Як створити річний звіт волонтерської організації: шаблон звіту та практичні поради для візуалізації

Річний звіт - один із найважливіших документів волонтерської чи громадської організації, яка дбає про свій розвиток та імідж у публічному просторі. Це інструмент, який допомагає систематизувати ...

Шаблон ідеального річного звіту волонтерської організації_page-0001
Як створити річний звіт волонтерської організації: шаблон звіту та практичні поради для візуалізації

Річний звіт – один із найважливіших документів волонтерської чи громадської організації, яка дбає про свій розвиток та імідж у публічному просторі. Це інструмент, який допомагає систематизувати втілену діяльність та чесно оцінити потенціал залученої команди. Річний звіт – це своєрідна точка правди, завдяки якій з’являється можливість зрозуміти “Хто ми?”, “Де ми знаходимося?”, “На що ми спроможні?”

Оприлюднення річного звіту волонтерськими організаціями сприяє посиленню довіри ваших донорів та благодійників, а також допомагає розширити коло партнерів. Зрештою, це написана історія волонтерської команди, доступ до якої буде у всіх, хто в майбутньому розвиватиме нові проєкти та долучатиметься до їх втілення.
Водночас річний звіт – це не найперший документ, за розробку якого беруться волонтерські організації. Причини очевидні.

Аби привернути увагу волонтерських організацій до теми посилення прозорості своєї діяльності, а також аби спростити сам процес створення написання  річних звітів, Кіровоградська обласна організація ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» розробила Шаблон ідеального річного звіту волонтерської організації. Це інструмент, який допоможе у створенні змістовного і якісного звіту про втілені у 2022-му волонтерські проєкти як зареєстрованої волонтерської організації, так і ініціативної групи волонтерів. 

Зауважимо, цей шаблон є спільним напрацюванням волонтерів-учасників Звітуй легко: онлайн-інтенсив для волонтерів , що напередодні Нового Року проводила КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини. Захід об’єднав волонтерів та волонтерок із Кіровоградщини, Київщини, Миколаївщини та Запоріжжя.

Шаблон ідеального річного звіту волонтерської організації

Шаблон звіту можна також завантажити за цим посиланням.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РІЧНОГО ЗВІТУ

ФОРМАТ. Не існує жодних вимог щодо оприлюднення річних звітів організацій (окрім звітності перед органами ДПС). Тож ви вільні обирати формат вашого звіту, що буде розміщений у публічному доступі. Це може бути підбірка картинок, презентація, слайд-шоу, Тік-Ток відео чи Reels. Обирайте спосіб подачі інформації у вашому звіті зважаючи на смаки і вподобання щодо споживання інформації людей, які найбільше вас читають.

ЗМІСТ. Ми радимо зробити максимально повний та змістовний річний звіт, заповнюючи усі поля шаблону (ви можете пропускати окремі пункти, якщо чогось не маєте у вашій команді). Він допоможе вам зрозуміти, де ви “знаходитеся”. Але це не означає, що він має бути повністю оприлюднений. Оберіть для оприлюднення ті частини шаблону, які на вашу думку найкраще відображатимуть якість та ефективність вашої роботи за попередній рік.

ОФОРМЛЕННЯ. Річний звіт – обличчя вашої команди/організації. Для впізнавантості додавайте свої логотипи, використовуйте фірмові кольори. Якщо ви не маєте нічого подібного, просто оберіть підходящу кольорову гамму, що складатиме не більше 3 кольорів. Використовуйте уніфіковані шрифти для всіх слайдів/картинок. Ті ж рамки оформлення варто застосовувати і щодо відео.

Ми також запрошуємо волонтерів та волонтерок долучитися до Майстерні з візуалізації волонтерських звітів, під час якої ви навчитеся використовувати популярні програми для візуалізації контенту, що допоможе вам у подальшому створювати небанальні дописи про свою діяльність. Для участі в Майстерні зареєструйтеся за цією анкетою (реєстрація відкрита до 13 січня включно): https://forms.gle/aRgCtD4eGQ6LTCE98

ПРИКЛАДИ РІЧНИХ ЗВІТІВ ВОЛОНТЕРСЬКИХ ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

  1. Річні звіти Кіровоградської обласної організації ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Дивитися
  2. Річний звіт благодійної платформи “bekind.ua” за 2022 рік Дивитися
  3.  Річні звіти громадської організації “Інша Освіта” Дивитися
  4. Річний відеозвіт KropHub за 2022 рік Дивитися

Починаймо цей рік із посилення прозорості своєї діяльності ;-) 

Шаблон ідеального річного звіту про волонтерську діяльність створено в рамках Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, що втілюється в межах проєкту «Соціальне замовлення Кіровоградщини», який реалізує КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» завдяки фінансуванню National Endowment for Democracy.


Останні публікації цього розділу:

Як через створення соціального підприємства організаціям сформувати фінансовий резерв для волонтерської діяльності?

Як зберігати власну ресурсність та вибудовувати психологічну стійкість команди у час війни

Україна перебуває в ейфоричній фазі (за схемою Тимчасові фази катастрофи)

Іван Науменко: сталася толока в масштабах цілої країни

Олеся Островська-Люта: головним проектом всіх українських творців культури була демократія