У столиці відбувся Міжнародний форум для припинення війн

10 травня у Києві в центральному холі Українського дому пройшов Міжнародний форум «Шлях до соціальної єдності та миру в усьому світі». Форум відбувся за участі Спілки жінок України, громадської ...

10. 200 учасників уважно слухають виступи спікерів

Любов Єремічева

10 травня у Києві в центральному холі Українського дому пройшов Міжнародний форум «Шлях до соціальної єдності та миру в усьому світі». Форум відбувся за участі Спілки жінок України, громадської спілки «Міжнародний рух духовно-моральна цивілізація», голови та членів міжнародної миротворчої організації «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) при Департаменті громадської інформації ООН і ЕКОСОР ООН, Фонду волонтерів України та інших громадських організацій. Захід зібрав близько 200 учасників – представників НУО, журналістів, культурних та спортивних діячів, з метою обміну міжнародним досвідом у припиненні конфліктів та консолідації суспільства на всіх рівнях в Україні та світі для припинення війн.

5. Пам'ятне фото учасників Міжнародного форуму HWPL

Чотири останніх роки ми втрачаємо своїх синів, дочок, ми втрачаємо мирне населення, і ми можемо дійсно від щирого серця сказати, що це за біда. Останні соціологічні опитування в Україні говорить про те, що 56,6% українців відстоюють позицію миру, 42,7% – головною цінністю ставлять людське життя. І це говорить про те, що дійсно – для того, щоб зберегти мир, потрібна сила. Так, військова, економічна, інша, але найголовніша сила, яка сьогодні потрібна для цілого світу – це консолідація, об’єднання в одну єдину світову сім’ю, ціль якої – збереження людьского життя, честі і гідності на найвищому рівні“, – зазначив у своєму виступі Юрій Стельмащук, директор Українського дому. 

Я зрозумів, що війна – це поетапне знищення світу, – сказав у своїй промові Максим Ковеня, голова Ветеранської волонтерської спілки, – Колись у дитинстві наші бабусі та дідусі бажали на свята здоров’я та мирного неба, тільки б не було війни, тепер я добре це розумію… Для мене честь – мати сьогодні можливість висловити свою позицію – ні війні, не тільки в Україні, а й в усьому світі. Боляче бачити події воєн у світі – в Сирії, Ізраїлі, Конго, Афганістані, інших країнах. Звертаюсь до кожної людини України та світу – підтримуйте мир на нашій Планеті. Прошу всіх і кожного не залишатися осторонь миру на Землі і підтримайте сьогоднішню Декларацію миру”.

Нагадаємо, проголошена Міжнародною миротворчою організацією HWPL Декларація про мир включає в себе такі положення, як заборона на застосування збройної сили, заборона на релігійні конфлікти, поширення культури миру тощо. Ознайомитися із Декларацією українською можна тут – Декларация_Укр.

Всі ми пам’ятаємо час, коли два великі блоки – НАТО і Варшавський договір – стояли на межі не тільки холодної, але глобальної ядерної війни, – зазначив Микола Маломуж, голова Народних зборів України, генерал армії України, – Сьогодні нові умови, сьогодні нові загрози… Зараз сформована група високого рівня на базі країн двадцятки і більше – плюс двадцять п’ять, тобто сорок п’ять країн світу, у тому числі під егідою ООН, щодо вироблення нових глобальних домовленостей про мир, про новий світопорядок на основі миру, нових перспектив, не тільки виживання людства, а й нового цивілізаційного процесу”


9. Учасники уважно слухають доповіді на Міжнародному форуміВ жодній релігії не проповідується священна війна, в жодному Священному писанні ви не зустрінетесь із таким терміном, як священна війна. Священний мир – це те, що проповідують всі релігії, – сказав “Посол миру” організації HWPL Тарік Сархан (завідувач відділом «Ознайомлення з ісламською культурою» ВАГО «Альраід»), – Я хочу вам сказати із цілковитою впевненістю, що такого рівня толерантності між представниками різних релігій немає ніде, навіть у тих країнах, де ці релігії є корінними – ви не знайдете такого рівня толерантності, як це є сьогодні в Україні“. 

Журналістам належить визначальна роль у боротьбі за мир у інформаційних війнах. Від журналістів залежить, яким є світ на даний момент, від журналістів також залежить, яким саме бути навколишньому світу. Зокрема, чи він буде вільним, демократичним, від нас залежить поширювати добро та справедливість у цьому світі, говорити мовою добра, правди – у цьому полягає основна суть нашої роботи. У цьому полягає суть поширення культури миру, котрий є однією з основних засад Декларації про мир та припинення війн“, – розповів журналіст Ігор Шевирьов

1. 200 чоловік беруть участь в Міжнародному форумі, включаючи політичних і релігійних лідерів, жіночі і молодіжні організації

Ніхто не може заперечити того, що люди хочуть миру, і прагнуть до нього, але якщо ви почитаєте ЗМІ, то побачите, що миру на нашій планеті Земля немає. Ми всі в одному човні – жодна країна світу не може гарантувати собі мирну стабільність. Якщо не зупинити насилля, біда не омине нікого, – зауважила Леокадія Герасименко, голова Спілки Жінок України, – Багато хто в світі не знає жахливої правди про долю жінок і дітей, які опинилися у пастці війни України. За звітом  Верховного комісара ООН з прав людини, принаймні, більше, як 2 мільйони дітей на окупованих територіях, в зоні бойових дій, перебувають перед великою загрозою. Тисячі з них стали сиротами.

Ми всі пам’ятаємо жахливі дані, що за роки після закінчення Другої світової війни, в якій було задійно 60 країн світу, людські втрати тільки в Україні становили понад 9 млн осіб, і більш, ніж 5 млн були депортовані і пропали безвісти. Тож проблема мирного протистояння і роззброєння – це, насамперед, проблема запобігання третій світовій війні, і вона залишається найпріоритетнішою проблемою людства”. 

Лі Ман Хі

З доповіддю виступив ветеран Корейської війни 1950-х рр. голова організації HWPL Лі Ман Хі,  активіст за мир, який провадить миротворчу діяльність на світовому рівні. «Вся глобальна сім’я повинна досягти миру і передати його в спадщину майбутнім поколінням. Якщо ми відважимося зробити це, то мир здійсниться. Під час світової кризи війн ми повинні не розділятися навпіл, а об’єднуватися», – зауважив голова HWPL і підкреслив, що нам необхідний мир не на словах, а у реальності, задля якого необхідно докласти всі зусилля.

За словами Лі Ман Хі, це вже 27-ма поїздка за мир. Під час таких поїздок відбувають зустрічі із колишніми главами держав, лідерами організацій, представниками ЗМІ. Щоразу він звертався до людей – працювати разом заради забезпечення миру. Незабаром він планує зустрітися із послами ООН для просування  Декларації про мир. 

Я гадаю, що всі мають стати посланцями миру, – говорить Лі Ман Хі, – Перед нами два шляхи – загибель через війни чи створення прекрасного світу. На його думку, для досягнення миру мають припинитись конфлікти – люди мають перестати зазіхати на те, що їм не належить. 

8. Голова Народних зборів України Микола Маломуж (ліворуч) і голова HWPL Лі Ман Хі (праворуч) підписують Меморандум про співпрацю

По закінченню даного Міжнародного форуму були підписані Меморандуми про співпрацю HWPL з громадською спілкою «Міжнародний рух духовно-моральна цивілізація», а також з Народними зборами України для розширення діяльності за мир.

Фото: HWPL.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У День соборності України — про цінності та моделі єднання

З чим входимо у 20-ті: тренди, тенденції та виклики для громадянського суспільства

Діалог створює взаємодію. Квентін Олівер про змістовні публічні консультації

Творення платформ діалогу влади і громадянського суспільства — тло обговорень на PlatForum

Соціальне замовлення може стати добрим прикладом партнерства громадянського суспільства і влади

ЄС + Україна, Грузія та Молдова: громадські організації пропонують новий формат діалогу