Конкурс малих грантів для регіональних центрів журналістських розслідувань, спрямованих на їх інституційний розвиток

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
IWPR

журналістика
Конкурс малих грантів для регіональних центрів журналістських розслідувань, спрямованих на їх інституційний розвиток

image002

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує незалежні регіональні центри журналістських розслідувань подати заявку на участь у проєкті та фінансування проєктів власного розвитку (короткі концепції).

Кінцевий термін подання заявок: понеділок, 31 січня 2022 року на адресу [email protected].

Про проєкт

За фінансової підтримки Європейського Союзу, IWPR у співпраці із Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП) виконує проєкт «Підтримка журналістських розслідувань в Україні» (BOOSTING INVESTIGATIVE JOURNALISM IN UKRAINE), спрямований на зміцнення впливу і стійкості незалежних регіональних центрів журналістських розслідувань (ЦЖР) шляхом підтримки їх організаційного розвитку.

В результаті двоетапного відбору всього 12 організацій отримають послуги інституційного менторства та фінансову підтримку від 5 000 до 25 000 євро на проєкти, спрямовані на реалізацію цілей їх розвитку: підвищення редакційної та фінансової стійкості за рахунок диверсифікації моделей фінансування; збільшення охоплення аудиторії; розширення можливостей для створення високоякісного контенту та розслідувань; підвищення рівня довіри громадськості та репутації джерела достовірної інформації тощо.

Серед інших заходів проєкту передбачені: підтримка початківців у сфері журналістських розслідувань переважно з регіональних ЦЖР (навчання, фінансова підтримка їхніх розслідувань на соціально-важливі теми, редакційне менторство та правова допомога), тренінг для медіа-тренерів у сфері журналістських розслідувань і дотичних питань, а також сприяння обміну досвідом в секторі та співпраці між ЦЖР та організаціями громадянського суспільства через спільні нетворкінгові заходи.  

Про конкурс:

Мета конкурсу – залучити до співпраці найбільш перспективні регіональні центри журналістських розслідувань, допомогти їм доопрацювати реалістичні плани розвитку і сприяти підвищенню їх організаційної, редакційної і фінансової стійкості шляхом фінансування їх проєктів розвитку.

До прикладу, проєкти можуть стосуватися запуску нових послуг, розширення аудиторії, покращення якості контенту та його диверсифікації, покращення маркетингу в т.ч. у соціальних мережах, покращення комунікації для розширення соціального охоплення і підвищення репутації, розширення на інші географічні зони, реалізації можливостей комерційного розвитку та монетизації. Виробництво контенту може бути підтримане, лише якщо воно буде спрямоване на чітко обгрунтовані цілі розвитку.

Розмір грантів: загальний бюджет конкурсу дорівнює 186 000 євро, максимальна сума гранту не може перевищувати 30 000 євро.  IWPR планує підтримати 6 проєктів середньою вартістю 5 000 євро і 6 проєктів середньою вартістю 25 000 євро. Цілі та очікувані результати проєкту мають бути здійсненними та відповідними до наявних ресурсів та періоду реалізації проєкту. Бюджет має бути адекватним запропонованій діяльності, ощадливим, прозорим і конкурентоспроможним.

Тривалість проєктів: проєкти можуть тривати від 4 до 12 місяців, мають розпочатися не раніше 1 серпня 2022 року і завершитися не пізніше 30 вересня 2023 року.  

Первинні заявки (інформація про організацію та запропонована концепція) будуть оцінюватися за наступними критеріями: 1) поточна позиція ЦЖР в громаді та на медіа-ринку; 2) якість, кількість та регулярність журналістських розслідувань, дотримання професійних стандартів; 3) охоплення аудиторії та потенціал/плани її збільшення; 4) організаційна спроможність та внутрішнє управління організацією; 5) якість та реалістичність планів/проєкту розвитку; та 6) адекватність бюджету проєкту. 

Успішним заявникам буде пізніше запропоновано взяти участь у подальших заходах проєкту: оцінці організаційного розвитку експертами, спільних навчальних заходах, одержанні менторської підтримки для доопрацювання планів розвитку і проєктної пропозиції та поданні повної заявки на фінансування.

Запитання щодо грантового конкурсу просимо надсилати на адресу [email protected]. Якщо ви не знайдете форму заявки в форматі MsWord безпосередньо при цьому анонсі, будь ласка, надішліть запит на означену електронну пошту.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються, причини відмови у підтримці грантових заявок/концепцій не повідомляються. Результати розгляду поданої концепції буде повідомлено кожному заявнику електронною поштою, але в першу чергу – успішним заявникам.

Про IWPR: Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які перебувають в умовах кризи, конфлікту чи трансформації. 

IWPR працює в Україні з 2014 року. У 2016-2017 роках, за підтримки МЗС Королівства Нідерландів, IWPR підтримав вісім коаліційних проєктів громадських активістів та медіа у чотирьох регіонах України – Києві, Харкові, Львові та Одесі, які  досягли конкретних результатів в різних сферах громадського контролю, як-от: державні закупівлі, електронні декларації, розподіл землі, моніторинг місцевих рад та розбудова спроможності місцевих журналістів-розслідувачів та активістів.

У 2018-2020 роках за підтримки МЗС Королівства Норвегії IWPR підтримав 18 проєктів регіональних коаліцій різноманітної тематики в 9 регіонах України (Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Донецька область, Кривий Ріг, Запоріжжя, Тернопіль, Кропивницький) з партнерами у ще 5 областях. Ініціативи були присвячені моніторингу публічних закупівель органами влади та комунальними підприємствами, прозорості комунальних підприємств, ефективності цільових бюджетних програм, оборонних витрат в обласних бюджетах, конфлікту інтересів, впровадження конкурсного призначення керівників медичних закладів та інших реформ у сфері охорони здоров’я, реформи екологічного менеджменту тощо, адвокації бюджету участі, ефективності та прозорості використання бюджетних коштів, створення місцевих реєстрів комунального майна, фінансової автономії шкіл, інших рекомендацій за результатами вищезгаданих моніторингів. Грантоотримувачі забезпечили більше 1500 публікацій у медіа та соціальних мережах.

Наприкінці 2021 року в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який IWPR виконує в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії IWPR ухвалив підтримку п’яти регіональних коаліційних проєктів.

Більше інформації ви знайдете на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/IWPR.Ukraine.


Останні публікації цього розділу:

ГО "Дівчата" відкриває тендер на пошук перекладача

Журналістів-документалістів та професійних операторів запрошують до співпраці для створення мультимедійного архіву війни

Набір учасників у нові групи проєкту "Обери майбутнє"

Тендер на закупівлю побутової техніки RFQ#UCBI-III-078-2

Програма грантів для журналістів Media Fellowship 2022

Freedom House Ukraine оголошує конкурс з пошуку інформаційного (медіа) партнера для проєкту «Громадський контроль за органами безпеки в Україні»