Тримати баланс між досвідом розвиненої Польщі, порівняно з Україною в Європі, – і реальними потребами України (ВІДЕО)

Тіна Пересунько, випускниця польсько-литовських студій з культурної дипломатії, стипендистка польсько-американської програми ім.Lane’a Kirklanda, журналістка, дослідниця, поділилася з Koło ...

Тіна Пересунько

Любов Єремічева

Тіна Пересунько, випускниця польсько-литовських студій з культурної дипломатії, стипендистка польсько-американської програми ім.Lane’a Kirklanda, журналістка, дослідниця, поділилася з Koło Aktywności-Polska&Ukraina своїми думками про досвід навчання в Польщі та можливість його втілити в українських реаліях, як варто сприймати міжнародні програми навчання.

Кілька слів про програму Кіркланда в Польщі, а також про спільні містки між країнами сьогодні:

– Треба тримати баланс між тим досвідом розвиненої Польщі, порівняно з Україною в Європі, і реальними потребами України, які дуже часто можуть відрізнятися в різних сферах.

– Ми, українці, їдемо в Європу зі своїми назвами, зі своїми питаннями українськими, а отримуємо європейські відповіді. Фактично, функція оцих студентів або цих молодих лідерів громадянських, що вони мають бути світоглядними міждержавними перекладачами.

Тобто, нам треба навчитися перекладати для європейців українське питання, а європейську відповідь перекладати на українську мову.

Як варто сприймати набуття міжнародного, зокрема польського досвіду? 

– Я хочу ще раз і ще раз підкреслити, ми їдемо туди просто подивитися картину. Все одно – це інший світ, інший музей. Ми потрапляємо в музей польського мистецтва. Це польське мистецтво малювали поляки, це картини їхнього спільного життя. Ми що, можемо запозичити їхні фарби? Ну що, ми хочемо намалювати такі самі картини? Ми ж створюємо музей українського життя, української держави, українського мистецтва… Це дуже важлива думка, вона, можливо, метафорична, але через метафоричність більш зрозуміла, що я б хотіла сказати.

Ми їдемо в музей, ми дивимося, які красиві картини, ми хочемо дослідити, звичайно, як вони малюються, але ж ми не хочемо намалювати те саме. Ми хочемо намалювати, можливо, таке ж красиве, як там, можливо, в такій же техніці, але ж ми маємо виразити себе. Ми ж є теж творці. Саме тому користь полягає у тому, що ми маємо можливість подивитися довершені, досконалі витвори мистецтва суспільного життя цієї країни.

Джерело : Koło Aktywności-Polska&Ukraina


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще