У Києві вже вдруге відбувся Всеукраїнський фінал Diamond Challenge for High School Entrepreneurs

16-17 березня 2018 року у Києві вже вдруге відбувся Всеукраїнський фінал Diamond Challenge for High School Entrepreneurs. В Американскому Домі українські школярі презентували свої бізнес проекти. ...

???????????????????????????????

Громадський Простір

16-17 березня 2018 року у Києві вже вдруге відбувся Всеукраїнський фінал Diamond Challenge for High School Entrepreneurs. В Американскому Домі українські школярі презентували свої бізнес проекти. Всього у фіналі брали участь 20 команд з понад сотні запропонованих проектів, а переможці визначались за двома напрямками Business Concept та Social Innovations.

«Проект об’єднав понад 60 талановитих та амбіційних старшокласників з різних куточків України.  За кожним виступом  колосальна робота майбутніх підприємців, їх менторів, запрошених тренерів, що проводили відео-лекції в рамках навчальної програми з підприємництва, та консультантів.  Учасники Diamond Challenge – це найцінніший ресурс, це – потенціал України, який здатен змінювати своє життя та майбутнє всієї країни. Робота Благодійного фонду ICEPP полягає  в тому, щоб мотивувати, надихати та підтримувати талановиту молодь та надавати необхідні можливості для її розвитку й вдосконалення» – розповідає Наталія Шкурка, керівниця проектів Благодійного фонду ICEPP.

DSC07762

Проекти за напрямком «Бізнес Концепції» (Business Concept) оцінювали Дмитро Макаров, CEO і Co-Founder ZLODEI TEAM, Анна Петрова, засновник Startup Ukraine, Kyivworking та Selfmade Woman, Геннадій Шестак, співвласник і директор компанії UGEARS, волонтери Корпусу Миру Harrold Sargent та Brennan Purtzer.

Поважне журі визначало переможця не лише за якістю презентації, а й за цінністю і рентабельністю бізнес-ідеї. Учасники представили цікаві проекти з різноманітних галузей – енергетика, медицина, перукарські послуги, пошук і надання роботи, туризм, розважальні програми, ресторанна справа тощо.

Перше місце посіла команда із міста Олександрія (Кіровоградської області) із проектом InSky Energy. Проект Олександра Овечко та Данила Чесницького присвячений будівництву заводу, що вироблятиме електроенергію від глобальної електричної мережі через використання атмосферної електрики та телуричного (земного) струму.

д 2

«Ми дуже раді нашій перемозі, і щасливі, що зможемо поїхати до США, та взяти участь у півфіналі. Не зважаючи на те, переможемо ми там чи ні, все ж будемо шукати інвестиції, щоб втілити проект в життя», – зауважили автори проекту InSky Energy Олександр Овечко та Данило Чесницький  (11-й клас, м. Олександрія, Кіровоградська область).

Друге місце посів проект Solar Collector «Sun Light» Софії Перелигіної та Мілани Стеценко. Команда запропонувала створення сонячного колектора, який можна використовувати не лише для отримання електроенергії, а й гарячої води та опалення. Технологія полягає в тому, що завдяки з’єднанню сонячного фотоелемента та колектора з силіконовими трубками, влітку він виробляє гарячу воду та електрику, а взимку – достатньо електроенергії, щоб забезпечити його постійне використання в умовах холодної температури.

«Над проектом ми працювали два роки. Ідея сонячного колектора постійно розвивалась, ми в цей час знаходили нові і нові ідеї. І настільки пройнялися цією темою, що зупинятися не будемо ні на крок. Можна сказати, що це наш початок наукової та підприємницької діяльності. Дуже щасливі, що нам запропонував Геннадій Шестак своє менторство, це велика удача», - відзначили Софія Перелигіна та Мілана Стеценко.

Третє місце посів проект YourJob, який розробили старшокласники із міста Київ – Богдан Марків, Микита Горбачов, Стефанія Ружанська та Віктор Іост. Їх ідея у створенні платформи для пошуку постійної або тимчасової роботи для підлітків, студентів, молодих людей без досвіду роботи. Було створено алгоритм оцінки потенційних співробітників залежно від їхніх особистих даних, часу роботи з сайтом, досвіду та зворотнього зв’язку із роботодавцями.

д 1

Проекти за напрямком «Соціальні Інновації» (Social Innovations) оцінювали Омар Кардентей, заступник прес атташе Відділу освіти преси та культури Посольства США в Україні, Роберт Бонд, PhD, керівник $22 мільйонного проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Руслана Шадріна, молекулярний генетик, спів засновниця Myhelix, Владислав Малащенко, засновник Good Bread from Good People, Ірина Білоус, заступник керівника проекту USAID/ENGAGE та Анна Гулевська-Черниш, голова Правління ГО «SIlab Ukraine».

Перше місце посіла команда eTouch з Харкова. Артем Лаптєв та Андрій Колосов розробили портативний пристрій для людей з повною або частковою сліпотою. Він  дозволить отримувати доступ до будь-якого електронного текстового матеріалу для освіти, роботи та особистого життя, перекладаючи його у шрифт Брайля.

???????????????????????????????

Друге місце посів проект Second Life Of Tire (Липовець, Вінницька область).  Михайло Скалацький, Богдан Смалюх та Лілія Карпіна запропонували концепцію організації виробництва для переробки старих зношених автомобільних шин у гумову тротуарну плитку, придатну для використання у виробничих та соціальних сферах.

А на третьомі місці – київська команда Inclusive Map. Основними завданнями проекту Поліни Чеснокової та Олени Кісловської є створення мобільного додатку з картою, де позначено всі інклюзивні місця Києва, проведення навчальних семінарів для власників бізнесу щодо адаптації їх інфраструктури до потреб людей з інвалідністю, а також допомога планування таким людям корисного та цікавого дозвілля в межах свого міста.

???????????????????????????????

Аліна Бочарнікова, менторка з соціального підприємництва: «Я вражена! Ці діти, неймовірні! У свої 15 років вже розробляють концепти бізнесу, який не лише заробляє гроші, але і здійснює значний соціальний вплив на світ. І у них це виходить краще, ніж у багатьох дорослих! Все тому що, ці школярі дуже цілеспрямовані та натхненні діяти!

Аліна Бочарнікова

Впродовж конкурсної підготовки учасники поглибили свої знання у створенні ефективних рішень соціальних проблем, розробці бізнес-моделей, розрахунку бюджету та бізнес плануванні – і все це англійською мовою! Diamond Challenge став прискорювачем їх особистого розвитку та стартом для відкриття власних соціальних підприємств».

Переможців очікує нагорода у розмірі 1000 доларів США та подорож до США, де з 11 до 13 квітня під час Youth Entrepreneurship Summit (Молодіжний Підприємницький Саміт) пройде півфінал та Всесвітній фінальний раунд. Переможці цього етапу отримають грошові премії: перше місце – 11 тисяч доларів США, друге – 7000 доларів США, третє – 3500 доларів США.

Проект Diamond Challenge Ukraine for High School Entrepreneurs проходив за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» , що впроваджується Pact в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще