Представники 12-ти сіл надали пропозиції до проекту Стратегії розвитку Куцурубської об’єднаної «Мега-громади» до 2026 р.

Так старости, депутати і активісти захистили інтереси своїх 12 сіл у процесі обговорення проекту Стратегії, що виноситься на засідання виконкому 20 лютого та найближчу сесію Куцурубської сільської ...

Додано:
frgn

Новый-рисунок-7
Представники 12-ти сіл надали пропозиції до проекту Стратегії розвитку Куцурубської об’єднаної «Мега-громади» до 2026 р.

Так старости, депутати і активісти захистили інтереси своїх 12 сіл у процесі обговорення проекту Стратегії, що виноситься на засідання виконкому 20 лютого та найближчу сесію Куцурубської сільської ради.

Проектні ідеї селян стали складовою першого на Миколаївщині стратегічного документа об’єднаної громади. Це стало результатом обговорення на серії з 5-ти круглих столів, що відбулись протягом 1-10 грудня в приміщеннях Ресурсно-інформаційного центру (РІЦ) Куцурубської ОТГ та офісах в.о. старост сіл Димитрівської, Солончаківської, Островської, Парутинської  сільрад, що у 2016 р. обєднались з Куцурубською ОТГ в «Мега-громаду».

На круглих столах член Куцурубської стратегічної ради професор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Сергій Саханенко презентував проект документу, що 1 лютого було затверджено для обговорення стратегічною радою, та допоміг учасникам круглого столу у формулюванні проектних ідей.

А директор ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Михайло Золотухін презентував наявні джерела фінансової підтримки реалізації програм та проектів згідно Стратегії, що буде прийнято Куцурубською радою.

Учасники всіх круглих столів не тільки з зацікавленням сприйняли презентацію проекту Стратегі, а і надали цілий пакет  нових ідей. А саме:

Першого лютого депутати і актив сіл Куцуруб, Іванівка, Яселка  запропонував пакет ідей з розвитку туристичного потенціалу, бренду та розвитку інфраструктури «Мега-громади». Так вдалим визнали практику свята Івана Купала та ідеї започаткування фестивалів («Свято Куцурубського/древньогрецького Ольвійського вина», «Івановських вечорниць Самогону і Карася»); художнього облаштування в’їздів у села із зупинками і туалетами; створення креативних малих архітектурних форм (Памятник Карасю, що врятував від голоду у скрутні часи та стане принадою для туристів) та ін.;

Фото- засідань  круглого столу у РІЦ (Іванівка)

Четвертого лютого депутати і актив сіл, що  входили у Димитрівську і Солончаківську раду, презентували для розвитку «Мега-громади» унікальні можливості унікального комплексу Аджигольської коси, де зустрічається Дніпро та Південний Буг; цілющого соленого озера; лиману зі смачною рибою.

А що стосується розвитку зеленої енергетики на базі діючого 18-вітряків електростанції, то учасники двох круглих столів висловили занепокоєння щодо викликів шумового забруднення та економічних компенсацій громаді від бізнесу, з яким, на жаль, не побудовані цивілізовані партнерські відносини.

Фотозвіт круглих столів у у Димитрівка та Солончаки

Дев’ятого лютого актив і депутати сіл, що входили у Островську сільраду, додали до стратегічного документу не тільки розвиток молочного тваринництва, довели важливість питання  побудови дороги, що  надасть доступ до «цивілізації», що вже мають прибережні села мега-громади.

Фото з Островки

Десятого лютого  депутати і активісти з с. Парутино завершили серію круглих столів блискавичною дискусією щодо потенціалу Куцурубської мега-громади та шляхів наближеня до ії стратегічного бачення в майбутньому. А саме:

  • соціально-орієнтована Громада, яка створює середовище соціального благополуччя для своїх жителів за рахунок ефективного та дієвого управління її ресурсами;
  • сучасна самодостатня Громада, що розвиває свою інфраструктуру, забезпечує високий культурний та духовний розвиток населення;
  • комфортна Громада, яка досягла високої якості життя для всіх своїх громадян, які мають сильне почуття гордості і впевненості в майбутньому;
  • національний та регіональний туристичний центр, популярне місце для відпочинку, оазис для зеленого (сільського) і культурно-пізнавального туризму;
  • екологічно чиста Громада, яка є затишним куточком Миколаївщини з безліччю садів і виноградників;
  • центр виноградарства і виноробства світового рівня, місце розвитку зернового та м’ясо-молочного виробництва;
  • територія для розвитку портового та морегосподарського комплексу міжнародного значення;
  • інноваційна Громада – місце апробації та розвитку сучасних моделей та технологій управління, а також сучасних виробничих технологій.

Фото з Парутино

Загалом, всі учасники обговорень рекомендували виконавчому комітету та сільській раді прийняти рішення щодо затвердження проекту Стратегії розвитку Куцурубської об’єднаної територіальної «Мега-громади» до 2026 р.

Прес-служби ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та «Куцурубської стратегічної ради».

———————————————————————————————————————

Ресурсна підтримка формування куцурубської спроможної громади відбувається на виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Миколаївської області до 2020 р на період 2015-17 р.» (рішення Миколаївської облради №7 від 30.07.2015 р.) та в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»(ФРММ): «Куцурубська об’єднана громада як дієва демократична модель стратегічного розвитку» за підтримки програми «Демократична практика» МФ «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE