Жіноче “свято”: 8 березня – Марш проти насильства

У Києві 8 березня відбудеться феміністичний марш під назвою "Ні насильству всіх форматів – від роддомів до військкоматів!". Марш розпочнеться прес-брифінгом для журналістів/журналісток об 11:00 ...

марш
 Жіноче “свято”: 8 березня – Марш проти насильства
У Києві 8 березня відбудеться феміністичний марш під назвою “Ні насильству всіх форматів – від роддомів до військкоматів!”.

Марш розпочнеться прес-брифінгом для журналістів/журналісток об 11:00 біля пам’ятника Богдану Хмельницькому на Софійській площі, про це повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Як розповідають організаторки, мета цьогорічного Маршу – сказати про існування великої кількості форм і проявів інституційного насильства у різних суспільних сферах. 

Організаторки запрошують приєднатися до них 8 березня й розповідають, чому самі прийдуть на Марш.

“Я піду на марш, бо я вчилась у театральному, де дівчатам радили одружитись і народити, а хлопців підтримували в професійній сфері. Бо мене бісить, що гінекологиня замість обстеження радить мені народити й прибрати волосся. Бо на кожному кроці всі розповідають, як я маю виглядати, з ким мені спати і ким мені працювати. Для мене участь у Марші – це те, як я хочу святкувати 8-ме березня – День боротьби за права, а не день жіночності та весни”, - каже Маріам Агамян, активістка, театральна драматургиня, учасниця Маршу.

Ідучи на Марш, жінки висловлюватимуться проти різних проявів інституційного насильства.

Зокрема, репродуктивного насильства – коли примушують жінок народжувати, осуджують свідому відмову народжувати (чайлдфрі), проти антиабортних кампаній, проти жорстокості в пологових будинках. А також проти тиску на жінок, які живуть з ВІЛ, проти примусової стерилізації транссексуальних людей.

Галина Ярмова, викладачка Києво-Могилянської академії:

“Я йду на марш 8 березня, тому що це можливість відчути підтримку і солідарність від квірів, жінок, небінарних людей. Це можливість зробити колективне політичне висловлювання. Це можливість провести це свято разом з подругами й однодумицями. Можливість уявити, як міг би виглядати світ, де до нас всіх ставляться справедливо, де держава не диктує, що нам робити з нашими тілами та життями, де нам не потрібно терпіти насильство, щоб вижити, де немає місця расизму, жінконенависництву та гомофобії”.

Учасниці маршу виступають також проти економічного насильства, яке виражається, зокрема, в тому, що жінки отримують нижчі зарплати, виконують домашню роботу безоплатно тощо.

Марія Маєрчик, головна редакторка журналу “Критика феміністична: східноєвропейський журнал феміністичних та квір-студій”.

“Я йду на феміністичний марш, щоб виразити солідарність з людьми, які мріють про такий світ, як і я – світ без насильства, без пригнічених, без мізогінії (ненависть, зневага, огида до жінок – ред.), гомофобії (негативна реакція на прояви гомосексуальності – ред.) та расизму, без націоналізму та імперіалізму. Я йду також на марш, бо за роки війни ми вправно навчилися іншуванню й дегуманізації, – а з цими навиками ми не збудуємо відкритого суспільства. Я також йду на марш, бо скорочення державою соціального захисту в нашій країні особливо прикро віддзеркалюється на житті жінок, які до того ж щоденно виконують значний обсяг неоплачуваної репродуктивної праці”.

Активістки виступають також проти статевого насильства – коли культура зґвалтування примушує жінок боятися за власну безпеку і перекладає на них відповідальність за статеве насильство.

Жінки також виступають проти домашнього насильства та сексизму в Україні й закликають народних депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Альона Ляшева, аспірантка:

8 березня – день, в який варто святкувати – святкувати те, що велика кількість жінок в Україні має доступ до освіти, може працювати, і навіть займати лідерські посади, може прикривати чи оголяти своє тіло, отримувати задоволення від сексу. Адже це не було доступно жінкам раніше, і не є доступним і зараз в багатьох країнах світу.

У той же час – це день боротьби, адже жінок досі пригноблюють. Це день боротьби за рівні права та можливості у сфері праці, проти соціальних урізань, як-то пенсії чи стипендії, боротьба проти тих прихованих проблем, що переживать жінки кожного дня, як фізичне та символічне насилля, приниження, обмеження у можливості самостійно розпоряджатись своїм тілом. Звісно, це боротьба за саме свято, що наразі під загрозою стати консервативним днем, що закріплює пригноблене становище жінок”.

Серед організаторок Феміністичного маршу – незалежні активістки й активісти, студентське об’єднання “FemSolution”, музична ініціатива самба-бенд “Ритми спротиву”, незалежна студентська профспілка “Пряма дія”, Queer Home Kyiv, колектив “8 Березня – день боротьби”, Amnesty International Ukraine.

Уперше до Маршу приєдналася Всеукраїнська благодійна організація “Легалайф-Україна” та активістки, лідерки ініціативних груп секс-працівниць з восьми регіонів України. Зокрема, представниця “Легалайф-Україна” Наталя Ісаєва зазначила, що, йдучи на Марш, вона виступає проти насильства:

“Я йду вперше на феміністичний марш у цьому році. Раніше мені здавалося, що феміністки не підтримують секс-робітниць, не готові нас слухати і засуджують нас. Але зараз я бачу, що в нас багато спільного - ми разом виступаємо проти насильства і боремося за рівні права, гідну оплату праці, право розпоряджатися своїм тілом. Я йду на марш, бо мені набридло мовчати. Секс-працівниці – не злочинниці. Криміналізація секс-роботи робить нас вразливими до насильства з боку поліції, а чиновники говорять нам, що це питання моралі. Не потрібно нас рятувати, просто скасуйте закони, за якими нас карають”, - прокоментувала Ісаєва.

Також 8 березня феміністичні марші пройдуть у Львові, Харкові, Херсоні та інших містах України.

Джерело: Центр інформації про права людини 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Опитування щодо потреб та викликів ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу в умовах війни росії проти України

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності

  • Yulia Smirnova

    А где же были представители БО Легалайф Украина(и где только название такое раздобыли?) во время проведения марша в защиту прав секс-работниц 3 марта 2017 года. Как-то странно не прибыть на столь грандиозное, резонансное мероприятие, где можно было с максимальными результатами заявить о своих требованиях властям. Как же вы, госпожа Исаева, упустили такую возможность? Неужели резонанса общественности побоялись? Или осуждения феминисток? С вашим – то личным опытом, “побивания камнями” страшиться! Ну ничего, за марш против насилия над порядочными женщинами, позора никакого, а только почет и слава, и благодарность от дискриминированных домохозяек. А секс-работницы подождут. Или кто-то другой за их права поборется, примазаться главное вовремя к похожим брендам. Кто там разберет “адидас”-“абибас”, “Лига Легалайф”- “легалайф украина”?

    • non-commercial EsterTV

      Юлия, а почему вы решили, что кто-то другой, должен бороться за права секс-работниц или кого-то другого из женщин, а не вы лично? раз вас этот вопрос беспокоит… Украина, свободное государство, Регистрируйте ГО (сейчас это даже и бесплатно) и вперед на защиту Родины и народа…. Или вы из тех, кто “чужими руками жар загребает…” Так… пардон, “трандеть” – все мастера…

      • Yulia Smirnova

        я там была!! и организация у нас зарегистрирована Всеукраинская Лига Легалайф.

        • non-commercial EsterTV

          Вот и отлично. Так в чём проблема? Я не поняла?

    • non-commercial EsterTV

      2) + я, как практикующая феминистка, с 1993 года ОТКРЫТО считаю, что женщине не место в “секс обслуге”… Я за то, что бы женщина была благочестивой, имела престижную, хорошо оплачиваемую работу, была счастливой и любимой женой и матерью в полноценной семье, ну на худой конец, свободной, от семьи, но опеспеченой женщиной, если ее воля, а не сосала “хрен” у какого-то членоносца-извращенца, потому что ей нечем кормить детей и не устроена жизнь….

      • Yulia Smirnova

        это само собой. я тоже за свободный выбор и возможность достойно жить!! но почему люди не должны зарабатывать сексом? или телом?

        • non-commercial EsterTV

          Если женщина НЕ УМЕЕТ заработать “мозгами”, зарабатывает другим местом… Не знаю как вам, а мне не то что такие действия, как делать “отсос спермы” у вонючего пьяного или обкуренного мужика за деньги -неприемлема, а одна лишь мысль об этом противна и рыгать тянет… Это противоречит моим христианским убеждениям и образу жизни посвящения Богу. Бог не создал половой орган у женщины во рту! Что бы сделать из него – помойную яму для спермы извращенцев. Это извращение! и сзади так же нет полового органа! Анальное место для очищения организма, а не секса. Это чистой воды извращение и одержимость демонами. Мерзко даже говорить об этом! Закон Бога гласит: Не прелюбодействуй! Мне этого достаточно. Я выбираю Бога во Христе и Его Святость. И вам советую, пока не поздно. Потому что все “блудницы” – прокляты и не будут счастливы. И это не я придумала.

          • non-commercial EsterTV

            2) + будут НАВЕЧНО отторгнуты от Христа, если не примирятся с Богом через Его Сына Иисуса Христа,и не изменят своего поведения, приняв Его Святость и Чистоту. Ад – реальность, а не шутки и вымыслы! А ВЕЧНОСТЬ, которую потом не исправить. Я ни одной женщине этого не желаю.

        • non-commercial EsterTV

          Для админа: это тут такая свобода слова у вас на вебсайте? Сразу видно, что админ – МУЖИК и ксенофоб, привыкший женщин за секс-наложниц иметь, а не женщина у чувством достоинства и чести… и не говорите мне что нет…
          Юлия, я вам тут ответила. Видно админ удалил мой комент, потому что я правду написала. Если захотите поговорить о Боге Христе – буду рада пообщаться в другом месте. А то тут всякие членоносцы не дают даже правду сказать человеку, что бы душа не ушла в ад.