Український жіночий фонд розпочинає реалізацію компоненту «Мобілізація громад задля розширення прав і можливостей жінок»

Цей компонент впроваджуватиметься УЖФ за фінансування структури ООН Жінки в рамках спільного Проекту структури ООН Жінки та Програми розвитку ООН «Відновлення врядування та примирення на територіях, ...

14716053_1834813300070981_2734285020854075106_n
Український жіночий фонд розпочинає реалізацію компоненту «Мобілізація громад задля розширення прав і можливостей жінок»

Цей компонент впроваджуватиметься УЖФ за фінансування структури ООН Жінки в рамках спільного Проекту структури ООН Жінки та Програми розвитку ООН «Відновлення врядування та примирення на територіях, постраждалих від кризи в Україні».

Компонент має на меті активізувати та залучити жінок до соціально-економічного розвитку своїх громад. Буде реалізовано у 20 об’єднаних громадах на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

В даний час директорка Українського жіночого фонду  Олеся Бондар та координаторка компоненту Тетяна Литвинова здійснюють робочі візити до громад з метою знайомства, пошуку активних представниць громад задля встановлення зв’язків з потенційними партнерами.

Вже відбулося представлення компоненту в Лиманській, Краматорській, Слов’янській, Черкаській, Миколаївській громадах Донецької області, а також на півночі Луганської області в Білокураківській, Біловодській, Марківській, Міловській та Новопсковській громадах (в низці громад документально об’єднання ще не завершено).

Тетяна Литвинова відзначила, що в усіх відвіданих громадах є налаштованість на співпрацю, потенційні партнери та розуміння ними переваг, які надасть громадам реалізація компоненту.

Наступні 3 тижня продовжаться знайомства з іншими громадами, чия участь передбачається, після чого розпочнеться активна фаза реалізації компоненту.

Про Компонент:

Підходи до впровадження
Компонент використовуватиме методологію мобілізації громад для розширення прав та можливостей (Community Mobilization for Empowerment – CME), приділяючи особливу увагу підтримці активізації жіночих груп в обраних громадах.

Мобілізація громад – це процес, під час якого активізується діяльність всередині громади, що планується, реалізується та оцінюється її членами з урахуванням потреб та інтересів всіх, хто проживає в громаді, і спрямована на вирішення проблем та покращення стандартів життя.

Одним із ключових завдань Компоненту є підсилення жінок з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та жінок, які постраждали внаслідок конфлікту, з метою їх подальшого об’єднання у групи самодопомоги. У майбутньому об’єднані групи будуть здатні реалізовувати соціальні та інфраструктурні проекти в рамках програми малих грантів. Передбачається, що в результаті реалізації Компоненту громади будуть здатні самоорганізовуватися та провадити узгоджену згуртовану діяльність у власних інтересах з урахуванням потреб жінок.

Задля формування таких груп планується співпраця з жінками-лідерками цих громад. Після проходження додаткового навчання вони стануть тими ключовими особами, які зможуть мобілізувати та об’єднати навколо себе жінок, провести оцінку потреб громади та визначити їх пріоритетність, а також завдяки програмі малих грантів реалізувати соціальну ініціативу на користь громади.

Тривалість імплементації Компоненту: вересень 2016 – жовтень 2017.


Тематика публікації:               

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях