОВІДНІСТЬ

CIVIC запрошує некомерційні організації з відповідним фінансовим і юридичним статусом та успішними результатами діяльності у минулому. Щоб мати право брати участь у цьому конкурсі, організація повинна відповідати всім наведеним нижче критеріям:

 • Організація має бути неприбутковою та зареєстрованою в Україні.
 • Організація має досвід реалізації подібних проєктів, які стосуються захисту цивільного населення або безпосередньо пов’язаної сфери, як-от гуманітарна допомога, розбудова спроможності місцевого населення/органів влади протидії дезінформації, підвищення обізнаності громад тощо.
 • Організація існує більше 2 років.
 • Організація має спроможність якісно управляти проєктами.
 • Організація повинна бути в змозі надати докази наявності фінансової системи з обліковою та фінансовою політикою та процедурами для належного відстеження та звітування про витрати, включаючи процедури закупівель та дотримання санкцій.
 • Ключовий персонал, призначений для впровадження проєкту, повинен володіти українською мовою. Знання англійської мови буде перевагою.
 • Організація погоджується презентувати свою роботу CIVIC і дозволити CIVIC представити місцеві ініціативи своїм партнерам і донорам.
 • Організація погоджується, щоб CIVIC просував цей проєкт і використовувала його у своїй роботі.
 • Конфлікт інтересів: інші відносини, асоціації, діяльність та інтереси організації не повинні створювати конфлікт інтересів, який міг би перешкодити повній неупередженості в реалізації запропонованої проєктної діяльності

ІНСТРУКЦІЯ З ПОДАЧІ ЗАЯВКИ

Заявки повинні містити таку інформацію англійською або українською мовами:

 • Інформаційна форма заявника (див. нижче)
 • Технічна пропозиція та бюджет (див. нижче)
 • Декларація заявника (див. нижче) 

Заповнені заявки потрібно надіслати до кінця робочого дня, 28 жовтня 2022 р. електронною поштою на адресу Олександра Тертички, [email protected]

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ ТА ПРОЦЕС

Перед відбором CIVIC проведе належну перевірку організаційної спроможності та минулої діяльності: місія організації; адміністративна дієздатність; кваліфікація персоналу; статус у громаді; ефективність фінансової системи; безпека персоналу.

CIVIC оцінюватиме отримані заявки за такими критеріями:

 • Продемонстрований досвід реалізації подібних проєктів, які стосуються захисту цивільного населення або безпосередньо пов’язаних сфер, таких як гуманітарна допомога, розбудова спроможності місцевого населення/місцевої влади протидії дезінформації, підвищення обізнаності громад (30 %);
 • Технічний підхід (30 %);
 • Бюджет і етапи впровадження (20 %);
 • Спроможність реалізувати проєкт в очікувані терміни (20%);
 • До складу експертної групи входять тематичні та технічні експерти з CIVIC. Усі заявки, що відповідають вимогам, комісія розглядатиме за вищенаведеними критеріями. У процесі розгляду комісія може запропонувати рекомендації та/або додаткові умови.

Відібрані пропозиції/заявки буде оголошено до кінця робочого дня, 11 листопада 2022 р .

VIII. ЗАПИТАННЯ

Із запитаннями щодо конкурсу звертайтеся до Олександра Тертички, [email protected]

Детальні умови конкурсі, форма заявки та форма бюджету у форматі MS Word.


Останні публікації цього розділу:

Молодь запрошують на міжнародний обмін із розробки настільної екогри

ОПОРА оголошує тендер на оренду приміщення

Конкурс на закупівлю меблів та побутової техніки для переміщених Молодіжних рад Луганської області

Закупівля з надання кваліфікованої реабілітаційної допомоги дітям та їх сім’ям, які отримали поранення внаслідок військових дій

Закупівля з організації та проведення групових форматів психологічно-рекреаційної роботи для дітей (табору психологічної підтримки)

Відкритий тендер із закупівлі Пластикових контейнерів для роздільного сортування твердих побутових відходів, об’ємом 70 л. №2