У столиці відбувся круглий стіл до другої річниці проголошення Декларації про мир і припинення війн

14 березня у Києві відбувся cкликаний Міжнародною миротворчою організацією Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light (HWPL) круглий стіл, приурочений другій річниці проголошення Декларації ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

14 березня у Києві відбувся cкликаний Міжнародною миротворчою організацією Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light (HWPL) круглий стіл, приурочений другій річниці проголошення Декларації про мир і припинення війн.

Нагадаємо, проголошена Міжнародною миротворчою організацією HWPL Декларація про мир включає в себе такі положення, як заборона на застосування збройної сили, заборона на релігійні конфлікти, поширення культури миру тощо. Ознайомитися із Декларацією українською можна тут – Декларация_Укр.

Проведення форуму стало можливим завдяки підтримці з боку Київської обласної державної адміністрації. Перед учасниками Конференції з вітальним словом виступили заступник голови КОДА Дмитро Назаренко і начальник управління культури, національностей та релігій Ігор Подолянець. У заході взяли участь представники громадських організацій, культурних та релігійних спільнот, журналісти. Тут же була розгорнена виставка дитячих малюнків, присвячена миру. 

???????????????????????????????

Організаторка виставки “Мир очима дітей зі Сходу України” Алла Виноградова («Місія зі збереження культурної спадщини етноспільнот України Скрижалі») відзначила: “Я хочу вашій увазі представити ці малюнки. По-перше, тому, що ми стомилися від війни. А ще більше стомилися від війни наші маленькі українці, які знаходяться саме на лінії зіткнення. І тому, дивлячись на ці малюнки, ми можемо говорити про те,  що відчуває дитина, коли знаходиться саме в цих складних і жахливих умовах, коли майже щодня лунають вибухи, коли вона бачить смерть, вона бачить ті жахи війни, які на сьогоднішній день є у нас в Україні. Тому, дивлячись на ці картинки, на переживання цих дітей, ми запропонували проект, у який запрошуємо всіх небайдужих, щоб зробити таку арт-терапію. Але ж багато говориться про арт-терапію, тож ми запропонували таку гармонія-терапію, щоб сюди поєднати і казкотерапію, і музику, і співи, і танці. Адже ці діти, які знаходяться на межі, і малюють при свічках, потребують нашої руки і допомоги”. 

???????????????????????????????

“Посол миру” організації  HWPL Тарік Сархан (завідувач відділом «Ознайомлення з ісламською культурою» ВАГО «Альраід») зазначив у своєму виступі: “Що ми  сьогодні і зараз в Україні можемо зробити для досягнення миру, для розповсюдження культури миру? На мою думку, для цього є три способи. Є те, що ми можемо робити на державному рівні, є те, що ми можемо робити на рівні громадському, і те, що ми можемо робити на рівні релігійному”.

???????????????????????????????

 “Зокрема, на державному рівні у нас сьогодні є Декларація про мир і припинення війн, яка вивчає, розглядає… і її навіть підписують деякі лідери держав – близько 55 країн у всьому світі або розглядають цю Декларацію або вже підписали її. Тому мені б хотілося мріяти, що у нас приєднаються до підписання цієї Декларації, приєднаються до маршу миру, який був оголошений два роки тому в Сеулі, що ми в Україні зможемо підтримати цю ідею і робити все, що від нас залежить, аби вона була прийнята”, – підкреслив Тарік Сархан.

DSC06484

“14 березня Україна відзначає ще День українського добровольця. І тема, яку ми сьогодні підіймаємо, не може нас не обходити, – зауважив Ігор Подолянець, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА, – І ті хлопці, які сьогодні на Сході України, мабуть, більше всіх знають ціну миру. Ці картини, які ми сьогодні бачимо – війна і мир очима дітей – мабуть, це нагальні проблеми, нагальні питання, які стосуються нашої держави, які стосуються людей, які мешкають на її території, не зважаючи на їх віросповідання чи національну приналежність”. 

???????????????????????????????“Дуже рада такій зустрічі, бо коли ми були в Сеулі на Форумі миру, то зрозуміли цю силу об’єднання людей заради ідеї, заради майбутнього, заради миру нашої Планети. Тому я хочу сьогодні від імені Спілки жінок України, яка об’єднує 10 тисяч жінок по всій Україні, сказати, що жінки роблять все, щоб наблизити нашу перемогу. Ось я в суботу їду  з делегацією жінок у В’єтнам і Камбоджу, де ми зустрічаємося з жінками, і навіть із жінкою віце-прем’єром Камбоджі. Мене запитали: “А що ви хочете досягнути цією зустріччю?” Я написала сьогодні вночі раднику посольства у В’єтнамі: “Якщо жінки не будуть зустрічатися одна з одною, якщо не будуть ділитися тими речами, які жінок повинні об’єднувати, то не буде миру на Землі. А коли жінки будуть зустрічатися, то навіть ті, які поки що не активні, приєднаються до нашого руху”, –  сказала Леокадія Герасименко, голови Спілки жінок України. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

П’ять українських соціальних стартапів

Тетяна Ісаєва: Політика з людським обличчям — це і є гендерний підхід

Гроші, які об’єднають країну. Що варто знати про Всеукраїнський громадський бюджет

Криза дорівнює можливості. Або як соцпідприємництво вирішує соціальні та економічні проблеми

Тіна Пересунько: "Щедрик" до нас приходить не з культурної дипломатії Петлюри, а з голлівудських фільмів

Олексій Орловський — про новий конкурс у межах Програми “Демократична практика”