Учасник автопробігу: запам’яталось, що прості люди в Польщі підходили і говорили, що моляться за Україну

Автопробіг «Допоможи Україні – врятуй Європу», який організувала «Самооборона Волині», завершився 15 вересня на Театральній площі в Луцьку. Його учасники їздили містами Польщі та Німеччини на ...

10592764_833456600028365_9082090042719576028_n

Любов Єремічева

Автопробіг «Допоможи Україні – врятуй Європу», який організувала «Самооборона Волині», завершився 15 вересня на Театральній площі в Луцьку. Його учасники їздили містами Польщі та Німеччини на підтримку України, ставлячи за мету зібрати кошти на допомогу військовим та інформувати європейців про Україну. Донести меседж: Росія напала не на Україну, а на Європу. Результатом акції, зокрема, стало зібрання близько 90 000 грн., амуніції на 10 000 грн., та декілька упаковок Celox, кровоспинного препарату. Учасник автопробігу, заступник координатора «Самооборони Волині» Богдан Климчук, поділився з Koło Aktywności-Polska&Ukraina враженнями від акції.

“Поляки в більшій мірі нас розуміли і допомагали значно охочіше, ніж німці, що й зрозуміло. Дуже часто підходили люди зі словами – ми молимось за Україну. Це дуже підбадьорювало. У Кракові ж підійшла росіянка зі словами: нам соромно за Росію.

Особисто мені найбільше запам’ятались два поляки, які прийшли нас підтримати і виготовили спеціально банер на нашу акцію під Бранденбурзькими воротами в Берліні з написом: Україно, ти не сама!”, – згадав Богдан.

 

Які враження від акції, як вас сприймали люди?

Від акції однозначно позитивне враження, люди зустрічали скрізь привітно, поляки підходили і казали: “Ми молимось за Вас”. Німці теж підходили і говорили, що “Путін безголовий”. За 6 днів ми відвідали Замость, Люблін, Варшаву, Торунь, Ольштин, Берлін, Гановер, Білефельд, Бад Зальцуфлен, Лейпциг, Краків, Жешов, а потім Луцьк. Примітно, що поляки чудово висвітлювали подію в медіа.

Чи залишилися у європейців якісь стереотипи відносно українців? 

– Певні стереотипи в поляків, безумовно, лишились, але, після подій на сході, вони відійшли на задній план. Ці стереотипи, безумовно, підтримує Росія. Бояться наших бандерівців, але зараз бачать, що самооборонівці їх сприймають як братів, власне, так само їх сприймали і ми.

Які моменти Вам найбільше запам’яталися?

– Найбільш запам’яталось, як до нас прийшли на підтримку поляки і грузини в Німеччині та те, що прості люди в Польщі підходили і говорили, що моляться за Україну.

Такі автопробіги потрібно обов’язково повторювати, бо вони крім того, що несуть антипропаганду Кремлю та збирають кошти і ресурси, та ще й консолідують українців закордоном, особливо в країнах, де українців небагато.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови