Українські та міжнародні НДО заявили у Брюселі про масштаб гуманітарної кризи на Донбасі

23 січня у Європейському Економічному та Соціальному Комітеті (Брюссель, Бельгія) відбулась конференція під назвою “Україна - людське обличчя конфлікту на сході країни”. Ціллю проведення заходу ...

Додано:
NGO Forum Ukraine

NGOForum, Brussels
Українські та міжнародні НДО заявили у Брюселі про масштаб гуманітарної кризи на Донбасі

23 січня у Європейському Економічному та Соціальному Комітеті (Брюссель, Бельгія) відбулась конференція під назвою “Україна – людське обличчя конфлікту на сході країни”.

Ціллю проведення заходу було оприлюднити реальні загрози та виклики щодо забезпечення захисту, житла, продуктів харчування, питної води, доступу до медичних і освітніх закладів, санітарних умов, гігієнічних засобів, психо-соціальної допомоги для більш як 3,8 мільйонів потребуючих людей в Україні.

Захід зібрав близько 80 учасників: представників міжнародних і українських регіональних НДО, агенцій Організації Об’єднаних Націй, чиновників інституцій ЄС, представників ЗМІ.  Україну в Брюсселі представляли наступні організації: Форум НДО в Україні (NGO Forum Ukraine), Рух проти голоду (Action contre la Faim), Людина в біді (People in Need), Данська рада у справах біженців (Danish Refugee Council), Норвезька рада у справах біженців (Norwegian Refugee Council), Восток SOS (Vostok SOS), Крим SOS (Crimea SOS), Право на захист (Right to Protection), Центр відновлення Донбасу (Donbass Development Centre), Відповідальні громадяни (Responsible Citizens). І це лише невелика частина організацій громадянського суспільства, які щодня працюютUkraine_crisis_WFPь з гуманітарними потребами людей та спільнот на Донбасі, одночасно долаючи штучно створені перепони у доступі до забезпечення допомогою найбільш потребуючих.

Близько 3,8 мільйонів людей на сході України потребують сьогодні гуманітарної допомоги згідно даних ООН. Більшість з них – приблизно 2,9 мільйонів людей – проживають на території, що непідконтрольна українській владі. Уряд офіційно зареєстрував понад 1,7 мільйона людей як внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Безперервні агресія і насильство  унеможливлюють базові умови та завдають загрозу життю людей, що проживають у так званій “сірій” зоні, поблизу лінії розмежування. Від початку конфлікту на сході країни близько 23,000 людей були поранені і майже 9,700 померли (дані UN Human Rights Monitoring Mission in Ukraine, станом на 15 листопада 2016).

Як зазначив Мамар Мерзук, голова українського офісу Європейської комісії з питань гуманітарної допомоги та захисту цивільного населення (ECHO), саме зараз є величезна потреба привернення уваги європейських політиків до жахливої гуманітарної ситуації  у центрі Європи. Майже 3 роки триває конфлікт і ніхто не знає, як скоро він припиниться. Гуманітарні потреби не зменшуються, а обсяг матеріальної допомоги – так само як здатність людей і приймаючих громад до самозарадності – є обмеженими.

Приємно відзначити глибокі знання спікерів щодо процесів, особливостей, потреб та викликів у сфері гуманітарної кризи в Україні. Кожен з них задіяний у безпосередньому забезпеченні постраждалих від гуманітарної кризи в Україні різнобічною допомогою. На заході у Брюсселі були присутні такі високоповажні експерти:

  • Анджей Адамчик (керівник Департаменту закордонних справ профспілки “Солідарність” (Республіка Польща) та член Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС),
  • Томас Рібемонт, (президент міжнародної гуманітарної організації “Рух проти голоду” (Action contre la Faim)),
  • Жан-Луї де Брауер (директор департаменту “Європа, Східне партнерство та Близький Схід” Європейської комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO)),
  •  доктор Чалока Беяні (колишній доповідач ООН у справах дотримання людських прав і внутрішньо переміщених осіб)
  • доктор Анна Матвєєва (старший науковий співробітник Лондонського королівського коледжу),
  •  Ванесса Мерлет (керівник українського представництва міжнародної гуманітарної організації  “Людина в біді” (People in Need))
  • Фіона Фразер (голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні),
  • Кріста Зонголовіч (керівник міжнародної організації “Данська рада у справах біженців“ (Danish Refugee Council)).

Презентації спікерів підіймали наступні важливі аспекти ситуації на Донбасі і  забезпечення найактуальніших гуманітарних потреб в Україні: виклики та проблеми у доступі до постраждалих і необхідних ресурсів, актуальність запровадження інтегрованого міжінституційного підходу, співпраця з урядом і донорами, подолання бюрократичних і ресурсних бар’єрів, поUkraine_crisis_PINлітичний діалог, партнерство з інституціями громадянського суспільства, наслідки гуманітарної кризи на міжнародні політику та економіку.

Також чимало цікавих думок та обговорень були ініційовані з залу: щодо розвиткових проектів (натомість винятково програмам термінової допомоги), випадків гендерної дискримінації та сексуального насильства,  відсутності програм подолання професійного вигорання у десятків тисяч соціальних працівників і волонтерів (що прямо релевантно якості та ефективності надання гуманітарної допомоги постраждалим), важливості прозорості і підзвітності НДО перед суспільством і донорами, відповідальності Російської Федерації стосовно гуманітарних потреб людей, які проживають на окупованій території України та в “сірій зоні” тощо.

“Працюючи як одна команда ми спроможні забезпечити максимальну і високопрофесійну синергію задля подолання цих викликів і потреб мільйонів українців. Це є тим підходом, що зробить можливим в Україні не лише подолання гуманітарної кризи, а й сталий суспільний та економічний розвиток. Підтримка урядів країн-учасниць та безпосередньо інституцій ЄС стане надійною запорукою для нас”, – зазначив Фредрік Ларссон, директор Форуму НДО в Україні.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE