У тестовому режимі запрацювала База даних проектів міжнародної допомоги

Команда координації міжнародної допомоги - тих самих грантів, які всі так люблять - запустила в тестову експлуатацію http://OPENAID.GOV.UA - базу даних проектів міжнародної допомоги і різні ...

15822545_1218958501485590_1687218095997913053_n
У тестовому режимі запрацювала База даних проектів міжнародної допомоги

Команда координації міжнародної допомоги – тих самих грантів, які всі так люблять – запустила в тестову експлуатацію http://OPENAID.GOV.UA – базу даних проектів міжнародної допомоги і різні інструменти для донорів, виконавців, журналістів. За словами ініціаторів,  в країні досі не було такого єдиного публічного реєстру. 

Це  Єдиний реєстр, із можливістю переглянути список донорів, програм та реформ, за якими надається допомога, пошуком за категоріями. По API, вручну та веб-скрейпінгом збирається все з сайтів донорів , є дві електронні послуги подачі документів: для реєстрації проектів та акредитації виконавців (міжнародних організацій), аналітика,  новини, події, презентації.

При оцінці попередніх зусиль щодо координації міжнародної допомоги в Україні, Департамент міжнародної координації допомоги в МЕРТ були виявлені різні недоліки, включаючи відсутність координації потоку інформації між усіма зацікавленими сторонами, що призвело до дублювання зусиль і витрачання ресурсів. Державний контроль також відсутній, зі зміною уряду, відповідальність за спільним веденням процесу розподілу допомоги. Були обмежені програмні процеси для моніторингу ефективності допомоги та підвищення прозорості для всіх, в тому числі широкого загалу. Крім того, надлишок адміністративних процесів зробили реєстрацію проектів та програм та зрештою здійснення міжнародної допомоги обтяжливою. Процес розподілу допомоги був непрозорий, нестратегічний і часто мав корупційну тінь. Крім того, відсутність знань щодо міжнародної допомоги з боку урядовців, часто призводили до ситуацій, коли потреби, з якими, як правило, зустрічалися грантові проекти технічної допомоги, були використані як основа для кредитних програм.

Реформи - Google Chrome 2016-12-30 20.07.57

Бачення:

Для вирішення цих завдань і підвищити вплив швидко зростаючих потоків міжнародної допомоги в країні, Департамент міжнародної координації допомоги в МЕРТ встановив наступні чотири цілі реформування координації донорської допомоги в Україні:

1. Забезпечення залучення допомоги для України, у відповідністі з національними пріоритетами реформ;

2. Просування прозорості і взаємної підзвітності, за допомогою моніторингу та ефективності надання і використання міжнародної допомоги;

3. Покращення потоку інформації між зацікавленими сторонами і ефективної координації міжнародної допомоги;

4. Допомога та полегшення у адміністратуванні процесів міжнародних партнерів, в тому числі реєстрації технічної допомоги (ТП) і акредитації виконавців.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Greencubator відкриває набір студентів на курс з бізнес-освіти для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому