Не водіть козу – прийміть закони! Під Радою відбувся децентралізаційний вертеп

19 січня на площі Конституції біля будівлі Верховної Ради представники Реанімаційного Пакету Реформ провели акцію: "Децентралізаційний вертеп: не водіть козу – прийміть закони" – за участю "кози", ...

2

Віталій Ніщименко

19 січня на площі Конституції біля будівлі Верховної Ради представники Реанімаційного Пакету Реформ провели акцію: “Децентралізаційний вертеп: не водіть козу – прийміть закони” – за участю “кози”, “антинародних депутатів”, ходуліста в образі “центральної влади” та “пригноблених та зв’язаних по руках та ногах мотузкою регіонів”.

123

Активісти закликали народних депутатів під час ранкового засідання розглянути розглянути закони, що сповільнюють процес реформи децентралізації:

  •  №4772 щодо добровільного приєднання територіальних громад. Відкриває можливості для створення більше 200 об’єднаних спроможних громад у 2017 році.
  •  №5520 щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів. Дозволяє призначити вибори у 33 об’єднаних громадах, яким ЦВК заблокувала процес проведення виборів. У цих громадах проживає більше 500 тис. жителів.
  •  №2489 про службу в органах місцевого самоврядування. Дозволяє місцевим органам влади створити професійну службу.

Олександр Солонтай, експерт групи Децентралізація Реанімаційного Пакету Реформ, відзначив: “Це далеко не всі закони, які потрібні для того, щоб реформа децентралізації просувалася. Але це ті три законопроекти, які станом на сьогодні є найбільш актуальними. Тому що з одного боку країна постійно чує з телевізору, що йде процес об’єднання громад. Всі постійно говорять, що децентралізація розвивається як реформа. Мешканці громад найбільше чують про це і абсолютно не зрозуміло мешканцям тих громад, які не можуть об’єднатися і звертаються до ЦВК на друге коло. Їм стоїть на перепоні закон. Мова йде про те, що не можуть об’єднуватись ті громади, які є поруч з містами обласного значення і міста обласного значення. А також ті громади, які знаходяться у різних районах. Законопроект спрямований на виправлення цієї проблеми. Здавалось би технічний законопроект, нічого складного там не мало би бути, але складається враження, що саме через успішність реформи децентралізації і перших її плодів, які вже є успішними, виникло бажання загальмувати цю реформу”.   

Анатолій Такчук, експерт групи Децентралізація Реанімаційного Пакету Реформ, пригадав одну з важливих причин необхідності реформи децентралізації: “На початку 50-х років в Україні було 690 районів, у середині шестидесятих років їх спочатку зменшили до 250-ти, а потім зросла їх кількість до 490. Волості порізали як завгодно – і сьогодні потрібно виправити ту помилку. Тому закон, який дозволяє створювати громади не в межах районів – виправляє цю помилку. Це реальна декомунізація не через пам’ятники, а через демонтаж старої совдепівської системи, яка не дає розвиватися”.

3

У випадку ухвалення даних Законопроектів, Україна може підійти до успішного завершення реформи місцевого самоврядування та провести справжню децентралізацію влади вже у 2017 році. Громадський Простір пропонує переглянути ВІДЕО акції:


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Криза як шанс: адаптація до викликів та інсайти від громадських організацій

"Про що вона мовчить": хочемо жити у світі, в якому жіночі голоси є почутими

Комунікація з громадянами — важлива річ, про яку часом забувають організації

Мислімо критично! На Українському радіо стартував медіаосвітний проєкт "Все Потребує Доказів"

На шляху до сталого розвитку. Як ПРООН заохочує українців до змін

Що варто знати про новий проєкт Стратегії розвитку громадянського суспільства?