Конкурс малих грантів для ініціатив національних ОГС, спрямованих на підтримку регіональних активістів і журналістів у сфері підвищення рівня прозорості та підзвітності влади

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
IWPR

грант grant(1)
Конкурс малих грантів для ініціатив національних ОГС, спрямованих на підтримку регіональних активістів і журналістів у сфері підвищення рівня прозорості та підзвітності влади

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує національні організації громадянського суспільства (ОГС) подати короткі концепції проєктів, спрямованих на підтримку та посилення спроможності регіональних активістів та журналістів у сферах підвищення рівня прозорості та підзвітності місцевої влади, протидії і запобігання корупції, посилення громадського контролю бюджетних коштів та майна громад, адвокації змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, моніторингу і просування реформ на регіональному рівні.

Кінцевий термін подання концепцій: вівторок, 7 грудня 2021 року на адресу [email protected]. Успішним заявникам буде пізніше запропоновано подати повні заявки.

Заявниками можуть бути національні ОГС або регіональні громадські організації, які займаються загальноукраїнськими питаннями.

До кінця 2023 року IWPR планує підтримати 3 національні проєкти з середньою вартістю 16 000 євро. Проєкти можуть тривати від 3 до 12 місяців, мають розпочатися не раніше 15 грудня 2021 року.  

Ініціативи, спрямовані на підтримку регіональних активістів та журналістів у зазначених вище сферах, можуть охоплювати передачу методів, навичок використання інструментів з національного рівня на регіональний та поширення відповідних успішних практик (в т.ч. адвокації, комунікації) шляхом різних видів навчання, коучінгу, просвіти, просування, видання методичних посібників; залучення регіональних учасників до мережування та співпраці між собою та з національною ОГС навколо вирішення певних питань, які вона відстоює; надання експертних (юридичних, методичних) послуг на підтримку регіональних активістів у вирішенні місцевих питань тощо.

Наприклад, в якості національного проєкту IWPR підтримував у 2017-2018 рр. новостворений тоді юридичний сервіс ТИСНИ/Bihus.Info й мережування регіональних юристів, які забезпечували правовий супровід результатів регіональних розслідувань та моніторингів, проводили тренінги для регіональних учасників.

У 2018-2020 рр. в якості національних проєктів IWPR підтримував організації «Разом проти корупції» (створення посібника «ТОП 20 корупційних схем на місцях – які вони та як їх здолати» та інші проєкти), «Стейтвоч» (моніторинг створення территоріальних відділень ДБР), а також національні ініціативи з просування інструментів Прозорро.Продажі (ДП ПроЗорро.Продажі, Інтерньюз Україна).

Конкурс грантів відбувається в рамках трирічного проєкту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні, інших країнах Східного партнерства та Центральній Азії за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проєкту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення.

Запитання щодо грантового конкурсу просимо надсилати на адресу [email protected]. Якщо ви не знайдете форму концепції в форматі MsWord безпосередньо при цьому анонсі, будь ласка, надішліть запит на означену електронну пошту.

Подані на конкурс матеріали не рецензуються, причини відмови у підтримці грантових концепцій не повідомляються. Результати розгляду поданої концепції буде повідомлено кожному заявнику електронною поштою, але в першу чергу – успішним заявникам.

Скачати форму для заповнення можна тут.

Про IWPR:

Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які перебувають в умовах кризи, конфлікту чи трансформації. 

IWPR працює в Україні з 2014 року. У 2016-2017 роках, за підтримки МЗС Королівства Нідерландів, IWPR підтримав вісім коаліційних проєктів громадських активістів та медіа у чотирьох регіонах України – Києві, Харкові, Львові та Одесі, які  досягли конкретних результатів в різних сферах громадського контролю, як-от: державні закупівлі, електронні декларації, розподіл землі, моніторинг місцевих рад та розбудова спроможності місцевих журналістів-розслідувачів та активістів.

У 2018-2020 роках за підтримки МЗС Королівства Норвегії IWPR підтримав 18 проєктів регіональних коаліцій різноманітної тематики в 9 регіонах України (Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Донецька область, Кривий Ріг, Запоріжжя, Тернопіль, Кропивницький) з партнерами у ще 5 областях. Ініціативи були присвячені моніторингу публічних закупівель органами влади та комунальними підприємствами, прозорості комунальних підприємств, ефективності цільових бюджетних програм, оборонних витрат в обласних бюджетах, конфлікту інтересів, впровадження конкурсного призначення керівників медичних закладів та інших реформ у сфері охорони здоров’я, реформи екологічного менеджменту тощо, адвокації бюджету участі, ефективності та прозорості використання бюджетних коштів, створення місцевих реєстрів комунального майна, фінансової автономії шкіл, інших рекомендацій за результатами вищезгаданих моніторингів. Грантоотримувачі забезпечили більше 1500 публікацій у медіа та соціальних мережах.


Останні публікації цього розділу:

Лист зацікавленості пропозицією: надання послуг інспекції на складах WFP в Україні

Лист Зацікавленості Пропозицією – надання послуг управління складом, розміщення товарів на складах та послуги комплектування

Лист Зацікавленості Пропозицією – надання послуг з утилізації непридатних до споживання продуктів

Набір учасниць на одноденні тренінги з основ ведення власної справи та розробки бізнес-планів

Тендер на закупівлю ноутбуків

Тендер на оренду офісного приміщення у м. Ужгород